Tüm Turlarımızda Covid19 Tedbirleri Alınmıştır

Almanya - İsviçre - İtalya - Fransa - İspanya

8 Gün

Tur Programı

Programı Gör

Destinasyon

Tüm Ekstra Turlar Dahil !!

Süre

8 Gün

Tur Kodu

Al020

Rezervasyon Talep Formu

GRUPLARA ÖZEL İNDİRİMLER FIRSATI

8 Gün

1,199 €

849

Tur Programı Yazdır

 • 1Gün

  İSTANBUL ZÜRİH - SCHAFFHAUSEN REN ŞELALESİ -KONSTANZ – ZÜRİH

  İstanbul Havalimanı gidiş terminali Tatilob kontuarında buluşma. Bilet ve bagaj işlemlerinin ardından Türk Havayolları ile Zürih’e hareket. Zürih havalimanına varışımızın ardından pasaport,bagaj işlemleri sonucu tur otobüsümüzle sadece 35 dakika uzaklıktaki Scaaffhausen Rhein Şelalesi’ne hareket ediyoruz. Her yıl milyonlarca turistin, 150 metre genişlikte ve 23 metre derinlikte Ren nehrinin çılgın sularını görmek için Schaffhausen’e akın ettiği müthiş etkileyici Avrupa’nın en büyük şelalesi Ren şelalesindeyiz. Saniyede 700 bin litre su akan bir şelalenin sesi ile büyüleyici ve eşsiz bir deneyim yaşadıktan sonraki durağımız Rhein Nehri ile Bodense Gölü’nün birleştiği Almanya’nın en güzel tatil beldelerinden Konstan’ı gezdikden sonra dünyada yaşam kalitesinin en yüksek olduğu şehirlerin başında gelen Zürh’e hareket ediyoruz. Zürih’e varışımızın ardından yapılacak turumuzda; iki kulesiyle şehrin sembollerinden Evangelist Kilisesi, İsviçre‘nin en büyük saatinin bulunduğu St.Peterskirche Kilisesindeki saat kulesi, dünya markalarının ve şık restoranların bulunduğu şehrin en gözde caddesi Bahnhoff Strasse, Limnat Nehri’nin kenarında bulunan keyifli yürüyüş yolu Schipfe ve biraz dik bir yokuştan çıkarak harika bir şehir manzarası sunan Lindenhof Parkı görülecek yerler arasındadır. Zürih gezimiz sonrasında bölgedeki otelimize yerleşiyoruz. Geceleme otelimizde.

 • 2Gün

  ZÜRİH - LUZERN – COMO GÖLÜ- MİLANO

  Sabah kahvaltısının ardından ünlü şair Alexander Dumas’ın “İsviçre bir istiridye ise Luzern onun içindeki incidir” dediği, Luzern’e hareket ediyoruz. . Kuğuların yüzdüğü gölde 1333 yılında tahtadan yapılmış sardunyalarla süslü, üzerinde 100’e yakın yağlı boya resmin sergilendiği Kapell Köprüsü Fransız Devrimi sırasında hayatlarını kaybeden İsviçreli paralı askerler anıısına tasarlanmış mızrak yarası almış aslan figürlü heykel, son olarak Reuss Nehri kenarında yapılacak yürüyüş sonrası Masalsı manzaralar eşliğinde İsviçre Alpleri, vadileri, doğayla uyum içindeki evler, köprüleri seyrederek, İsviçre sınırında küçük doğa harikası Como Gölüne gidiyoruz. Yeşille mavinin buluştuğu, İtalya’nın hatta dünyanın en güzel gölleri arasındaki cennetten bir köşe Como gölünde harika manzaralar arasında geçireceğiniz serbest zamanda sonrasında son durağımız Milano ya hareket ediyoruz. Akşam saatlerinde Milano ‘da otelimize yerleşme. Geceleme otelimizde.

 • 3Gün

  MİLANO – PORTOFİNO-SANTA MARGARİTA- GENOVA

  Sabah kahvaltısından sonra İtalya’nın moda başkentindeki Milano şehir turunda gün boyu her zaman kalabalık Duomo Meydanı ve Milano’nun sembolü ünlü Duomo Katedrali, hemen yanında camdan dev kubbeli,görkemli Galleria Vittorio Emanuele’i ziyaret ettikden sonra İtalya’nın uğruna aşk şarkıları yazılan, aşkların en sosyetik limanı, zenginlik ve güzelliğin bütünleştiği dünyanın en güzel sahil kasabalarından Portofino’ya hareket ediyoruz. Portofino gezimiz sonrası verilecek serbest zamanınızı, çıkması biraz zahmetli olsa da harika fotoğraf görüntüsü alınabilecek Castello Brown Kalesi’nde ve Portofino limanında geçirebilirisiniz Portofino gezimiz sonrası sırtı yemyeşil tepelerle kaplı, kestane ve palmiye ağaçları ile renkli evlerin bulunduğu şirin Santa Margarita’da kısa bir sahil yürüyüşünden sonra sadece 40 km mesafedeki Genova’ya hareket ediyoruz. Genova turumuzda Gotik ve barok binalarla çevrelenmiş, ortasındaki fıskiye ile ferah bir atmosfer kazandırılmış şehrin merkezi Piazza De Ferrari, yapımına 1400’lü yıllarda başlanan inşası yaklaşık 100 yıl süren şehrin en önemli yapıtı San Lorenzo Katedrali, ünlü kaşif Kristof Kolomb’un evi, gözlem terası olarak kullanılan ışığı 50 km uzaklıktan görülebilen La Lanterna, deniz kıyısında üst üste gibi görünen rengarenk evlerin bulunduğu Bocca D’asse kenti ve Orta Çağ kapıları Porta Soprana gezildikten sonra otelimize yerleşme. Konaklama otelimizde.

 • 4Gün

  GENOVA – MONACO – NİCE – CANNES

  Sabah kahvaltısından sonra Güney Fransa’nın Fransa Riviera olarak bilinen Akdeniz sahilinin en güzel kıyılarına hareket ediyoruz. İlk olarak dünyanın en ünlü kumarhanesinin bulunduğu Monte Carlo. Kumarhanesi, konforlu otelleri, eğlenceli gece hayatı, etkileyici bahçeleri, Fransa’nın otuz beş bin nüfuslu minicik bağımsız şehir devleti Monaco. Son olarak da palmiye ağaçlarının belirlediği yolları, altın kuma bulanan sahilleri ve şehre ruh katan festivalleriyle Fransız Riviearasının en güzel turistik şehri Nice. Nice’in 5 km uzunluğunda efsanevi yürüme yolu Promenade des Angleis, Arnavut kaldırımlı dar sokaklarıyla capcanlı bir atmosferi olan Eski Şehir (Vieux Nice), 2000 yıl önce Yunanlıların şehirde ilk yerleştiği, günümüzde bir park alanı olan harika manzarasında kendinizden geçeceğiniz Colline du Chateau (Kale Tepesi), alışveriş, yeme-içme merkezi Massena Meydanı, Çicek Pazarı ile Nice gezimizin ardından dünya jet sosyetesinin gözdesi ve Fransız Rivierası diye bilinen, film festivali, kumarhaneleri, deniz ürünleri restoranları ve beş yıldızlı otelleri ile Cote d'Azur’un en meşhur şehri Cannes’ı geziyoruz. Daha sonra bölgedeki otelimize yerleşme ve serbest zaman. Geceleme otelimizde.

 • 5Gün

  CANNES – MARSİLYA -AVİGNON - MONTPEİLLER

  Sabah kahvaltı sonrası Fransa’nın Paris’den sonra en büyük 2.şehri Güney Fransa nın en büyük şehri Marsilya’ya hareket ediyoruz. Marsilya şehir turunda Marsilya’nın Akdeniz’le buluşan çok güzel ve oldukça hareketli eski limanı Vieux-Port, şehrin en canlı ve hareketli caddesi La Canebière, , tarihi binalar ve görkemli belediye binasıyla eski kent La Panier gezildikden şehrin en canlı ve turistik merkezi Vieux-Port serbest zaman veriyoruz. Arzu eden misafirlerimiz limandan hareket eden shuttle servislerle 1896 yılında yapılmış Fransa’nın en önemli ve etkileyici yapılarından Katedral Del La Major ‘i ziyaret edebilirler. Marsilya’dan ayrılarak barındırdığı tarihsel mirasla Avrupa’nın en önemli kültür şehirlerinden Avignon’a hareket ediyoruz. Rhône Nehri’nin kıyısında 70 sene Papalığın bizzat merkezi olmuş Avignon'da mutlaka görülmesi gereken; Ülkenin en çok ziyaret edilen 10 yapısı arasındaki Papalık Sarayı, Rhone Nehri üzerinde bulunan Saint Benezet Kemeri (her ikiside dışardan ziyaret) ve Saint Pierre kilisesini takip eden yokuşu çıkınca havuzlu bahçeden sonra Saint Benezet kemer manzaralı Rhein Nehrinin muhteşem görüntüsü ile büyüleyici Avignon gezimizden sonraki durağımız 1181 yılında kurulan batı dünyasının ilk tıp üniversitesi olma özelliğini taşıyan Montpeiller. 19. yüzyıldan bu yana varlığını sürdüren ve işçilikleriyle göz kamaştıran Place de la Comedie meydanındaki Üç Güzeller Çeşmesi, 1755 tarihli ve oldukça şık Opera Binası, keyifli yürüyüş rotası Promenade du Peyrou, Paris’te bulunan Zafer Tak’ından esinlenip 1691 tarihind bitirilen yapılan “Arc de Triomphe” gezerek günümüzü tamamlıyoruz. Oteleimize yerleşme.Konaklama otelimizde.

 • 6Gün

  MONTPEİLLE- BEZİERS - -CARCASSONE -TOULOUSE

  Sabah kahvaltısından sonrası ilk durağımız 10 ile 12.yüzyılda inşa edilmiş Orb ovasına tepeden bakan ihtişamlı Saint Nazaire ve Saint Celse katedralleri ile Kathar şövalyelerinin en büyük katliamı yaşadıkları Beziers’i gezdikden sonra Orta Çağ şehrini andıran şirin kasaba Carcassonne’dayız; Büyüleyici bir atmosfere sahip Carcassonne de gezeceğimiz yerler tarihi surların içinde yer alan labirent şeklinde Arnavut kaldırımlı yolları, muhteşem atmosferiyle St. Nazaire Bazilikası, şehir merkezi La Ville Besse , Gambette meydanı, eski köprü Le pont Vieux, alışveriş mekanı Bastide St. Günümüzün son durağı Garonne nehri üzerine kurulu Toulouse. Toulouse’a varışımızı takibe ilk olarak UNESCO Miraslar Listesi’ne alınan Avrupa’nın en büyük Romanesk yapı Roma mimarisinin şaheseri olarak adlandırılan Aziz Sernin Bazilikası’nı geziyoruz. Toulouse’ın en eski yapılarından biri olan, Rönesans saray mimarisinin en seçkin örneklerinden olan Hotel d’Assezat , Toulouse şehrinin kalbi Capitole de Toulouse (Belediye Binası), Garonne nehir üzerinde bulunan aslan silüetini temsil eden Pont Neuf Köprüsü, ilgi çekici mimarisi ile Fransa’nın ulusal anıtların biri olan ve Toulouse Katedrali olarak da bilinen Azizi Etienne Katedrali, duvar resimleri ve süslemeleri ile eşsiz bir iç mimari örneğine sahip Jakoben Manastırı (Ensemble Conventuel des Jacobins) görüldükten sonra Toulouse gezimizi tamamlayarak otelimize yerleşme serbest zaman, konaklama otelimizde.

 • 7Gün

  TOULOUSE – SAN SEBESTİAN - BİLBAO

  Sabah kahvaltısından sonra Bask dili ile Donastia olarak anılan, deniz,doğa, gastronomi, sanat ve tarihin iç içe geçtiği İspanya’nın incisi San Sebastian şehrindeyiz. Altın rengi kumsalı turkuaz denizi ile La Concha koyu, Dar sokakları ve canlı atmosferi ile ünlü olan Plaza de la Constitucion meydanı, eski şehir merkezi Parte Viejo, yaya sahil yolu Paseo Nuevo,16.yy’a ait Iglesia de San Vicente Kilisesi’ni, El Buen Pastor Katedrali, Santa Maria Sarnıcı görüldükden sonra Bask bölgesinin en kalabalık nüfuslu şehri Bilbao ya hareket. Bilbao’da gezimizin ilk durağı şehrin turizm faaliyetlerinin kalbi Guggenheim Müzesi, (dışardan görülecektir). Şehrin en görkemli ve en eski mimari yapısı olan Santiago Katedrali, rengârenk tarihi evleriyle turistlere kucak açan herkesin ilgi odağı haline gelmiş Casca Viejo yani Yedi Cadde, Bilbao’ya can veren nehir üzerindeki en ünlü köprülerin başında gelen Zubizuri Köprüsü görüldükden sonra serbest zaman. Akşam saatlerinde otelimize yerleşme. Konaklama otelimizde.

 • 8Gün

  SAN SEBESTİAN – BİLBAO -İSTANBUL

  Sabah kahvaltısından sonra Bilbao’da serbest zaman daha sonra Bilbao havalimanına hareket. Bagaj ve bilet işlemlerinin ardından Türk Havayolları ile İstanbul’a hareket. İstanbul’a varış ve turumuzun sonu.Bir sonraki Tatilob organizasyonumuz’da görüşmek dileğiyle…

 • !

  Dahil Hizmetler

  Türk Havayolları İle Gidiş Dönüş Uçak Biletleri
  Havalimanı vergileri
  Alan/otel/alan transferleri, şehirler arası transferler
  Belirtilen kategori otellerde oda+kahvaltı (Continental kahvaltı) konaklamalar
  Programda belirtilen tüm çevre gezileri dahil
  Otel konaklama turist vergileri
  Zorunlu seyahat sigortası (Mesleki sorumluluk sigortasıdır.)
  Türkçe tur liderliği hizmeti
  Ren(Schaffhausen) Şelalesi
  Konstanz Turu
  Portofino turu
  Luzern turu
  Como gölü turu
  Monaco turu
  Carcassone turu
  San Sebestian turu

 • !

  Dahil Olmayan Hizmetler

  50 TL Yurt dışı çıkış fonu (Seyahat tarihi öncesinde ilgili bankalara veya havalimanı Harç Pulu bankosuna yatırılmalıdır.)
  140Euro İstanbul Başvuru, 160Euro İzmir - Ankara başvuru vize ücreti ve hizmet bedeli
  Seyahat Sigorta Poliçesi
  Kişisel harcamalar
  Öğle ve akşam yemekleri
  Müze, ören yeri veya benzeri tüm giriş ücretleri
  Bahşişler ( Günlük kişi başı 3 €)