Tüm Turlarımızda Covid19 Tedbirleri Alınmıştır

Beyrut Turu THY İle 3 Gece 4 Gün

4 Gün

Tur Programı

Programı Gör

Destinasyon

Belgrad

Süre

4 Gün

Tur Kodu

Be20

Rezervasyon Talep Formu

GRUPLARA ÖZEL İNDİRİMLER FIRSATI

4 Gün

599 €

349

Tur Programı Yazdır

 • 1Gün

  İSTANBUL - BEYRUT

  İstanbul Havalimanı dış hatlar terminalinde Türk Hava Yoları kontuarı önünde saat 03:30’da buluşma. Bagaj, bilet ve pasaport işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları’nın TK 830 seferi ile saat 06.25’de Beyrut’a hareket. Yerel saat ile 08.20’de varış ve alanda bizlerin bekleyen aracımız ile şehir turumuz başlıyor. Güvercin Kayalıkları, Solider meydanı, Eski Saat Kulesi, Hamra Bölgesi ve 1853’de inşa edilen Büyük Saray görülecek yerler arasındadır. Rehberimizin vereceği molanın ardından otelimize transfer. Akşam dileyen misafirlerimiz yemekli Lübnan Gecesi turuna katılabilirler. Yerel lezzetleri tatma şanssınızın olacağı, eğlenceli, şovlu ve dansözlü bu geceyi kaçırmamanızı tavsiye ederiz. Geceleme otelde.
  Lübnan Gecesi turu 85 USD

 • 2Gün

  BEYRUT

  Otelde alacağımız sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Dileyen misafirler Baalbeck-Anjar & Ksara turuna katılabilir.  Turumuz Beyrut’a 85 km mesafede bulunan tarihi Baalbeck şehri ile başlıyor. Venüs, Jüpiter ve Bacchus adına adanmış üç tapınak ve devasa sütunlar. Antik çağın sırlarla dolu bilim dünyası, modern bilimin ulaşamadığı veriler. Yaklaşık 2 bin tonluk işlenmiş bu sütunları kim koydu? Sorusunun cevapsızlığında, tarihten günümüze uzanan gizemiyle dünyanın en büyük tapınak şehri Baalbeck’i gezdikten sonra Anjar kasabasına hareket ediyoruz. Beyrut 58 km mesafede bulunan bu kasaba Halife El – Velid Ibn Abdel Malek tarafından 8.yy da yaptırılmıştır. Kasabanın güçlü surları içinde kalıntılar, üç saray, pazarlar, iki hamam ve bir cami bulunmaktadır. Turumuzun son bacağı Ksara. 1857 yılında Cizvit rahipleri tarafından kurulan bir yerleşim yeri olan Ksara’nın en önemli özelliği burada üretilen şaraplardır ki, bu şaraplar tüm dünya tarafından tanınır. Turumuzun ardından otelimize transfer ve serbest zaman. Geceleme otelde.
  Baalbeck-Anjar & Ksara turu 85 USD

 • 3Gün

  BEYRUT

  Otelde alacağımız sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz Jeita Mağarası & Byblos Şehri ve Harissa Tepesi turumuza katılabilirler.Turumuz Beyrut’a 20 km mesafede bulunan Jeitayı ziyaret ederek başlıyor. Bu mağara Dünyanın 7 harikası için aday gösterilmiş olup, Dünya üzerindeki en güzel mağaralardan biridir. Daha sonra Dünyanın en eski şehirlerden biri olan ve tarihi M.Ö 5000 yıllara dayanan Byblos şehri ile gezimiz davam etmektedir. Burası belirtilen bilgilere göre Truva savaşçısı olan Fenikeli Cronus tarafından, Fenike’nin ilk şehri olarak kurulmuştur. Bu açıdan Dünyanın en eski şehirlerinden biri olarak gösterilmekle beraber, UNESCO’nun Dünya Mirasları listesinde yer almaktadır. Son olarak gezimiz Beyrut’a 26 km uzaklıkta bulunan ve deniz seviyesinden yaklaşık 600 mt yükseklikte olan Harissa tepesiyle devam etmektedir. Harissa, Lübnan’daki hac noktalarından bir tanesi. Burayı Hristiyan hacılar için en önemli yapan şey 1908 yılında açılışı yapılan Lübnan’ı izleyen Meryem Ana heykeli. Jounieh Körfezini ve uçsuz bucaksız Akdeniz’i keyifle izleyeceğiniz bu turu kaçırmamanızı tavsiye ederiz. Otele giriş işlemlerinin ardından serbest zaman. Geceleme otelde.
  Jeita Mağarası & Byblos Şehri ve Harissa Tepesi turu 85 USD

 • 4Gün

  BEYRUT – ISTANBUL

  Otelde alacağımız sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Daha sonra rehberimizin belirleyeceği saatte havalimanına transfer. Pasaport, bagaj ve bilet işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları’nın22.10’da İstanbul’a hareket. Yerel saat ile 00.10’da varış ve turumuzun sonu.

 • !

  Dahil Hizmetler

  Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile İstanbul - Beyrut - İstanbul arası uçak bileti

  Havalimanı Vergileri

  Alan – otel – alan transferleri

  Seçilecek kategori otelde 3 Gece – 4 Gün Konaklama

  Sabah kahvaltıları

  Panoramik Şehir Turu

  Profesyonel Türkçe Rehberlik hizmetleri

 • !

  Dahil Olmayan Hizmetler

  Yurtdışı çıkış harcı

  Seyahat Sağlık Sigortası 

  Paket fiyatına dâhil olduğu açıkça belirtilmemiş her turlu hizmet

  Ekstra turlar, Müze ve ören yeri girişleri

  İsteğe bağlı şoför ve rehber bahşişleri