Tüm Turlarımızda Covid19 Tedbirleri Alınmıştır

BALKAN ÜLKELERİ Tüm Akşam Yemekleri ve Tüm Geziler Dahil!

6 Gün

Tur Programı

Programı Gör

Destinasyon

Süre

6 Gün

Tur Kodu

tq1

Rezervasyon Talep Formu

GRUPLARA ÖZEL İNDİRİMLER FIRSATI

6 Gün

849 €

699

Tur Programı Yazdır

 • 1Gün

  İstanbul- Saraybosna

  Saat 05.00’te İstanbul Havalimanı dış hatlar terminalinde buluşma. Bagaj ve pasaport işlemlerimiz sonrası saat 07.30’de Türk Hava Yolları’nın TK1023 sefer sayılı uçuşu ile Sraybosna’ya hareket. Yaklaşık 1,5 saatlik uçuşumuzun ardından yerel saat ile 08.40’ta varış.Çıkış işlemlerimizin ardından özel otobüsler ile Saraybosna şehir gezisine başlıyoruz. Baş çarşıya gidiş, 1992-1995 yıllarında yaşanan hazin savaşın şehitleri ve Aliya Izetbegoviç’ in anıt mezarının bulunduğu şehitliği ziyaret, Avrupa’nın en müstesna çarşılarından biri olan Başçarşı’da gezinti, ardından öğle yemeği için meşhur sac börekçisinde Boşnak boreği ziyafeti çekeceğiz. Öğle yemeğimizin ardından, Osmanlı döneminden beri eğitimine ara vermeden devam eden Kurşunlu Medresesinin görülmesinin ardından Kanuni Sultan Süleyman’ın halasının oğlu Gazi Hüsrev Bey’in Camisini ziyaret, Ferhadija caddesinde gezinti, Bosna Savaşında günlerce yanan, milyonlarca el yazması eserin yok edildiği kütüphane, Orjinal güneş sistemli saati ile Sahat Kula, Fatih Sultan Mehmet’e hediye edilen Hünkar Cami’ni, Birinci Dünya Savaşı’nın çıktığı yer olarak bilinen Latin (Hünkar) Köprüsünü, Osmanlı Çeşmesi’ni ve sonrasında Saraybosna şehir manzarasını seyredeceğiz.Ardından akşam yemeği için meşhur Bosnak kebabından yiyeceğiz. Yemeğimizi yedikten sonra çay-kahve keyfi ve serbest zaman bitiminde konaklama için otelimize geçeceğiz.

 • 2Gün

  Saraybosna - Mostar - Poçitely - Kotor - Budva

  Sabah kahvaltımızın ardından özel aracımız ile Mostar’a doğru hareket edeceğiz. Mostar yolculuğumuz bazı durulacak noktalarda molalar vererek yaklaşık 2 saat sürecektir. İlk molamızı Konjic (Konyitz) şehrinde Osmanlı’dan günümüze kadar gelmiş restorasyonu Türkiye tarafından yapılan meşhur Konjic (konyitz) köprüsünü görme ve Ahşap el işlemesi atölyelerinden alışveriş yapma daha sonra Neretva nehri kanarında kahve keyfi için mola veriyoruz.Yolculuğumuza Jablanica (Yablanitza) yolu üzerinde Partizan askerleri tarafından sabote edilen Nazi Treni’nin ve yıkılan köprünün panoramik görülmesinin ardından Mostar Şehri’nde Bosna tarihinde efsaneleşen Tarihi Mostar Köprüsü’nü ziyaret; Eski şehrin kaybolmayan ve yıpranmayan eserlerinden tarihi Koski Mehmet Bey Camii’sinden Mostar’ı seyir ve Karagöz Camii’sini ziyaret edeceğiz.Savaştan sonra UNESCO’nun koruması altında olan tarihi şehir merkezini geziyoruz ve alışveriş için serbest zamanının ardından buluşuyoruz ve öğle yemeğimizi yemek için gözlere güzellik veren ruhları dinlendiren 550 yıldır yaşayan Alperenler Tekkesin deki restaurantta yiyoruz ve kaynağına hala ulaşılamamış Buna nehri kıyısında Türk çayı yudumlama keyfini yaşayacağız.Daha sonra Trebinje üzerinden Karadağ’a hareket edeceğiz. Dünya’nın en genç ülkelerinden biri olan Karadağ’a geçiyoruz. İlk durağımız Kotor. Küçük şirin bir ortaçağ şehri olan Kotor'da Meydan Ortodoks ve Katolik Kiliseleri, Beskuca ailesinin rezidansını, St.Jhon şövalyelerinin kilisesini görüyoruz. Serbest zamanın ardından Adriyatik Denizine nazır restoranımızda akşam yemeğimizi aldıktan sonra otelimize hareket ediyoruz.

 • 3Gün

  Budva - Bar - İşkodra - Tiran

  Sabah kahvaltımızın ardından, ilk durağımız Balkanların en gözde tatil beldelerinden biri olan Budva. Budva özellikle son zamanlarda zengin iş adamları tarafından tercih edilen güzel ve sakin doğasıyla kendine hayran bırakan bir görünüme sahiptir. Budva'ya vardığımızda sahil şeridindeki gezimizden sonra eski şehre varıyoruz. Burada Napolyon'un yaptırdığı hisarı görüyoruz. 1100 yıllık Katolik kilisesi ve Ortodoks kilisesini ziyaret ediyoruz. Yine Budva'da Arkeoloji ve şehir müzesini gezdikten sonra alışveriş için serbest zaman.Serbest zamanın ardından Singapurlu bir iş adamı tarafından satın alınan ve restorasyon çalışmalarının sürdüğü tarihi St.Stefan adasını panoramik olarak görüyoruz. Ardından Muriqan sınır kapısından Arnavutluk'a geçiş yapıyoruz. Arnavutluk'taki ilk durağımız İşkodra. İşkodra kent merkezini ve tarihi kalesini panoramik olarak görüyoruz. Ardından Başkent Tiran'a doğru yola çıkıyoruz.Tiran'daki turumuza ilk olarak Ethem Bey camisini görerek başlıyoruz. Ardından Saat Kulesi, İskender Beg Heykeli ve Meydanı, ve Kanuni Sultan Süleyman'ın imar ettiği bu şehirde günümüze kadar gelebilmiş birçok Osmanlı eserini gördükten sonra serbest zaman. Ardından Makendonya'nın Ohrid Şehrine hareket ediyoruz. Yolumuzun üzerindeki Durres şehrinde panoramik şehir turunun ardından Arnavutluk- Makedonya sınır kapısından geçip Makedonya'ya giriyoruz.Turumuza ilk olarak Ohrid gölünün batı kıyısı yönünde ilerleyip, göl kıyısındaki diğer bir şehir olan Struga’yı gezeceğiz. Müslüman Arnavutların nüfusun çoğunluğunu oluşturduğu bu şehirdeki turumuzda, Kara Drim Nehri üzerine kurulu Şairler Köprüsü, Şairler Parkı’nı, (Bu parkta 1974 yılında ünlü şair Fazıl Hüsnü Dağlarca tarafından dikilen dilek ağacınıda göreceğiz.) Çarşı ve Hasan Baba Tekkesi göreceğimiz yerlerden sadece bir kısmı. Sonrasında Ohrid şehrine hareket ediyoruz.UNESCO’nun Doğa ve Kültür Mirası listesindeki Arnavutluk ile Makedonya arasında sınır oluşturan, muhteşem Ohri Gölü’nün Doğu kıyısındaki Ohrid şehrine varış, akşam yemeğini Ohrid gölü kıyısındaki meşhur balık restaurantında aldıktan sonra konaklamak için otelimize geçiyoruz.

 • 4Gün

  Ohrid - Resne - Manastır - Kalkandelen - Üsküp

  Sabah kahvaltımızın ardından Ohrid turumuza başlıyoruz.Ohrid camii, Türk çarşısı, Haydar Kadi camii,Yeni camii, Bedesten Ishak Bey camii, Osmanli Hamamı ve ayrıca Roma ve Bizans dönemine ait Aya Dimitri Kilisesi, Ayasofya kilisesi, Aya Klement Manastırı, Aya Kaneo Kilisesi, Pentelejmon Kilisesi, Samoil Kalesi göreceğimiz yerlerden birkaçıdır.Daha sonra Resne'ye hareket ediyoruz. Yolculuğumuz sırasında Türk-Yunan savaşındaki faydalarıyla bilinen Resne' li Niyazi Bey'in sarayını ziyaret ediyoruz. Manastır kent gezimiz sırasında, Türk çarşısını, Bedesten ve Ishak Bey camii'ni ziyaret ediyoruz. Ardından Atatürk'ün mezun olduğu Askeri İdadi'yi ve Atatürk müzesini ziyaret ediyoruz. Müze ziyaretimizin ardından serbest zaman.Daha sonra Makedonların bir kısmının Tetova olarak adlandırdığı Kalkandelen şehrine hareket ediyoruz. Burada dünyaca ünlü Alaca camii ve külliyesini ipek yolu üzerinde kurulmuş 500 yıllık Harabati Baba Bektasi Tekkesi göreceğimiz yerler arasındadır. Ardından Üsküp şehrine hareket ediyoruz. Daha sonra akşam yemeğini Üsküp'teki yerel restaurantımızda aldıktan sonra konaklamak için otelimize geçiyoruz.

 • 5Gün

  Üsküp - Priştine - Prizren

  Sabah kahvaltımızın ardından, özel aracımız ile Üsküp'e yaklaşık 20 km'lik mesafede olan Kosova sınır kapısından Pasaport işlemlerinin tamamlanmasının ardından geçerek yaklaşık 90 km'lik bir yolculukla, nüfusunun büyük çoğunluğu Müslüman Türkler'den oluşan, 2008 şubatında Sırbistan'dan tek taraflı olarak bağımsızlığını ilan etmiş ve Türkiye'nin de aralarında olduğu birçok devlet tarafından tanınmış olan, Osmanlı tarihinde de birçok dönemde kilit roller üstlenmiş Kosova'nın ikinci büyük şehri olan Prizren'e, olağanüstü doğa manzaraları eşliğinde keyifli bir yolculuktan sonra varıyoruz.Osmanlı'dan birçok eserin şirin şehirde yapacağımız turda Taş Köprü, Halveti Tekkesi, Aziz Nikola Kilisesi, Gazi Mehmet Paşa Hamamı, Osmanlı mezarlığı, dönem mimarisinin en güzel örneklerinden Sinan Paşa Camii, savaşın yıkıcı etkilerini hâlâ görebileceğiniz Sırp mahallesi ve Roma döneminden kalan Şehir Kalesi göreceğimiz yerler arasındadır.Bu müstesna çarşıdaki serbest zamanın ardından Kosova’nın başkenti Priştine’ye gideceğiz. Tarihi 15 asır geriye kadar giden bu güzel şehri tanıtan panoramik bir şehir turumuzda, 19 yy. dan kalma Saat Kulesi, Germia Parkı, Kosova Müzesi, Osmanlıların 15. Yy. da yaptırdığı Fatih Sultan Mehmed Külliyesi, özgün iç süslemeleri ile öne çıkan 18. yy. eseri Yaşar Paşa Camii ve 1389 Kosova Muharebesi sonucu Kosova Ovası'nda öldürülmüş Osmanlı Padişahı I. Murad Hüdavendigâr'ın türbesi ziyaret edeceğimiz yerler arasındadır.Kosova turumuzun sonunda tekrar Üsküp'teki otelimize dönüş yapıyoruz. Akşam yemeğimizin ardından konaklama Üsküp’te ki otelimizde.

 • 6Gün

  Üsküp - İstanbul

  Sabah kahvaltımızın ardından Üsküp şehir turumuza başlıyoruz. Tarih boyunca şehrin ticari faaliyetlerinin merkezi olan ve günümüzde de önemini yitirmemiş, Taş Sokakları ve Tarihi binaları ile Türk çarşısı, çarşıdaki kuyumcular sokağı, Üsküp Kalesi, Vardar Nehri, 16. yy.'dan kalma Taş Köprü, Türk ve Yahudi mahallesi, Davut Paşa Külliyesi, Mustafa Paşa Camii,Yahya Paşa Camii,Sultan Murat Camii,İsa Bey Camii, Çifte Hamam, Sulu Han, Kapan Han, Kurşunlu Han, Saat kulesi, Üsküp Meydanı ve meydanda 2011 senesi içinde açılan ve Yunanistan’la politik soruna yol açan Büyük İskender’in devasa heykeli, Sar Samuel ve Kiril Metod heykelleri, 17. yy.'dan kalma St.Spas Kilisesi, Rahibe Teresa Anıtı, Rahibe Teresa'nın Evi görülecek yerler arasındadır.Bu güzel balkan şehrinin tadını çıkarmak için serbest zaman.Serbest zamanımızın ardından havalimanına hareket ve Türk Hava Yolları TK1006 sefer sayılı uçuşumuz ile saat 20.55’de İstanbul’a hareket. Yerel saat ile 23.30’da İstanbul’a varış ve turumuzun sonu.

 • !

  Dahil Hizmetler

  İstanbul - Saraybosna / Üsküp - İstanbul arası Türk Havayolları ile ekonomi sınıfı gidiş dönüş uçak bileti (Tüm Türkiye ve Kıbrıs'tan iç hat bağlantı uçuşları için müşteri temsilcilerimizden bilgi alabilirsiniz.)

  5 gece 4*Oteller’de oda-kahvaltı konaklamalar

  Tüm program boyunca toplam 6 akşam yemeği fiyatlarımıza dahildir

  Programda belirtilmiş olan tüm turlar.

  Program içerisinde belirtilmiş olan tüm ulaşım ve transfer ücretleri.

  Türkçe Rehberlik hizmeti

  TÜRSAB zorunlu mesleki sigortası (65 yaş ve üzeri misafirlerimize sürprim uygulanır.)

 • !

  Dahil Olmayan Hizmetler

  Seyahat sağlık sigortası 

  Yurt dışı çıkış harcı bedeli

  Programda dahil olduğu belirtilmeyen tüm hizmetler

  Otellerde yapılacak olan kişisel harcamalar (minibar, bar, restoran, telefon, kuru temizleme).

  Programda belirtilmemiş olan yemekler ve yemeklerde alınacak olan içki ve meşrubatlar