Tüm Turlarımızda Covid19 Tedbirleri Alınmıştır

BAŞTANBAŞA BALKANLAR İzmir Hark.

7 Gün

Tur Programı

Programı Gör

Destinasyon

İzmir'den Direkt Uçuş ile!

Süre

7 Gün

Tur Kodu

bkl

Rezervasyon Talep Formu

GRUPLARA ÖZEL İNDİRİMLER FIRSATI

7 Gün

499 €

299

Tur Programı Yazdır

 • 1Gün

  İzmir - Üsküp - Belgrad

  İzmir Adnan Menderes Havalimanı Dış hatlar Gidiş Terminalinde uçuştan 3 saat önce buluşma. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerini takiben Pegasus Havayolları Seferi ile 00.55’de Üsküp’e hareket. Yaklaşık 1 saatlik yolculuğun ardından 01.15’de Üsküp’e varış.Pasaport, bagaj ve gümrük işlemlerinin ardından özel otobüslerimizle birlikte Belgrad’a hareket ediyoruz. Belgrad varışımız ile beraber Panoramik Belgrad şehir turumuz sırasında Kale Meydanı, Askeri Müze, İstanbul Kapı, Saat Kulesi, Damat Ali Paşa Türbesi, Zindan Kapı, Leopoldov Kapı, Sokullu Mehmet Paşa Çeşmesi, Stefan Lazerevic Anıtı, Nebojsa Kulesi, Saborna Kilisesi, Cumhuriyet Meydanı, Terazi Meydanı ve Taş Meydan görülecek yerler arasındadır.Turumuzun bitimi ile birlikte otelimize transfer. Geceleme otelimizde. Dileyen misafirlerimiz rehberiniz tarafından ekstra düzenlenecek olan Tuna ve Sava Nehri Tekne Turuna katılabilirler.
  Tuna ve Sava Nehri Tekne Turu: 15 Euro

 • 2Gün

  Belgrad - Saraybosna

  Sabah otelimizde alınacak kahvaltı sonrasında otelimizden ayrılıyoruz. Özel otobüslerimizle Saraybosna’ya hareket ediyoruz. Saraybosna’ya varışımız ile beraber panoramik şehir turumuza başlıyoruz Saraybosna için panoramik turumuza başlıyoruz. Avrupa’nın en müstesna çarşısı Başçarşı’da gezintimizi yapıyoruz. Osmanlı döneminden beri faaliyete devam eden Kurşunlu Medresesi’ni geziyoruz. Ardından Kanuni Sultan Süleyman’ın akrabası Hüsrev Bey Camii’ni geziyoruz.Turumuzun devamında Saat Kulesi, Saraybosna’da Katolik Katedrali, Ortodoks Kiliseleri ve Musevi Sinagogu’nu görüyoruz. Ardından 1. Dünya Savaşı’nın çıktığı Latin Köprüsü’nü gezdikten sonra Fatih Sultan Mehmet’in şehre girdiği kapıdan geçip Osmanlı Çeşmesinden su içiyoruz. Son olarak Fatih Sultan Mehmet Han’a atfedilen Fatih Camii’ni Turun bitimi ile birlikte otelimize doğru yola çıkıyoruz. Otele varışımız ardından odalara yerleşme. Geceleme otelimizde.Dileyen misafirlerimiz, rehberiniz tarafından ekstra olarak düzenlenecek olan Vrelo Bosne Turuna katılabilirler. Igman dağının kenarında, içerisinde Bosna nehrinin kaynağının da bulunduğu, zamanında Tito’nun emriyle düzenlenmiş olan ve içerisinde mükemmel yürüyüş parkurları, faytoncuları, otantik kahvehaneleriyle ünlü, Saraybosna’nın en büyük milli parkı olan Vrelo Bosna’ya hareket ediyoruz. Doyulmaz güzelliklere ev sahipliği yapan Vrelo Bosna Milli Parkı ziyaretlerimiz sonrasında otelimize transfer. Dileyen misafirlerimiz, rehberiniz tarafından ekstra olarak düzenlenecek olan Boşnak Gecesi Turuna katılabilirler.
  Vrelo Bosne Turu: 10 Euro
  Boşnak Gecesi Turu: 40 Euro

 • 3Gün

  Saraybosna - Mostar - Trebinje

  Sabah otelimizde alınacak kahvaltı sonrasında Mostar’a doğru hareket ediyoruz. Mostar’a varış ardından yürüyerek yapacağımız turumuzda önce Mostar Köprüsü'nü görüyoruz. Mimar Hayreddin tarafından 1557 yılında inşa edilen köprü Osmanlı mimarisinin bir şaheseridir. Köprü 1992 yılında cereyan eden savaşta Hırvat topçusu tarafından yıkıldı, ancak Türkiye Cumhuriyeti'nin de büyük katkılarıyla 2004 yılında yeniden hizmete açılmıştır. Ardından Koska Mehmet Paşa Camii'ni görüyoruz. Bosna Hersek’te diğer durağımızda bütün tarihi dokusuyla korunan ve Türk Köyü olarak bilinen Poçitel’i ziyaret ederek 16.yy.’da Osmanlı tarafından yapılan binaları görüyoruz.Dileyen misafirlerimiz, rehberiniz tarafından ekstra olarak düzenlenecek olan Blagay Turuna katılabilirler. Dileyen misafirlerimiz, rehberiniz tarafından ekstra olarak düzenlenecek olan Balkanların en muhteşem şelalerinden olan Kravice Şelalesi turuna katılabilirler. Turun bitimi ile birlikte Trebinje’deki otelimize transfer ve odalara yerleşme. Geceleme otelimizde. (Bölgedeki müsaitliğe bağlı olarak Trebinje konaklama Medjugore Konaklama olarak değiştirilebilir.)
  Blagaj Turu: 15 Euro
  Kravice Şelaleleri Turu: 20 Euro

 • 4Gün

  Trebinje - Kotor - Budva - İşkodra

  Sabah otelimizde alınacak kahvaltı sonrasında otelimizden ayrılıyoruz. Ardından Dünya’nın en genç devletlerinden Karadağ’a geçiyoruz. Burada ilk durağımız, önemli tarih ve doğa cenneti ve turistik cazibe merkezi durumunda bulunan Kotor... Burada Stari Grad’da (Eski Şehir-Kale) yürüyerek yapacağımız turda bu şirin beldeyi tanıyacaksınız. Ardından muhteşem sahilleri, çok renkli gece hayatı ile Balkanlar’ın en ünlü tatil merkezlerinden Budva. Burada yapacağımız yürüyüş turunda Stari Grad (eski şehir merkezi) ve kaleyi gezeceğiz.Son durağımız, zamanında balıkçıların yerleşim alanı olan bir adanın kamulaştırılması ve sonrasında Singapur’lu bir multimilyardere satılması ile günümüzde restorasyon çalışmaları ile turizme kazandırılma aşamasında olan muhteşem St Stefan’ı panaromik olarak tepeden görebileceğiniz bir mola sonrasında Arnavutluk sınır kapısından geçerek İşkodra’daki otelimize transfer ve odalara yerleşme. Geceleme otelimizde. (Bölgedeki müsaitliğe bağlı olarak İşkodra konaklama Podgorica veya Budva Konaklama olarak değiştirilebilir.)

 • 5Gün

  İşkodra - Tiran - Ohrid

  Sabah otelimizde alınacak kahvaltı sonrasında otelimizden ayrılıyoruz ve Arnavutluk’un başkenti Tiran’a varıyoruz. Panoramik Tiran şehir turumuzda, Ethem Bey Camii, Saat Kulesi, İskender Bey Heykeli ve Meydanı, Janna Nehri görülecek yerler arasındadır. Şehir turu bitimiyle kısa bir yolculuğun ardından, Kafasan Arnavutluk sınır kapısına varıyoruz. Gümrük işlemlerimizi yaptırdıktan sonra Makedonya Ohrid Gölü’ne doğru hareket ediyoruz.Varışımız sonrası Ohrid şehir turumuzu yapıyoruz. Yürüyerek yapacağımız panoramik şehir turumuzda, Bizans döneminin Ohrid’deki en önemli kilisesi St. Panteleymon, günümüzde hala konserler için kullanılan Aya Sofya Kilisesi ve Roma döneminden kalma anfi tiyatro, Car Samuel Kalesi, St. Bogorodica Perivlerta, 4. yüzyıl kiliseleri Keşanlı İmareti, Kuloğlu ve Emin Mahmut Camileri, Çınar Meydanı, Ohri Halveti Tekkesi, ziyaret ediyoruz.Dileyen misafirlerimiz, rehberiniz tarafından ekstra olarak düzenlenecek olan Ohrid Gölü Tekne Turuna katılabilirler. Serbest zaman sonrası otelimize transfer. Geceleme otelimizde.
  Ohrid Gölü Tekne Turu: 10 Euro

 • 6Gün

  Ohrid - Resne - Manastır (Bitola) - Kalkandelen (Tetova) - Üsküp

  Sabah otelimizde alınacak kahvaltı ardından, Manastı (Bitola) turu için otelimizden hareket ediyoruz. Dileyen misafirlerimiz, rehberiniz tarafından ekstra olarak düzenlenecek olan Ohrid gölünün doğduğu yer ve muhteşem manzaralara ev sahipliği yapan St. Naum Turuna katılabilirler.Yolumuz üzerinde bulunan ve İttihat ve Terakki’nin en ünlü 3 simasından biri ve Türk Yunan savaşındaki faydaları nedeni ile üne kavuşan Resne’li Niyazi’nin Sarayını ziyaret ediyoruz. Varışımız sonrası Manastır(Bitola) kent gezimiz sırasında; Türk Çarşısını, Bedesten’i, İshak Camiini, Yeni Camii’yi, Haydar Kadı Camii ve gezinin en duygusal anlarını yaşayacağınız Atatürk’ün mezun olduğu Askeri İdadi’yi ve Atatürk Müzesi’ni ziyaret ediyoruzArdından Üsküp’e hareket. Yol üzerinde ilk durağımız Gostivar ve Gostivar ardından Kalkandelen’e doğru yolumuza devam ediyoruz. Kalkandelen‘de bir mimari eser olan Alaca Camii’yi ziyaret ediyoruz. Ardından Üsküp’e hareket ve otelimize transfer. Geceleme otelimizde.
  St. Naum Turu: 25 Euro

 • 7Gün

  Üsküp - İstanbul

  Sabah otelimizde alınacak kahvaltı sonrasında otelimizden ayrılıyoruz. Panoramik Üsküp şehir turu. Ünlü şairimiz Yahya Kemal Beyatlı’nın doğum yeri olan Üsküp’te göreceğimiz yerler arasında Yahya Paşa Camii, Saat Kulesi,Türk Çarşısı,İsa Bey Camii, Mustafa Paşa Camii, Murat Paşa Camii, Kapan Hanı, Sulu Han, Davut Paşa Hamamı, Taş Köprü bulunmaktadır. Vardar nehrinin kıyısından ve nehrin öteki tarafında bulunan Türk ve Yahudi mahallelerini seyrederek yürüyoruz. Bu yürüyüşümüzde Makedonya Meydanı’nı, Osmanlı Köprüsü’nü ve Davut Paşa Hamamı’nı dışarıdan göreceğiz.Ardından Türk çarşısı’na gidiyor ve Türk Çarşısı’ndaki tarihi eserleri görmeye başlıyoruz. Göreceğimiz bir diğer yapı olan ve eski Türk Çarşısı içinde yer alan ve 1550 tarihli Kurşumlu Han günümüzde Güzel Sanatlar Akademisi olarak kullanılıyor. Osmanlı döneminde 17 Han binası inşa edilmiş olan Üsküp‘te günümüzde 3 han binası kalmıştır.15.yy’ın 2 yarısında inşaa edilmiş Sulu Han ve Kapan Hanı’nı ziyaretlerin ardından Üsküp’ün sembol eserlerinden biri olan ve 16. yüzyılda inşa edilmiş saat kulesi’ni, 14. yüzyılda yapılmış erken dönem camilerimizden Sultan Murat Camii’ni ve yine aynı yüzyıldan kalma İsa Bey Camii’ni ziyaret ediyoruz.Ziyaretlerimizin ardından Türk çarşısı’nda alışveriş için bir saat serbest zaman verilecektir. Şuşka biberi, ustrumca yer fıstığı, çarıklar alabileceklerimiz arasında yer alıyor. Dileyen misafirlerimiz, rehberiniz tarafından ekstra olarak düzenlenecek olan eşsiz güzelliği ile bilinen Matka Kanyonu Turuna katılabilirler.Tur sonrası transfer saatimize bağlı olarak havalimanına transfer. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerinin ardından, Pegasus Havayolları seferi ile saat 01:55’de İzmir’e hareket. Yaklaşık 1 saatlik yolculuğun ardından saat 04.10’da İzmir’e varış ve turumuzun sonu.
  Matka Kanyonu Turu: 10 Euro

 • !

  Dahil Hizmetler

  Pegasus Hava Yolları ile İzmir - Üsküp gidiş İzmir dönüş ekonomi sınıf uçak bileti (Tüm Türkiye ve Kıbrıs'tan iç hat bağlantı uçuşları için müşteri temsilcilerimizden bilgi alabilirsiniz.)

  Üsküp’te 1 gece, Ohrid’de 1 gece, İşkodra’da 1 gece, Trebinje’de 1 gece, Saraybosna’da 1 gece, Belgrad’da 1 gece

  olmak üzere toplam 6 gece kahvaltı dahil konaklama

  Üsküp, Ohrid, Tiran, Budva, İşkodra, Trebinje, Mostar, Saraybosna, Belgrad panoramik şehir turları

  Alan-Otel-Alan transferleri ve şehirlerarası otobüs transferleri

  Profesyonel rehberlik hizmetleri

  TÜRSAB zorunlu mesleki sigortası (65 yaş ve üzeri misafirlerimize sürprim uygulanır.)

 • !

  Dahil Olmayan Hizmetler

  Seyahat sağlık sigortası 

  Yurt dışı çıkış harcı bedeli

  Otel ekstraları

  Tüm kişisel harcamalar

  Rehber tarafından organize edilen ekstra turlar

  Programda belirtilmeyen tüm gezi ve turlar

  Öğle ve akşam yemekleri

  Müze, ören yeri vb. giriş ücretleri

  Şoför Bahşişi