Tüm Turlarımızda Covid19 Tedbirleri Alınmıştır

ATATÜRK’ÜN YOLUNDA BALKANLAR

4 Gün

Tur Programı

Programı Gör

Destinasyon

Üsküp-Selanik

Süre

4 Gün

Tur Kodu

sel1

Rezervasyon Talep Formu

GRUPLARA ÖZEL İNDİRİMLER FIRSATI

4 Gün

129 €

79

Tur Programı Yazdır

 • 1Gün

  İstanbul - Selanik

  Akşam belirtilen yerlerden hareket ile yola çıkıyoruz. (Kalkış saatlerinden en geç yarım saat önce belirtilen yerlerde bulunmanız gerekmektedir.) Yaklaşık 2,5 saat süren keyifli yolculuğumuzun ardından gümrük ve pasaport işlemlerinin tamamlanması ile birlikte Yunanistan Selanik’e keyifli yolculuğumuz devam etmektedir.

 • 2Gün

  Selanik-Üsküp

  Sabah Selanik’e varışımızın ardından Selanik’in meşhur Aristotales meydanında sabah kahvaltısı için serbest zaman veriyoruz. Sonrasında otobüsle yapacağımız panoramik şehir turumuzda; Beyaz Kule, Büyük İskender heykeli, Döner Kule, Uluslarası Fuar alanı, Osmanlı Hamamı, Osmanlı Cami, Bedesten, Yunanistan Makedonya’sı Başkanlık Sarayı ve Yunanistan’ın en büyük Kilisesi olan Aya Dimitros Kilisesi görülecek yerler arasındadır. Turumuzun devamında Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu olan ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ün doğduğu ve yaşadığı evi ziyaret ediyoruz.

  Ziyaretimiz sonrası Üsküp’e hareket. Yunanistan ve Makedonya Gümrük ve pasaport işlemlerinin ardından yaklaşık üç saatlik keyifli yolculuğumuz sonrası Üsküp’e varış. Varışımıza takiben panoromik şehir turumumz. Bu turumuzda Bit Pazarı, Sultan Murat Cami, İsa Bey Cami, Üsküp Adliyesi, dünyaca tanınmış ünlü yardımsever Rahibe Teresa anı evi, Büyük İskender Heykeli II.Filip Heykeli, Arkeoloji Müzesi, Zafer Takı, Çar Samuel Heykeli ve 1.Justinyanus Heykeli ve Üsküp’ün Sembolü olan Osmanlı döneminde yapılmış olan Taş Köprü üzerinden Vardar Nehrini geçerek serbest zaman veriyoruz. Ardından otelimize geçiyoruz.

  Arzu eden misafirlerimiz rehber tarafından ekstra olarak organize edilecek olan Makedon gecesi turuna katılabilirler. Bu turumuda Makedonya’nın yerel yemeklerini tatma, hem de Makedon Müzikleri eşlinğinde Makedonya kültürünü yakından tanıma fırsatı bulacağız. Geceleme otelimizdedir.
  Makedon Gecesi Turu: 40 Euro (3 çeşit yemek, sınırlı alkollü veya alkolsüz içecek dahildir.)

 • 3Gün

  Üsküp

  Sabah kahvaltısı ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz eksta olarak rehberimiz tarafından organize edilecek olan Tam Gün Matka Kanyonu & Tetova & Ohri & Bitola (Manastir) turuna katılabilir.

  Bu turumuzda ilk durağımız Matka Kanyonu, Matka Makedonya'nın başkenti Üsküp'ün batısında bulunan bir kanyondur. Yaklaşık 500 hektar alan kaplayan Matka, Makedonya'nın en popüler açık hava istikametlerinden biridir ve ayrıca içinde birkaç manastır yer almaktadır. Matka Kanyonu içindeki Matka Gölü ülkedeki en eski yapay göl olarakta bilinmektedir. Vereceğimiz fotoğraf molası ve serbest zaman sonrası çoğunluğunun Türklerin oluşturduğu Makedonya’nın en büyük üçüncü kenti olan Tetova’ya (Kalkandelen) hareket ediyoruz. Kalkandelen, İsmini Osmanlı döneminde yapılan silahların kalkanları bertaraf etmesi sebebiyeti ile almıştır. Sonrasında ise turumuza 1495 yılında iki kız kardeşin desteğiyle yapılmış, duvarları rengârenk süslenmiş görkemli Alaca Cami’yi gördükten sonra devam ediyoruz ve Ohri’ye hareket ediyoruz. Ohri’ye varışımız ve panoromik şehir turumuz. Bu turumuzda Ohri Camii, Ohri Çarşısı, Safranbolu evlerini andıran mimarisi ile Eski Osmanlı Evleri, Aya Sofya ve Aziz Kaneo Kiliseleri ve balkanların en büyük ve en popüler göllerinden biri olan Ohri gölünü görüyoruz. Vereceğimiz serbest zaman sonrası Manastır şehrine hareket ediyoruz. Varışımıza ardından yapacağımız panoramik şehir turumuzda, Yeni Cami, Türk Çarşısı, (Elveda Rumeli dizisindeki tarihi sokakları), Kapalı Çarşı, İshak Paşa Cami ve Saat Kulesini görüyoruz. Ardından Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu olan ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ün okuduğu askeri okul İdadi’yi ziyaret ediyoruz. Vereceğimiz fotoğraf molası sonrası otelimize transfer ve geceleme otelimizde.
  Tam Gün Matka Kanyonu & Tetova & Bitola (Manastır) & Ohri Turu: 60 Euro

 • 4Gün

  Üsküp-Filibe-İstanbul

  Sabah alacağımız erken kahvaltının ardından Filibe’ye hareket ediyoruz. Yol üstü turumuzda arzu eden misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak organize edeceği Sofya Şehir turumuza katılım sağlayabilirler. Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu olan ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Sofya’da Ateşemiliter olarak görev yaptığı ve bugün Türk konsolosluğu olarak hizmet veren binanın, çeşitli temsilleri seyrettiği İvan Vazof Tiyatrosu, St. Nedelya Kilisesi, Rotunda Kilisesi, Rus Kilisesi, Aya Sofya Kilisesi, Aleksandır Nevski Katedrali, Başbakanlık ve Parlemento binaları ile Sofya Üniversitesi ve ulusal kültür sarayı ve Mimar Sinan tarafından tasarlanan Banyabaşı Camii görülecek yerler arasındadır.

  Vereceğimiz serbest zaman sonrasında Filibe’ye keyifli yolculuğumuza devam ediyoruz. Filibe (Plovdiv) 8000 yıllık tarihiyle, Avrupa’nın en eski şehirlerinden biridir. Makedonya, Trakya ve Roma Krallıkları dönemlerinde hep isim değiştirmiştir. Osmanlı İmparatorluğu döneminde “Filibe” adını kazanmıştır. Cuma camii, Sveta Bogoroditsa kilisesi, Antik Tiyatro görülecek yerler arasındadır. Şehrin en hareketli alışveriş ve eğlence merkezi olan Batenberg caddesinde vereceğimiz serbest zaman sonrasında İstanbul’a hareket ediyoruz. Kapıkule sınır kapısından Türkiye’ye giriş ardından yaklaşık 3 saatlik bir yolculukla, gece yarısından sonra, sabaha karşı saatlerde İstanbul’a varış ve turumuzun sonu.
  Sofya Şehir Turu: 20 Euro

  Avantajlı Ekstra Tur Paketleri

  Tüm turlar birlikte alındığında 120 Euro yerine indirimle 100 Euro! (Müze ve ören yeri girişleri dahil değildir.)
  0-4 yaş şocuk ücretsiz, 4-12 yaş arası çocuk %50 indirimlidir.

 • !

  Dahil Hizmetler

  Lüks araçlarla ulaşım

  Belirtilen kategori otellerde 2 gece oda kahvaltı konaklama

  Programda belirtilen tüm şehirlerarası transferler

  Selanik, Üsküp, Filibe panoramik şehir turları

  Profesyonel Türkçe rehberlik hizmetleri

  TÜRSAB zorunlu mesleki sigortası (65 yaş ve üzeri misafirlerimize sürprim uygulanır.)

 • !

  Dahil Olmayan Hizmetler

  Vize ücreti ve servis bedeli (Çok Girişli Schengen vizesi gerekmektedir.)

  Seyahat sağlık sigortası 

  Yurt dışı çıkış harcı bedeli

  Tüm otel ekstraları

  Ekstra turlar

  Şehir turist vergileri, sınır geçiş ücretleri, şoför servis ve yerel hizmet ücretlerini kapsayan 15 Euro'luk zorunlu tutar rehber tarafından tur hareket etmeden önce toplanacaktır.