Tüm Turlarımızda Covid19 Tedbirleri Alınmıştır

BAŞTANBAŞA BALKANLAR

8 Gün

Tur Programı

Programı Gör

Destinasyon

Yarım Pansiyon Konaklama Dahil!

Süre

8 Gün

Tur Kodu

bas

Rezervasyon Talep Formu

GRUPLARA ÖZEL İNDİRİMLER FIRSATI

8 Gün

449 €

299

Tur Programı Yazdır

 • 1Gün

  İstanbul - Belgrad

  İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali’nde saat 06.30’da buluşma. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerini takiben Pegasus Havayolları’na ait PC371 sefer sayılı uçakla saat 09:20’de Belgrad’a hareket. Yaklaşık 1,5 saatlik yolculuğun Ardından yerel saat ile 10.05’de Belgrad’a varış.Pasaport, bagaj ve gümrük işlemlerinin Ardından özel otobüslerimizle birlikte panoramik Belgrad turumuza başlıyoruz. Panoramik Belgrad şehir turumuz sırasında Kale Meydani, Askeri Müze, İstanbul Kapı, Saat Kulesi, Damat Ali Paşa Türbesi, Zindan Kapı, Leopoldov Kapı, Sokullu Mehmet Pasa Çeşmesi, Stefan Lazerevic Anıtı, Nebojsa Kulesi, Saborna Kilisesi, Cumhuriyet Meydani, Terazi Meydani ve Tas Meydan görülecek yerler arasındadır. Turumuzun bitimi ile birlikte otelimize transfer. Geceleme ve aksam yemeği otelimizde.

 • 2Gün

  Belgrad - Saraybosna

  Sabah otelimizde alınacak kahvaltı sonrasında otelimizden ayrılıyoruz. Özel otobüslerimizle Saraybosna’ya hareket ediyoruz. Saraybosna’ya varışımız ile beraber panoramik şehir turumuza başlıyoruz. Avrupa’nın en müstesna çarşısı Başçarşı’da gezintimizi yapıyoruz. Osmanlı döneminden beri faaliyete devam eden Kurşunlu Medresesi’ni geziyoruz. Ardından Kanuni Sultan Süleyman’ın akrabası Hüsrev Bey Camii’ni geziyoruz.Turumuzun devamında Saat Kulesi, Saraybosna’da Katolik Katedrali, Ortodoks Kiliseleri ve Musevi Sinagogu’nu görüyoruz. Ardından 1. Dünya Savaşı’nın çıktığı Latin Köprüsü’nü gezdikten sonra Fatih Sultan Mehmet’in şehre girdiği kapıdan geçip Osmanlı Çesmesi’nden su içiyoruz. Son olarak Fatih Sultan Mehmet Han’a atfedilen Fatih Camii’ni ziyaret ettikten sonra otelimize transfer ve odalara yerleşme. Geceleme ve aksam yemeği otelimizde.

 • 3Gün

  Saraybosna - Mostar - Trebinje

  Sabah otelimizde alınacak kahvaltı sonrasında Mostar’a doğru hareket ediyoruz. Mostar’a varış ardından yürüyerek yapacağımız turumuzda önce Mostar Köprüsü'nü görüyoruz. Mimar Hayreddin tarafından 1557 yılında inşa edilen köprü Osmanlı mimarisinin bir şaheseridir. Köprü 1992 yılında cereyan eden savaşta 12/21 Hırvat topçusu tarafından yıkıldı, ancak Türkiye Cumhuriyeti'nin de büyük katkılarıyla 2004 yılında yeniden hizmete açılmıştır. Ardından Koska Mehmet Pasa Camii'ni görüyoruz.Bosna Hersek’te diğer durağımızda bütün tarihi dokusuyla korunan ve Türk Köyü olarak bilinen Poçitel’i ziyaret ederek 16.yy.’da Osmanlı tarafından yapılan binaları görüyoruz. Turun bitimi ile birlikte otantik şehir olan Trebinje’deki otelimize transfer ve odalara yerleşme. Geceleme ve aksam yemeği otelimizde.Yeşil pasaport veya geçerli Schengen vizesi olan misafirlerimiz, rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek Dubrovnik akşam turuna katılabilirler. Dubrovnik panaromik tur esnasında, UNESCO tarafından Dünya Mirasları Listesi’ne alınmış eski şehir meydanını yürüyerek geziyoruz. Kuleler, muhteşem surlar, 14. yy.’dan kalma ve dünyanın en eski eczanesine de ev sahipliği yapan Francis Manastırı, Rector Sarayı, şehir kapıları, kuleler ve diğer önemli yapılar görülecektir. Turumuzun bitimi ile birlikte otelimize transfer.
  Dubrovnik Akşam Turu: 55 Euro (Yeşil pasaport veya geçerli Schengen vizesi gerekir.)

 • 4Gün

  Trebinje - Kotor - Budva - Işkodra

  Sabah otelimizde alınacak kahvaltı sonrasında otelimizden ayrılıyoruz. Ardından dünyanın en genç devletlerinden Karadağ’a geçiyoruz. Burada ilk durağımız, önemli tarih ve doğa cenneti ve turistik cazibe merkezi durumunda bulunan Kotor... Burada Stari Grad’da (Eski Şehir-Kale) yürüyerek yapacağımız turda bu şirin beldeyi tanıyacaksınız. Ardından muhteşem sahilleri, çok renkli gece hayati ile Balkanlar’ın en ünlü tatil merkezlerinden Budva. Burada yapacağımız yürüyüş turunda Stari Grad (eski şehir merkezi) ve kaleyi gezeceğiz.Son durağımız, zamanında balıkçıların yerleşim alanı olan bir adanın kamulaştırılması ve sonrasında Singapurlu bir multimilyardere satılması ile günümüzde restorasyon çalışmaları ile turizme kazandırılma aşamasında olan muhteşem St. Stefan’ı panoramik olarak tepeden görebileceğiniz bir mola sonrasında Arnavutluk sınır kapısından geçerek Işkodra’daki otelimize transfer ve odalara yerleşme. Geceleme ve aksam yemegi otelimizde. (Bölgedeki müsaitliğe bağlı olarak Işkodra konaklama Podgorica veya Budva konaklama olarak değiştirilebilir.)

 • 5Gün

  Işkodra - Tiran - Ohrid

  Sabah otelimizde alınacak kahvaltı sonrasında otelimizden ayrılıyoruz ve Arnavutluk’un başkenti Tiran’a varıyoruz. Panoramik Tiran şehir turumuzda, Ethem Bey Camii, Saat Kulesi, İskender Bey Heykeli ve Meydanı, Janna Nehri görülecek yerler arasındadır.Şehir turu bitimiyle kısa bir yolculuğun ardından, Kafasan Arnavutluk sınır kapısına varıyoruz. Gümrük işlemlerimizi yaptırdıktan sonra Makedonya Ohrid Gölü’ne doğru hareket ediyoruz. Otelimize varışımızla birlikte odalara yerleşme. Geceleme ve aksam yemeği otelimizde.

 • 6Gün

  Ohrid - Struga - St. Naum - Ohrid

  Sabah otelimizde alınacak kahvaltı Ardından, St Naum Ohri turu için otelimizden hareket ediyoruz. Bu turumuzda öncelikle muhteşem manzaralar esliğinde yaklaşık 1 saatlik yolculukla St. Naum’a varıyoruz. Burada bölgenin en önemli azizlerinden biri olan St. Naum Manastırı ve Sarı Saltuk Türbesini ziyaret ediyoruz. Buradaki enfes manzara adeta nefesinizi kesecek niteliktedir.Ardından Ohrid şehir turumuzu yapıyoruz. Yürüyerek yapacağımız panoramik şehir turumuzda, Bizans döneminin Ohrid’deki en önemli kilisesi St. Panteleymon, günümüzde hala konserler için kullanılan Aya Sofya Kilisesi ve Roma döneminden kalma antik tiyatro, Car Samuel Kalesi, St. Bogorodica Perivlerta, 4. yüzyıl kiliseleri Keşanlı Imareti, Kuloglu ve Emin Mahmut Camileri, Çınar Meydanı, Ohri Halveti Tekkesini ziyaret ediyoruz. Şehir turunun ardından otelimize transfer. Geceleme ve aksam yemeği otelimizde.

 • 7Gün

  Ohrid - Resne - Manastır - Kalkandelen - Üsküp

  Sabah otelimizde alınacak kahvaltı sonrasında otelimizden ayrılıyoruz. Ardından özel otobüslerimizle Resne’ye hareket ediyoruz. Yolumuz üzerinde bulunan ve İttihat ve Terakki’nin en ünlü 3 simasından biri ve Türk Yunan savaşındaki faydaları nedeni ile üne kavuşan Resneli Niyazi’nin Sarayını ziyaret ediyoruz. Manastır(Bitola) kent gezimiz sırasında; Türk Çarsısını, Bedesten’i, Ishak Camiini, Yeni Camii’yi, Haydar Kadi Camii ve gezinin en duygusal anlarını yaşayacağınız Atatürk’ün mezun olduğu Askeri Idadi’yi ve Atatürk Müzesi’ni ziyaret ediyoruz.Ardından Üsküp’e hareket. Yol üzerinde ilk durağımız Gostivar ve Gostivar ardından Kalkandelen’e doğru yolumuza devam ediyoruz. Kalkandelen‘de bir mimari eser olan Alaca Camii’yi ziyaret ediyoruz. Ardından Üsküp’e hareket. Üsküp’e varış ardından panoramik şehir turu.Ünlü sairimiz Yahya Kemal Beyatlı’nın doğum yeri olan Üsküp’te göreceğimiz yerler arasında Yahya Pasa Camii, Saat Kulesi, Türk Çarsısı, Isa Bey Camii, Mustafa Pasa Camii, Murat Pasa Camii, Kapan Hani, Sulu Han, Davut Pasa Hamamı, Tas Köprü bulunmaktadır. Vardar Nehri’nin kıyısından ve nehrin öteki tarafında bulunan Türk ve Yahudi mahallelerini seyrederek yürüyoruz. Bu yürüyüşümüzde Makedonya Meydani’ni, Osmanlı Köprüsü’nü ve Davut Pasa Hamamı’nı dışarıdan göreceğiz.Ardından Türk Çarşısı’na gidiyor ve Türk Çarşısı’ndaki tarihi eserleri görmeye başlıyoruz. Göreceğimiz bir diğer yapı olan ve eski Türk Çarşısı içinde yer alan ve 1550 tarihli Kurşunlu Han günümüzde Güzel Sanatlar Akademisi olarak kullanılıyor. Osmanlı döneminde 17 han binası inşa edilmiş olan Üsküp‘te günümüzde 3 han binası kalmıştır.15.yy’in 2. yarısında inşa edilmiş Sulu Han ve Kapan Hani’ni ziyaretlerin Ardından Üsküp’ün sembol eserlerinden biri olan ve 16. yüzyılda inşa edilmiş Saat Kulesi’ni, 14. yüzyılda yapılmış erken dönem camilerimizden Sultan Murat Camii’ni ve yine ayni yüzyıldan kalma Isa Bey Camii’ni ziyaret ediyoruz.Ziyaretlerimizin Ardından Türk Çarşısı’nda alışveriş için bir saat serbest zaman verilecektir. Suska biberi, ustrumca yer fıstığı, çarıklar alabileceklerimiz arasında yer alıyor. Tur sonrası otelimize transfer ve odalara yerleşme. Geceleme ve aksam yemeği otelimizde.

 • 8Gün

  Üsküp - İstanbul

  Sabah otelimizde alınacak kahvaltı sonrasında odaların boşaltılması ardından transfer saatimize bağlı olarak havalimanına transfer. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerinin ardından, Pegasus Havayolları’nın PC352 sefer sayılı uçağı ile saat 11.45’de İstanbul’a hareket. Yaklaşık 1 saatlik yolculuğun ardından yerel saat ile 14.10’da İstanbul’a varis ve turumuzun sonu.

  Konaklanacak Oteller
  Belgrad - 4* B Hotel vb.
  Saraybosna - 4* Ibis Sarajevo Hotel vb. -
  Trebinje - 4* Bellevue Hotel vb.
  İşkodra - 4* Luani Arte Hotel vb. / Alis Hotel vb.
  Ohrid - 4* Aura Hotel vb.
  Üsküp - 4* Üsküp Otelleri

 • !

  Dahil Hizmetler

  Pegasus ile İstanbul (SAW) - Belgrad gidiş / Üsküp -İstanbul (SAW) dönüş ekonomi sınıf uçak bileti (Tüm Türkiye ve Kıbrıs'tan iç hat bağlantı uçuşları için müşteri temsilcilerimizden bilgi alabilirsiniz.)

  Üsküp’te 1 gece, Ohrid’de 2 gece, İşkodra’da 1 gece, Trebinje’de 1 gece, Saraybosna’da 1 gece, Belgrad’da 1 gece

  olmak üzere toplam 7 gece kahvaltı dahil konaklama

  Otellerde alınacak 7 akşam yemeği

  Üsküp, Ohrid, Tiran, Budva, İşkodra, Trebinje, Mostar, Saraybosna, Belgrad panoramik şehir turları

  Alan-Otel-Alan transferleri ve şehirlerarası otobüs transferleri

  Profesyonel rehberlik hizmetleri

  TÜRSAB zorunlu mesleki sigortası (65 yaş ve üzeri misafirlerimize sürprim uygulanır.)

 • !

  Dahil Olmayan Hizmetler

  Seyahat sağlık sigortası 

  Yurt dışı çıkış harcı bedeli

  Otel ekstraları

  Tüm kişisel harcamalar

  Rehber tarafından organize edilen ekstra turlar

  Programda belirtilmeyen tüm gezi ve turlar

  Öğle yemekleri

  Müze, ören yeri vb. giriş ücretleri

  Şoför Bahşişi