Tüm Turlarımızda Covid19 Tedbirleri Alınmıştır

BASK TURU (KUZEY İSPANYA)

5 Gün

Tur Programı

Programı Gör

Destinasyon

Tüm Çevre Gezileri ve Ekstra Turlar Dahil!

Süre

5 Gün

Tur Kodu

İsp01

Rezervasyon Talep Formu

GRUPLARA ÖZEL İNDİRİMLER FIRSATI

5 Gün

799 €

649

Tur Programı Yazdır

 • 1Gün

  İstanbul - Bilbao - Vitoria Gasteiz

  İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Terminalinde 05.30’da hazır bulunulması. Bilet ve bagaj işlemlerinin ardından Türk Havayolları’nın TK 1315 sefer sayılı uçuşu ile saat 08.50’de Bilbao ya hareket. Yerel saat ile 11.15’te Bilbao’ya varış.Varışın ardından Bilbao şehir turumuza başlıyoruz. Bilbao’da gezimizin ilk durağı açılışıyla şehrin turizm faaliyetlerini canlandıran önemli bir mekan olan Guggenheim Müzesi (dışardan görülecektir). Şehrin en görkemli ve en eski mimari yapısı olan Santiago Katedrali, rengarenk tarihi evleriyle turistlere kucak açan herkesin ilgi odağı haline gelmiş Casca Viejo yani Yeni Cadde, Bilbao’ya can veren nehir üzerindeki en ünlü köprülerin başında gelen Zubizuri Köprüsü de görüldükten sonra Bask Bölgesi’nin en iyi korunmuş Ortaçağ kenti olarak kabul edilen; kartpostalı andıran görüntüsü, ev sahipliği yaptığı gotik mimariler ve tarihi merkezi ile Bask gezisi esnasında görülmeyi hak eden Vitoria Gasteiz ile bugünkü gezimizi sonlandırıyoruz. Otelimiz yerleşme, serbest zaman ve konaklama.

 • 2Gün

  Vitoria Gasteiz - Pamplona - San Sebestian

  Sabah kahvaltı sonrası yaklaşık bir saatlik yolculuk sonrası TV’de izlediğimiz boğaların insanları sokaklarda kovaladığı dünyaca ünlü San Fermin Festivali’nin yapıldığı, orta çağdan izler taşıyan sokakları, tarihi binalarla çevrelenmiş caddeleri, güzel ve yeşil parkları, içinden geçen serin nehriyle ünlü Pamplona’yı geziyoruz.Pamplona gezimiz sonrasında Bask dili ile Donastia olarak anılan; deniz, doğa, gastronomi, sanat ve tarihin iç içe geçtiği İspanya’nın incisi San Sebastian şehrindeyiz. Altın rengi kumsalı turkuaz denizi ile La Concha koyu, dar sokakları ve canlı atmosferi ile ünlü olan Plaza de la Constitucion meydanı, eski şehir merkezi Parte Viejo, yaya sahil yolu Paseo Nuevo, 16.yy’a ait Iglesia de San Vicente Kilisesi, El Buen Pastor Katedrali, Santa Maria Sarnıcı görüldükten sonra serbest zaman. Otelimize yerleşme ve konaklama.

 • 3Gün

  San Sebestian - Saint Jean De Luz - Biarritz - Bayonne - Bordeaux

  Sabah kahvaltısından sonrası bugünkü turumuza okyanusu ve çeşitli deniz mahsulü zenginlikleriyle öne çıkmış şirin mi şirin bir kasaba Saint-Jean-de-Luz ile başlıyoruz. Onu Fransa-İspanya sınır kasabası Biarritz’e takip ediyor; sörfçülerin dalgalarla dansını keyifle izleyebileceğiniz Grande Plage, kıyı boyunca sıralanmış tarihi villalar ile Biarritz görüldükten sonra hemen yanı başındaki Nive ve Adour ırmaklarının kavuştuğu noktada Bayonne’yi geziyoruz. Eski savunma duvarlarını, gizli ortaçağ sokaklarını, muhteşem anıtları ve büyüleyici yarı ahşap geleneksel mimariyi keşfettikyen sonra Bordeaux’ya hareket ediyoruz.Öğleden sonra varacağımız Fransa'nın şirin liman kenti Bordo şehir turumuzda Borsa meydanı tiyatro binası, katedral, turistlerin akın ettiği Altın Üçgen (Triangle d'Or) bölgesi, tarihi Saint-Pierre Mahallesi,canlı La Victoire Caddesi ve mağazalarla dolu Sainte Catherine Caddesi görüldükten sonra serbest zaman. Otelimize transfer ve konaklama.

 • 4Gün

  Bordeaux - Albi - Toulouse

  Sabah kahvaltısının ardından UNESCO tarafından dünya mirası listesine alınan Tarn nehri kenarındaki orta çağ şehri Albi’ye hareket. Tuğladan yapılmış dünyanın en büyük Katedrali'nin görkem kattığı şehirde, tarihi yerleri gezdikten sonra Tarn Nehri'ne paralel uzanan yürüyüş yollarındaki doğal güzellikler fotoğraf tutkunları için muhteşem görüntüler sunar. Hemen katedralin yanındaki şirin bahçeleri dolaşmak, meydanda ve yol üzerinde bulunan kafelerde bir şeyler içerken şehrin tarihi atmosferini içinize çekmek için vereceğimiz serbest zaman sonrası Toulouse’a hereket ediyoruz.Toulouse’a varışımızı takibe ilk olarak 1080 ve 1120 yılları arasında Romanesk tarzda inşa edilmiş olup 1998 yılında UNESCO Miraslar Listesi’ne alınan Avrupa’nın en büyük Romanesk yapı Roma mimarisinin şaheseri olarak adlandırılan Aziz Sernin Bazilikası’nı geziyoruz. Toulouse’ın en eski yapılarından biri olan, Rönesans saray mimarisinin en seçkin örneklerinden olan Hotel d’Assezat, Toulouse şehrinin kalbi Capitole de Toulouse (Belediye Binası), Garonne nehir üzerinde bulunan iskele boyunca köprüde yer alan açıklıkların orijinal planında bir aslan siluetini temsil eden Pont Neuf köprüsü, ilgi çekici mimarisi ile Fransa’nın ulusal anıtların biri olan ve Toulouse Katedrali olarak da bilinen Azizi Etienne Katedrali, pembe şehrin pembe tuğlalar ile inşa edilmiş etkileyici yapılarından benzersiz duvar resimleri ve süslemeleri ile eşsiz bir iç mimari örneğine sahip Jakoben Manastırı (Ensemble Conventuel des Jacobins) bulunmaktadır. Tur sonrası otelimize transfer ve konaklama.

 • 5Gün

  Toulouse - Carcassone - İstanbul

  Sabah kahvaltısından sonrası ortaçağ şehrini andıran çok ama çok şirin bir kasaba Carcassonne’a ahareket ediyoruz. Ortaçağ’dan fırlamışçasına büyüleyici bir atmosfere sahip Carcassonne’da gezeceğimiz yerler surların içinde yer alan labirent şeklinde arnavut kaldırımlı yolları ile La Cite Carcassonne (ana kale girişi hariç), gotik romanesk mimarisi, yüksek pencereleri ve içindeki muhteşem atmosferiyle St. Nazaire Bazilikası, Canal du Midi, şehir merkezi La ville Besse, Gambette meydanı, eski köprü Le Pont Vieux, Carcassonne’nin en iyi dinlenme ve alışveriş mekanı Bastide bölgesini gezdikten sonra Toulouse havalimanına hareket ediyoruz.Bagaj ve bilet işlemlerinin ardından Türk Havayolları’nın TK 1806 sefer sayılı uçuşu ile saat 18.00’de Toulouse’dan İstanbul’a hareket. Yerel saat ile 23.25’de İstanbul’a varış ve turumuzun sonu.

  Konaklanacak Oteller

  Vitoria Gasteiz - Silken Ciudad De Vitoria vb.

  Pamplona - Ach Ac Hotel Zizur Mayor / Tres Reyes Hotel vb.

  Bordeaux - Quality Suites Bordeaux Cf / Mercure Chateau Chartrons vb.

  Toulouse - Zenitude Hotel Le Cf / Holiday Inn Toulouse vb.

 • !

  Dahil Hizmetler

  • Türk Hava Yolları ile İstanbul (IST) - Bilbao / Toulouse - İstanbul (IST) parkurunda uçak bileti (Tüm Türkiye ve Kıbrıs'tan iç hat bağlantı uçuşları için müşteri temsilcilerimizden bilgi alabilirsiniz.)
  • Alan/otel /alan transferleri ve şehirlerarası transferler
  • Belirtilen kategori otellerde toplamda 4 gece oda kahvaltı konaklamalar
  • Programda belirtilen panoramik şehir turları 
  • Türkçe tur liderliği hizmeti
  • 270 Euro değerindeki ekstra turlar
  • TÜRSAB zorunlu mesleki sigortası (65 yaş ve üzeri misafirlerimize sürprim uygulanır.)
 • !

  Dahil Olmayan Hizmetler

  • Vize ücreti ve servis bedeli
  • Seyahat sağlık sigortası 
  • Yurtdışı çıkış vergisi
  • Kişisel harcamalar
  • Öğle ve akşam yemekleri
  • Müze, ören yeri veya benzeri tüm giriş ücretleri