Tüm Turlarımızda Covid19 Tedbirleri Alınmıştır

BUTİK BALKAN ÜÇLÜSÜ / 4 GÜNDE 3 ÜLKE

5 Gün

Tur Programı

Programı Gör

Destinasyon

Ohrid-Üsküp-Sofya

Süre

5 Gün

Tur Kodu

b1

Rezervasyon Talep Formu

GRUPLARA ÖZEL İNDİRİMLER FIRSATI

5 Gün

399 €

249

Tur Programı Yazdır

 • 1Gün

  İstanbul - Kavala

  Gezimizin ilk günü belirlenen yerlerden hareket ile Tekirdağ üzerinden İpsala sınır kapısına varışımızı gerçekleştiriyoruz. Pasaport ve gümrük işlemlerinin tamamlanması ardından Dedeağaç, Gümülcine ve İskeçe üzerinden Kavala'ya varışımızı gerçekleştiriyoruz.

 • 2Gün

  Kavala - Selanik - Manastır - Resne - Ohrid

  Kavala’ya varışımız ardından sabah kahvaltısı ve enfes Kavala kurabiyelerinin tadına bakmak için mola veriyoruz. Kahvaltı molası sonrası eşsiz güzelliği ile dikkat çeken Kavala sahillerinde kısa sureli bir fotoğraf molası verip Selanik’e doğru yola çıkıyoruz. Selanik'e varışın ardından şehir turumuza başlıyoruz. Gezimize öncelikle Selanik’i tepeden görebilecek olduğumuz Selanik Kalesi’ni ziyaret ederek başlıyoruz. Selanik şehir turu esnasında Kordon, Beyaz Kule, Döner Kule, Fuar Meydanı, Osmanlı ve Bizans eserleri, Yunanistan'ın en büyük katedrali olan Aya Dimitros Katedrali, Büyük İskender Heykeli, Rotanda, Bedesten - Hamza Bey Cami, Ag. Sophia, Ag. Dimitrios kiliseleri, Egnatia ve Tsimski bulvarları ve Kale görülecek yerler arasındadır. Turumuzun sonunda Ulu Önder Atatürk'ün evini ziyaret ediyoruz. 

  Şehir turunun ardından sonrası Makedonya Bitola’ya (Manastır) hareket ediyoruz. Varışımıza müteakip görülecek yerler arasında Şirok Sokak, Bedesten, İshak Camii, Yeni Camii, Haydar Kadı Camii ve gezinin en duygusal anlarını yaşayacağımız, Atatürk'ün mezun olduğu Askeri İdadi yer almaktadır. Bitola ziyaretimiz ardından İlk durağımız Resne. İttihat ve Terakki'nin en ünlü 3 simasından biri ve Türk Yunan savaşındaki faydaları nedeni ile üne kavuşan Resneli Niyazi'nin Sarayı’nı ziyaret ediyoruz, sonrasında Ohrid’deki otelimize transfer. Geceleme otelimizde. 

 • 3Gün

  Ohrid - Tetova - Üsküp

  Otelde alınan kahvaltının ardından Ohrid şehrinde gerçekleştirilecek olan turumuzda; Çınar Meydanı, Türk Çarşısı, Haydar Kadı Camii, Pir Mehmet Hayati Camii ve tekkesi ile Bedesten, Aya Dimitri Kilisesi, Ayasofya Klisesi, Aya Klement Manastırı, Aya Kaneo Kilisesi, Aya Pantelejmon Kilisesi, Samoil Kalesi ve özgün sivil mimari örnekleri taşıyan tarihi Ohri sokakları görülecek yerler.

  Turun ardından başkent Üsküp yolculuğuna başlıyoruz. Güzergahımız üzerinde ülkenin 3. Büyük şehri ve Arnavut nüfusunun en yoğun olduğu Tetova (Kalkandelen) şehrini ziyaret ediyoruz. İki kız kardeşin banisi olduğu Alaca Camii ve İmarethanesini ziyaret ediyoruz. Ziyaretimiz sonrası devam eden yolculukla varılan başkent Üsküp’te şehir turumuza başlıyoruz. Yahya Kemal Beyatlı'nın doğduğu şehir olan Üsküp'ü tanıtan yarım günlük panoramik turumuzda; Eski Tren Garı, Üsküp doğumlu hayırsever Rahibe Teresa'nın anıtı ve evi, Taş Köprü, Kale Surları, Osmanlı döneminden kalma Eski Şehir, Çarşı ve Osmanlı'nın Balkanlar'daki en güzel mimari mirasları arasında yer alan Mustafa Paşa, Sultan Murad ve Gazi İsa Bey Camileri, Davud Paşa Hamamı, Kapan, Sulu ve Kurşunlu Hanlar dış mekan anlatımları ile gezilecek yerler arasında bulunmaktadır. Serbest zaman ve buluşmanın ardından otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

 • 4Gün

  Üsküp - Sofya

  Otelde alınan kahvaltının ardından Bulgaristan yolculuğu. Güzergah üzerinde Matka Kanyonu Turunu gerçekleştiriyoruz. Eşsiz güzelliği ile bilinen Matka kanyonunda keyifli yürüyüş ve eşsiz doğa manzaralarında fotoğraf molası. Sınır geçişinin ardınan yaklaşık 4 saat sürecek olan başkent Sofya yolculuğu. Sofya varşı ile panoramik şehir turu.

  kütüphane, Sofya Üniversitesi, Eski kraliyet sarayı, Neo klasik stilinde yapılmış olan Milli Bulgar Tiyatrosu, Arkeoloji müzesi, Eski Sofya - Sendika şehri, Rotonda Kilisesi, panoramik şehir turumuz esnasında görülecek yerler arasındadır. Akabinde meclis binasının yanından yürüyerek Sofya Heykeli’ne panoramik bakış ile fotoğraf molasının ardından şehrin simgesi olan Banya Başı camisini ziyaret ediyoruz. Programın ardınan otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

 • 5Gün

  Sofya - Plovdiv - İstanbul

  Otelde alınan sabah kahvaltısının ardından araçla buluşma ve dönüş yolculuğu başlangıcı. İki saatlik yolculuk sonrasında Plovdiv varış. Bulgaristan'ın ikinci büyük kenti olan Plovdiv, uzun geçmişinde İslam - Türk kültürüne büyük hizmetler sunmuştur. 4000 yıl önceden beri yaşamın devam ettiği şehirdir. Mükemmel modern ve eski çağların mimarisini birleştiren yerde en ilgi çeken Eski Plovdiv adında şehrin en eski bölümü - Nöbet Tepe üzerinde bulunuyor. Bizans, Yunan ve Osmanlı devletlerinin bıraktığı izleri, şehrin alışveriş merkezlerini, koruma altındaki eski şehri görme fırsatımız olacak. Şehrin en hareketli alışveriş ve eğlence merkezi olan Batenberg Caddesi gezilecek. Argır Kuyumcuoğlu'nun evi (etnografya müzesine çevrilmiş), Plovdive özel en mükemmel simetrik ev örneği, Balabanov evi (orijinal ev düzenlemesiyle, günümüzde türlü kültüler faliyetlere ev sahipligi yapıyor) ve Georgi Mavridi´nin evi. Plovdiv´in en eski kiliselerinden Aya Konstantin, Elena ve Aya Nedelya, Eski Roma çağından kalma Antik Amfitiyatro, Türk mimarisiyle oldukça ilgi çeken Djumaya camisi görülmeye değer yerler arasındandır. Alışveriş ve şehri dilediğinizce gezebilmeniz için serbest zaman.

  Serbest zaman sonrası Türkiye'ye hareket ediyoruz. Akşam saatlerinde varılacak Kapıkule sınır kapısındaki pasaport, gümrük işlemleri ve free shop alışveriş molasından sonra Türkiye ye giriş yapıyoruz. Çorlu yolu üzerinden ilerleyerek İstanbul başlangıç noktalarına varış ile program sonu.

  Konaklanacak Oteller

  Ohrid - 4* Belvedere Hotel vb.

  Üsküp - 4* Karpos Hotel vb.

  Sofya - 4* Silver House Hotel vb.

 • !

  Dahil Hizmetler

  Lüks Otobüsler ile ulaşım
  Yerel profesyonel Türkçe rehberlik hizmetleri

  Belirtilen kategori otellerde 1 gece Ohrid'te, 1 gece Üsküp'te, 1 gece Sofya'da oda kahvaltı konaklama

  Programda belirtilen panoramik şehir turları

  Matka Kanyonu turu

  Bazı şehirlerde alınan mecburi yerel rehberlik hizmetleri

  Şehir vergileri

  Gümrük vergileri

  Tüm otoban ve otopark ücretleri

  Araç içi su ikramı

  TÜRSAB zorunlu mesleki sigortası (65 yaş ve üzeri misafirlerimize sürprim uygulanır.)

 • !

  Dahil Olmayan Hizmetler

  Çok girişli Schengen vize ücreti ve servis bedeli

  Seyahat sağlık sigortası 

  Yurt dışı çıkış harcı bedeli

  Müze ve ören yeri giriş ücretleri

  Otelde alınan ekstralar

  Tüm kişisel harcamalar

  İlk gün Kavala'da sabah kahvaltısı

  Öğle ve akşam yemekleri

  Şoför ve rehber bahşişleri

  Not: Pasaportunda Kuzey Kıbrıs damgası bulunanlar Yunanistan'a giremezler.