Tüm Turlarımızda Covid19 Tedbirleri Alınmıştır

BALKANLARDA 6 ÜLKE Tüm Geziler Dahil!

8 Gün

Tur Programı

Programı Gör

Destinasyon

Priştine-Belgrad-Saraybosna-Mostar-İşkodra-Ohrid-Tiran

Süre

8 Gün

Tur Kodu

bal1

Rezervasyon Talep Formu

GRUPLARA ÖZEL İNDİRİMLER FIRSATI

8 Gün

699 €

449

Tur Programı Yazdır

 • 1Gün

  İstanbul - Üsküp - Priştine

  Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar Terminali Pegasus Hava Yolları kontuarı önünde siz değerli misafirlerimiz ile saat 07.30’da buluşma. Bagaj ve bilet işlemlerinin ardından Pegasus Hava Yolları’nın PC 351 sayılı tarifeli seferi ile saat 10.25’te Tiran’a uçuş. Yerel saat ile 11.00’de varış. Varışımız istinaden panoramik şehir turu için şehir merkezine hareket ediyoruz.

  Varışımızın ardından, Osmanlı İmparatorluğunun 500 seneden fazla hüküm sürdüğü ve hala eserleri ve Müslüman nüfusuyla eski zamanları bize yaşatmayı başaran Makedonya’nın başkenti Üsküp’te şehir turuna başlıyoruz. Turumuzda Üsküp Kalesi, İshak Bey Camii, Türk Çarşısı, Davut Paşa Hamamı, Çifte Hamam, Sulu Han, Kapan Han, Taş Köprü, Büyük İskender heykeli, Kral Samuel heykeli, Rahibe Teresa Anıtı ve Rahibe Teresa’nın evi görülecek yerler arasındadır.

  Turumuz sonrası Priştine’ye hareket ediyoruz. Priştine’ye varışımızın ardından panoramik şehir turumuza başlıyoruz. Newborn Anıtı, Imperial Camii, Azize Rahibe Teresa Katedrali, Kosova Kütüphanesi ve şehir merkezi görülecek yerler arasındadır. Turumuz sonrası serbest zaman. Serbest zaman sonrası otele transfer. Geceleme otelimizde.

 • 2Gün

  Priştine - Belgrad

  Sabah kahvaltısının ardından Belgrad’a hareket ediyoruz. Güzergahımız üzerinde Niş kentini ziyaret ediyoruz. Ziyaretimiz sonrasında Belgrad’a devam ediyoruz. Belgrad’a varışımızın ardından şehir turumuza başlıyoruz. Osmanlı idaresinde 320 yılı aşkın süre kalan ve o dönemde bulunan 273 camiden dolayı ''Byeli Grad'' (beyaz şehir) olarak adlandırılan Belgrad turumuzda Üniversite Parkı, Şeyh Mustafa Türbesi, Bayraklı Camii, Kalemegdan, İstanbul iç ve dış kapıları, Açık hava Askeri Müze, Saat Kulesi ve saat kapısı, Mora Fatihi Damat Ali Paşa Türbesi, Şeyh Mustafa Bey Türbesi, Sokullu Mehmet Paşa Çeşmesi, Defterdar Kapısı, Eski Osmanlı Hamamı, Belgrad Galibi Heykeli, günümüzde Belgrad Tarihi Eserleri Koruma Müdürlüğü binası olarak kullanılan ancak Osmanlı döneminde Paşa Konağı olarak kullanılan bina, Karadzordje (Karacorce) Kapısı, 1867 Yılında Osmanlı paşasının Belgrad’ın anahtarlarını teslim ettiği yer ve orada bulunan anıt görülecekler yerler arasındadır.

  Turumuz sonrasında alışveriş için serbest zaman verecek olduğumuz Knez Mihajlova caddesine hareket ediyoruz. Burada vereceğimiz serbest zamanın ardından otelimize transfer. Akşam dileyen misafirlerimiz rehberimizin düzenlediği ekstra yemekli müzikli Sırp Gecesi turuna katılabilirler. Geceleme otelimizde.
  Sırp Gecesi Turu: 35 Euro

 • 3Gün

  Belgrad - Saraybosna

  Sabah kahvaltısının ardından Saraybosna’ya hareket ediyoruz. Varışımızın ardından panoramik turumuz başlıyoruz. Avrupa’nın Kudüs’ü olarak bilinen bu şehir, Roma imparatorluğu döneminde kurulmuş olup tarihin en büyük 3 imparatorluklarına şahitlik etmiştir. Yaklaşık 400 yıl Osmanlı himayesinde kalan bu şehirde Osmanlı yapılarını birçok yerde görmemiz mümkün.

  Şehir turumuzda Baş Çarşı’nın sembolü haline gelen 15.yüzyılda Bosna Sancak Beyi İsa Bey tarafından yaptırılmış Sebil, Osmanlı mimarisinin izlerini taşıyan camiler, binalar, Kanuni Sultan Süleyman’ın halasının oğlu olan Gazi Hüsrev Bey Cami’si, Osmanlı döneminden beri eğitime ara verilmeyen Kurşunlu Medresesi, Ferhadiye Camii, 1914’te Franz Ferdinand suikastının gerçekleşip I.Dünya Savaşı’nın başladığı Latin Köprüsü, Fatih Sultan Mehmet’in şehrin fethinden sonra girdiği Kapı ve hemen sonrasında üzerinden geçtiği Koza Köprüsü, 2. Dünya savaşı sembollerinden sönmeyen ateş anıtı ve Sırp Ortodoks Katedrali görülecek yerler arasındadır. Turumuz sonrası serbest zaman. Serbest zaman sonrası otelimize transfer.

  Akşam dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Boşnak gecesi turumuza katılarak, enfes Boşnak yemeklerinin tadına bakabilir, yerel müzisyenlerin çalacağı Balkan müzikleri eşliğinde unutulmaz bir deneyim yaşayabilirler. Geceleme otelimizde
  Boşnak Gecesi Turu: 45 Euro

 • 4Gün

  Saraybosna - Mostar

  Sabah kahvaltısının ardından Türk Köyü olarak bilinen Poçitel’e hareket ediyoruz. 16.yy.’da Osmanlı tarafından yapılan binaları gördükten sonra Verilecek olan serbest zamanın ardından Blagaj Tekkesinin bulunduğu Blagaj köyüne hareket ediyoruz. Kısa yolculuğumuzun ardından Bektaşi tekkesi olarak kurulan ve günümüzde Nakşibendi tekkesi olarak devam eden, tipik Osmanlı tarzında inşa edilmiş Blagaj Tekkesini ziyaret ediyoruz. Ziyaretimiz sonrasında bu muhteşem manzaraya karşı Türk çayını içmek için serbest zaman veriyoruz.

  Ardından Mostar’a hareket ediyoruz. Turumuzda 1557’de Mimar Sinan’ın öğrencilerinden Mimar Hayreddin’in inşa ettiği, ancak 1992’de Hırvat topçu ateşiyle yıkılan, daha sonra 2004’te Türkiye’nin de büyük desteğiyle orijinal malzeme ve dönemin inşa teknolojisiyle yeniden yapılan, UNESCO Dünya Mirası Listesi’ndeki Mostar Köprüsü, , Karagöz Bey Camii, eski şehir merkezi, Eski Hamam ve Tabaşica Camii görülecek yerler arasındadır.Turumuzun ardından Mostar’da bulunan otelimize hareket ediyoruz. Otelimize varış ve serbest zaman. Geceleme otelimizde.

 • 5Gün

  Mostar - İşkodra

  Sabah kahvaltısının ardından İşkodra’ya hareket. Güzergahımız üzerinde Budva, Kotor ve Trebinje kasabalarını ziyaret ediyoruz. Avrupa’nın en lüks tatil bölgelerinden olan Budva ve Kotor’u ziyaretimizin ardından Kosova’dan çıkıyor ve Bosna Hersek’e giriyoruz. Yolumuza devam ederek Trebinje’ye varıyoruz. Varışımıza istinaden Hercegovačka Gračanica Manastır’ı, Arslanagića Ćuprija köprüsü ve şehir merkezi görülecek yerler arasındadır.

  Turumuz sonrası İşkodra şehrine hareket ediyoruz. Varışımıza istinaden İşkodra şehir turumuza başlıyoruz. Varışımızın ardından panoramik şehir turu. Turumuzda Rozafa Kalesi, Aziz Stefan Katedrali, Kurşunlu Camii, Ebu Bekir Camii ve Mes Köprüsü panoramik olarak görülecek yerler arasındadır. Turumuz sonrası serbest zaman. Serbest zaman sonrası otele transfer. Geceleme otelimizde.

 • 6Gün

  İşkodra - Ohrid

  Sabah kahvaltısının ardından Makedonya’nın 42 bin kişilik nüfusuyla en büyük sekizinci şehri olan Ohrid’e hareket ediyoruz. Varışımızın ardından bir doğa harikası olan Ohrid Gölünü ziyaret ediyoruz. Burada gerçekleştireceğimiz tekne turunun ardından serbest zaman. Serbest zamanımız sonrası otele transfer.

  Dileyen misafirlerimiz eksxtra olarak düzenlecek Balkan gecesine katılabilirler. Rehberimizin Belirlediği saatte Balkan Gecesi için Hareket ediyoruz. Yerel dans ve showlarla süslenmiş Balkan gecesi turumuzda akşam yemeğimiz ile birlikte eğlenceli bir gece geçireceğiz. Geceleme otelimizde.
  Balkan Gecesi Turu: 35 Euro

 • 7Gün

  Ohrid - Tiran

  Sabah kahvaltısının ardından Tiran’a yola çıkıyoruz. Güzergahımız üzerinde Elbasan kasabasına uğruyoruz. Burada gerçekleştirecek olduğumuz tur sonrası Tiran’a devam ediyoruz. Varışımızın ardından panoramik Tiran şehir turu. Turumuzda şehrin merkezi İskender Bey Meydanı, Edhem Bey Camii, Tiran Piramidi ve Tiran Saat Kulesi panoramik olarak görülecek yerler arasındadır.

 • 8Gün

  Tiran - İstanbul

  Sabah kahvaltısının ardından uçağın saatine bağlı olarak rehberimizin daha önceden belirleyeceği saatte havalimanına transfer. Bagaj ve bilet işlemlerinin ardından PC 282 sefer sayılı tarifeli seferi ile saat 12.10’da İstanbul’a hareket. Yerel saat 14.50’de İstanbul’a varış ve turumuzun sonu.

 • !

  Dahil Hizmetler

  Pegasus Hava Yolları tarifeli seferi ile İstanbul (SAW) - Üsküp (SKP) / Tiran (TIA) - İstanbul(SAW) arası ekonomi sınıfı uçak biletleri (Tüm Türkiye ve Kıbrıs'tan iç hat bağlantı uçuşları için müşteri temsilcilerimizden bilgi alabilirsiniz.)

  3*vb otellerde 7 gece kahvaltı dâhil konaklamalar

  Şehir konaklama vergileri

  Havalimanı-otel-havalimanı transferleri

  Tüm şehirlerarası transferler

  Programda belirtilen tüm gündüz turları

  Profesyonel Türkçe rehberlik hizmetleri

  TÜRSAB zorunlu mesleki sigortası (65 yaş ve üzeri misafirlerimize sürprim uygulanır.)

 • !

  Dahil Olmayan Hizmetler

  Seyahat sağlık sigortası 

  Yurt dışı çıkış harcı bedeli

  Her türlü otel ekstraları ve kişisel harcamalar

  Ekstra turlar

  Müze ve ören yerleri giriş ücretleri