Tüm Turlarımızda Covid19 Tedbirleri Alınmıştır

Belgrad Turu 2 Gece

3 Gün

Tur Programı

Programı Gör

Destinasyon

Belgrad

Süre

3 Gün

Tur Kodu

bel1

Rezervasyon Talep Formu

GRUPLARA ÖZEL İNDİRİMLER FIRSATI

3 Gün

399 €

199

Tur Programı Yazdır

 • 1Gün

  İstanbul – Belgrad

  İstanbul Yeni Havayolu kontuarında en geç saat 13:40'da hazır bulunmanızı öneririz. Pasaport ve gümrük işlemlerinin ardından Air Serbia Havayolları'na ait 803 sayılı tarifeli sefer ile saat 15:40’da Belgrad’a uçuş. Yaklaşık 2 saatlik uçuşun ardından saat 16:20'de Belgrad’a varış. Pasaport ve gümrük işlemlerinin ardından panoramik Belgrad şehir turumuza başlıyoruz. Panoramik şehir turumuz sırasında kentin günlük yaşamını, önemli binaları ve şehrin ortasında bilinçli bir şekilde bırakıldığı iddia edilen ve NATO tarafından bombalanmış içişleri bakanlığının binalarını görüyoruz. Turumuzun devamında otobüsümüzden inerek yapacağımız yürüyüş turunda da; Bayraklı Camisi, Belgrad Kalesi, Damat Ali Paşa Türbesi, Saat Kulesi, Sokollu Mehmet Paşa Çeşmesi, Askeri Müze, İstanbul Kapı, Zindan Kapı, Leopoldov Kapı, Stefan Lazarevic Anıtı, Nebojsa Kulesi, Kale Meydan, Saborna Kilisesi, Cumhuriyet Meydanı, Terazi Meydanı ve Taş Meydan görülecek yerlerdir. Şehrin kalbi olarak sayılan Knez Mihajlova Caddesi'nde yapacağımız yürüyüş ile şehir turumuzu tamamlıyoruz. Burada rehberimizin bildireceği toplanma saatine kadar verilecek serbest zaman içerisinde alışveriş yapabilir, caddedeki şık kafelerin tadını çıkarabilirsiniz. Otobüsümüzde buluşma ve otele transfer. Dileyen misafirlerimiz Belgrad'ın hareketli gece hayatının tadını çıkarabilirler. Geceleme otelimizde.

 • 2Gün

  Belgrad (Karlofça-Novi Sad Turu)

  Uyandırma ve kahvaltının ardından gününüz serbest. Dileyen misafirlerimiz rehberlerimiz tarafından düzenlenecek olan ekstra tam günlük öğle yemekli Karlofça-Novi Sad-Fashion Park Outlet Center turuna katılabilirler. Voyvodina, Sırbistan'ın en kuzey sınırında yer almakta olup, ekonomik olarak Sırbistan'ın en gelişmiş bölgesidir. Turumuzda ilk olarak Sremski Karlovci (Karlofça) kasabasını ziyaret edeceğiz. Geçmişi M.Ö. 7000 yılına kadar dayanan kasaba tarihte her zaman önemli bir yer edinmiştir. İlk Sırp ortaokulu ve yüksekokulu burada kurulmuştur. Sremski Karlovci, 1922'ye kadar Sırp Ortadoks Kilisesi'nin merkezi olmuştur. Şehir meclisi, Katolik Kilisesi, Dört Aslan Çeşmesi göreceğimiz diğer önemli eserlerdir. Kasaba, 1699 yılında imzalanan Karlofça Anlaşması ile Osmanlı tarihinde de önemli bir yer tutar. Anlaşmanın imzalandığı tepede yer alan Barış Şapeli'ni de ziyaret ediyoruz. Verilecek kısa serbest zamanda Karlofça'nın meşhur 'Bermet' şaraplarından ve balından satın alabilirsiniz. Burada yapacağımız turun ardından Voyvodina Eyaleti’nin başkenti Novi Sad’a doğru hareket ediyoruz. Kısa bir yolculuğun ardından ilk durağımız Petrovaradin Kalesi olacak. Kısa bir yürüyüş turu ile gezeceğimiz kaleden muhteşem Novi Sad manzarası etkileyicidir. Daha sonra Novi Sad'ın merkezine hareket. Albert Einstein'ın da bir süre yaşadığı şehirde yapacağımız yürüyüş turu sırasında özgürlük meydanı, Svetozar Miletiç Heykeli, Katolik Katedrali, Ortodoks Aya Yorgi Katedrali, Aya Nikola Kilisesi ve Sinagog panoramik olarak görülecek yerler arasındadır. Burada verilecek serbest zamanda bu hareketli şehirde yer alan kafelerin tadını çıkarabilirsiniz. Öğle yemeğimizi tur esnasında yerel bir restoranda alıyoruz.(Fiyata Dahildir) Turumuzun bitiminde şehir merkezinde verilecek serbest zamanın ardından rehber eşliğinde limana iniyoruz ve gün batımında gerçekleşecek olan Tuna-Saba Nehri tekne turumuza katılıyoruz. Gecenin sonunda otelimize transfer.
  Karlofça-Novi Sad-turu Öğle Yemekli - Tuna Nehri – Saba Nehri Tekne Gezisi 90 Euro

 • 3Gün

  Belgrad – İstanbul

  Uyandırma, kahvaltı ve odaların boşaltılmasının ardından transfer saatine kadar serbest zaman. Rehberimiz tarafından belirlenen saatte havalimanına transfer. Bilet pasaport ve bagaj işlemlerinin ardından Air Serbia Havayolları 802 sefer sayılı uçuş ile 12:15'de İstanbul Yeni Havaliman’ına hareket. Yaklaşık 2 saatlik uçuşun ardından saat 14:55'de İstanbul'a varış ve turumuzun sonu.

 • !

  Dahil Hizmetler

  3* Otellerde 2 gece oda kahvaltı konaklama
  Air Serbia Havayolları İle Gidiş Dönüş Uçak Biletleri
  Havalimanı - otel - havalimanı transferleri
  Türkçe Rehberlik Hizmeti
  Belgrad Şehir Turu
  TÜRSAB zorunlu mesleki sigortası (65 yaş ve üzeri misafirlerimize sürprim uygulanır.)

 • !

  Dahil Olmayan Hizmetler

  Yurtdışı Çıkış Harcı ( 50 TL )
  Kişisel Harcamalar
  Programda belirtilmeyen turlar, transferler, ören yeri ve müze giriş biletleri
  Öğle ve Akşam Yemekleri
  Tüm yabancı servis tipleri (Bölgelerde hizmet veren tüm yabancı yerel rehberler, şoförler, garsonlar, otel çalışanları ve sınır geçişlerinde hizmet veren valiz taşıyıcıları için tavsiye edilen min. ücret kişi başı 20 EURO’dur. Havalimanında toplanır ve bölgede misafirlerimiz adına yabancı personellere takdim edilmek üzere tur liderine teslim edilir. 
  Ekstra Turlar  

Galeri