Tüm Turlarımızda Covid19 Tedbirleri Alınmıştır

ARNAVUTLUK KARADAĞ

5 Gün

Tur Programı

Programı Gör

Destinasyon

Tiran-Budva

Süre

5 Gün

Tur Kodu

ar1

Rezervasyon Talep Formu

GRUPLARA ÖZEL İNDİRİMLER FIRSATI

5 Gün

449 €

299

Tur Programı Yazdır

 • 1Gün

  İstanbul-Tiran

  İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar Terminali’nde uçuştan 3 saat önce buluşup bagaj ve pasaport işlemlerini tamamladıktan sonra Pegasus Hava Yolları’nın PC281 sefer sayılı uçuşu ile 21.40’da Tiran Havalimanına Uçuş. Yerel saat ile 21.40’da varışımıza istinaden dinlenmek ve konaklamak üzere otele yerleşeceğiz.

 • 2Gün

  Tiran-Budva

  Kahvaltıdan sonra Tiran şehir turumuzu yapmak üzere otobüsümüze bineceğiz. Şehirde yapacağımız gezi sırasında geçmişi on üçüncü yüzyıla uzanan ve Bizans döneminden kalma Justinian Kalesi surlarını; Osmanlı döneminden kalma Ethem Bey Camii’nin, saat kulesinin, Arnavut lider İskender Bey’in heykelinin bulunduğu Skanderbeg (İskender Bey) Meydanı’nı; Arnavutluk’un 45 yıl boyunca dünyadan izole yaşadığı dönemi temsil eden ünlü “Piramit”i; komünist rejimin kurbanlarının anısını yaşatan ve Berlin şehrinin hediye ettiği Berlin Duvarı’nın bir parçasını da içeren “Post-Block” (Bloktan Sonra) adlı anıtı; Ortodoks katedralini; diktatör Enver Hoca’nın günümüzde müze olarak kullanılan evini ve daha pek çok yapıyı göreceğiz. Turumuz sonrası yemek ve fotoğraf çekimi için serbest zaman verilecektir.

  Daha sonra Budva’ya doğru yola çıkacağız. Varışımıza istinaden şehir turumuzu gerçekleştireceğiz. Bölgenin en eski yerleşim yerlerinden birisi ve aynı zamanda Avrupalı turistlerin gözde tatil merkezi Budva'da kasabada yürüyerek panoramik bir gezi yapacağız. Adriyatik Denizi kıyısındaki “Stari Grad”da, yani eski kasaba merkezinde yürürken Venediklilerin inşa ettikleri 2.500 yıllık hisarı; Santa Maria del Punta kilisesini ve bulunduğu meydanı; deniz, kum ve güneşin buluştuğu plajları göreceğiz. Turumuz sonrası serbest zaman verilecektir. Daha sonra dinlenmek ve konaklamak üzere otele yerleşeceğiz.

 • 3Gün

  Budva

  Kahvaltıdan sonra serbest zaman; ancak dileyen misafirlerimiz ekstra düzenlenecek ve tam gün sürecek Öğle Yemekli Balkan Fiyortları ve Yüzme Turu'na katılabilecekler. Turumuz sırasında göz alıcı doğal güzellikler eşliğinde teknemizle yola çıkacak ve fiyortların içerisinden geçerek çeşitli duraklarda mola vereceğiz. Yüzerek ve dinlenerek vakit geçireceğimiz bu turumuzda güneşin, denizin ve manzaranın keyfini çıkaracağız. Tam gün sürecek tekne turumuzun ardından konaklamak üzere otelimize döneceğiz.

  Öğle Yemekli Balkan Fiyortları ve Yüzme Turu: 70 Euro

 • 4Gün

  4. / 5. Gün: Budva - Tiran - İstanbul

  Kahvaltıdan sonra otelimizden çıkış işlemlerini gerçekleştireceğiz, rehberimizin belirleyeceğiz buluşma saatine kadar serbest zaman ancak arzu eden misafirlerimiz ekstra düzenlenecek Kotor, Tivat ve Perast Turu’na katılabilecekler.

  Turumuz kapsamında önce, yarım saatlik bir otobüs yolculuğu yaparak Kotor’a varacağız. Yürüyerek yapacağımız şehir gezisinde bizleri geçmişle günümüz arasında bir hayal perdesine bakar gibi hissettiren tarihi yapıları göreceğiz. Gölgesi denize vuran dağların ve yamaçlarını taç gibi süsleyen surların arasında toplam 1355 basamakla en üst noktasındaki kiliseye ulaşılan San Giovanni Kalesi’ni; İtalyan Kontes Francesca di Montreale Mantica’nın koleksiyonunu da barındıran Kedi Müzesi’ni; Roma Katolik katedrallerinden St. Tripun Katedrali’ni; Sırp Ortodoks kilisesi olan St. Nikola Kilisesi’ni gördükten sonra otobüsümüzle yola devam ederek turumuzun ikinci durağına, Perast’a geçeceğiz. Gerek şairane hikâyesiyle gerekse ilginç müzesiyle Kayalıklar Meryemi (Kayaların Leydisi olarak da biliniyor) ve münzevi keşişlerin halen yaşadığı Aziz George adlı iki adası olan bu sakin, romantik şehrin dağ ve deniz manzarasını izlemeye doyamayacağız. Son durağımız ise Kotor Körfezi kıyısındaki bir diğer bölge, Tivat olacak. Dileyenler Karadağ Limanı’nı barındıran ve Karadağ’ın Monaco’su olarak bilinen Tivat’ın zarif kafelerinde dinlenerek, dileyenlerse yüzerek, bisiklet kiralayarak, körfezde tekne turuna çıkarak ya da başka tercihlerde bulunarak günün yorgunluğunu atabilecekler.

  Rehberimizin belirttiği saatte buluştuktan sonra Tiran’a doğru yola çıkacağız. Tiran Havalimanına varışımıza istinaden Bagaj ve pasaport işlemlerini tamamlayarak Pegasus Hava Yolları'nın PC282 sefer sayılı uçuşu ile 02.15’te İstanbul'a hareket edeceğiz. Yerel saat ile 06.05’te İstanbul'a vardığımızda turumuz da sona erecek. Eve hoş geldiniz!
  Kotor, Tivat ve Perast Turu: 50 Euro

 • !

  Dahil Hizmetler

  Pegasus Havayolları ile İstanbul (SAW) - Tiran - İstanbul (SAW) parkurunda ekonomi sınıfı uçuşlar (Tüm Türkiye ve Kıbrıs'tan iç hat bağlantı uçuşları için müşteri temsilcilerimizden bilgi alabilirsiniz.)

  Belirtilen kategori otellerde 3 (üç) gece oda + kahvaltı konaklama

  Tiran ve Budva şehir tanıtım turları

  Havalimanı-otel-havalimanı transferleri

  Türkçe rehberlik hizmetleri

  TÜRSAB zorunlu mesleki sigortası (65 yaş ve üzeri misafirlerimize sürprim uygulanır.)

 • !

  Dahil Olmayan Hizmetler

  Seyahat sağlık sigortası

  Yurtdışı çıkış harcı bedeli

  Kişisel harcamalar ve programda belirtilen ekstra turlar

  Şoför ve rehber bahşişleri (isteğe bağlıdır)