Tüm Turlarımızda Covid19 Tedbirleri Alınmıştır

Büyük İskandinavya Ve Fiyordlar

8 Gün

Tur Programı

Programı Gör

Destinasyon

Stockholm, Hamar, Oslo, Bergen

Süre

8 Gün

Tur Kodu

ik020

Rezervasyon Talep Formu

GRUPLARA ÖZEL İNDİRİMLER FIRSATI

8 Gün

999 €

699

Tur Programı Yazdır

 • 1Gün

  İstanbul - Stockholm

  Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar gidiş terminalinde Pegasus Hava Yolları Tatilob kontuarı önünde saat 05.30’da buluşuyoruz. Pegasus Hava Yolları’nın PC 1279 sefer sayılı uçuşu ile 08:05’de Stockholm’a doğru hareket ediyoruz. Yerel saat ile 10:40’da varışımıza istinaden panoramik şehir turu için hareket ediyoruz. Turumuz esnasında; Fjallgatan Tepesi, ortaçağdan kalma Gamla Stan, Djurgarden parkı, Belediye Sarayı, 7 tiyatroyu aynı çatı altında toplamış olan Ulusal Tiyatro Binası, Borsa Binası ve Kunqsrad Parkı görülecek yerler arasındadır. Arzu eden misafirlerimiz ile ekstra olarak düzenlenecek ‘’Viking Vasa Gemi müzesi’’ turu. 17.yy’da Vikingler tarafından yapılmış olan Vasa gemisi, 1628’de çıktığı ilk seferinde Stockholm’de alabora olup batmıştı. Deniz dibinde geçirdiği 333 yıldan sonra bu devasa savaş gemisi kurtarılmış ve dönemin tek savaş gemisi olarak müzede sergilenmeye başlanmıştır. Tur bitimi otelimize transfer ve günümüz dinlenmek üzere serbest.
  ’Viking Vasa Gemi müzesi’’ turu. (50 Euro) 

 • 2Gün

  Stockholm

  Kahvaltımızın ardından tam gün serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ile ekstra olarak düzenlenecek ‘’Uppsala & Sigtuna’’ turu. . Gezimizde yarı Gotik yarı Ortaçağ tarzını göreceğiniz, bir üniversite şehri olan Uppsala ve İsveç’in tarihte kurulan ilk kenti olan Sigtuna görülecektir. Tur bitimi otelimize transfer ve günümüz dinlenmek üzere serbest.
  ’Uppsala & Sigtuna’’ turu. (65 Euro)

 • 3Gün

  Stockholm - Örebro - Karlstad - Hamar

  Kahvaltımızın ardından erken saatlerde muhteşem güzellikte fiyordlar eşliğinde Karlstad ve Örebro üzerinden Hamar’a doğru uzun bir yolculuğa çıkıyoruz. Akşam saatlerinde Hamar’a otelimize varışımızın ardından akşam yemeğimizi alıyoruz.

 • 4Gün

  Hamar - Flam - Gudvangen - Aurlandsfjord - Balestrand - Forde Town

  Kahvaltımızın ardından odaların boşaltılması ardından yol üzerinde Borgund Stave Kilisesini görecek ve Flam’a hareket edeceğiz. Flam’a varışımıza istinaden alışveriş ve kişisel aktiviteleriniz serbest zamanımız olacak. Sonrasında arzu eden misafirlerimiz ile ekstra olarak düzenlenecek tarihi ‘’Flam treni’’ turu. sonrasında arzu eden misafirlerimiz ile ekstra olarak düzenlenecek ‘’Fiyord Tekne turu Turumuzun en can alıcı noktalarından birisi olacak olan Gudvangen ve Flam arasında bulunan Aurlandsfjord’u arasında 2 saatlik muhteşem bir Fiyord gezisi yapacağız. İlk durağımız tarihi Balestrand. Burada birbirinden güzel resimler çekmek üzere vereceğimiz molamızın ardından Vangsnes’den Dragsvik’e geçmek üzere feribota biniyoruz. Varışımıza istinaden otele giriş işlemlerimizi tamamlıyoruz ve günümüz dinlenmek üzere serbest. Akşam yemeğimizi otelimizde alıyoruz.
  Flam treni turu. (100 Euro)
  Fiyord Tekne turu(100 Euro) 

 • 5Gün

  Forde Town - Sognefjord - Bergen

  Kahvaltımızın ardından odaların boşaltılması ve  Bergen’e hareket. Kuzey’de Fioyrdlara doğru olan yolculuğumuza devam edip. Feribot ile Lavik’den –Oppedal ‘a feribotla geçip Sognefjord manzaraları bizlere eşlik edecek. Bergen’e varışımıza istinaden Bergen şehir merkezinde alışveriş için serbest zamanımız olacak. Sonrasında otele giriş işlemlerimizi tamamlıyoruz ve günümüz dinlenmek üzere serbest.

 • 6Gün

  Bergen - Geilo

  Kahvaltımızın ardından odaların boşaltılması ve Gelio’ya hareket. Voss üzerinden Bruravik yolculuğumuzda Eidfjord  üzerinde Geilo Ulusal Parkı Hardangervidda Doğal Parkında bulunan ve Hardenger köprüsünü görerek ünlü kayak merkezi Geilo’ya varışımızda otelimize transfer ve dinlenmek üzere günümüz serbest.  Akşam yemeğimizi otelimizde alıyoruz.

 • 7Gün

  Geilo - Oslo

  Kahvaltımızın ardından odaların boşaltılması ve Oslo’ya hareket. Varışımıza istinaden panoramik şehir turu için hareket ediyoruz. Kraliyet Sarayı, Meclis Binası, Nobel ödüllerinin dağıtıldığı ve dünyadaki en mükemmel yapılardan birisi olarak bilinen Belediye Sarayını, Ulusal Tiyatro, Oslo Katedrali, Karl Johans Caddesi, Residance Müzesi göreceğimiz yerler arasındadır. Arzu eden misafirlerimiz ile ekstra olarak düzenlenecek ‘’Vigeland Park & Viking Cenaze Gemileri ve Holmenkollen turu’’Oslo’nun en büyük parkı olan Vigeland’da, Norveç’in ünlü Heykeltraşı Gustov Vigeland’ın birbirinden özel heykellerinin ve 3 bin ağaç ile 150 değişik cinste 14 bin gül çalısından oluşan bir gül bahçesini görme imkânı bulacağız. Sonrasında Dünyanın en iyi korunmuş viking cenaze gemilerini ziyaret edeceğiz. Oseberg, Gokstad ve Tune adında tüm ihtişamı ile size selam eden bu gemileri görme şansı bulacağız. Vikinglerin orijinal eşyalarınının da sergilendiği müzede, son teknoloji ile hazırlanmış animasyon filmi ile Vikinglerin dünyasına kısa bir yolculuğa çıkacağız. Sonrasında Oslo’nun simgesi ve Dünyaca ünlü olimpiyatların yapıldığı kayak merkezi HolmenKollen’e doğru yola çıkıyoruz. Holmenkollen’in ihtişamlı kulesine çıkacağımız gezimizde, 1893 yılında Norveçli ressam Edvard Munch tarafından yapılan Çığlık veya orijinal ismiyle Skrik, tablosunun yapıldığı muhteşem mazarayı resmetme imkanı bulacağız. Tur bitimi Oslo otelimize doğru hareket. Dinlenmek üzere günümüz serbest.
  Vigeland Park & Viking Cenaze Gemileri ve Holmenkollen turu’’ (70 Euro). 

 • 8Gün

  Oslo - İstanbul

  Kahvaltımızın ardından havalimanına transfer. Pegasus Hava Yolları’nın PC 1274 sefer sayılı uçuşu ile 14:15’de İstanbul Sabiha Gökçen’e doğru hareket ediyoruz. Yerel saat ile 19:05’de İstanbul’a varış ve turumuzun sonu.Bir sonraki Tatilob organizasyonumuz'da görüşmek üzere.

 • !

  Dahil Hizmetler

  Ekonomi Sınıfı Uçuşlar
  Havaalanı Vergileri
  Belirtilen Otellerde Konaklama (7 Gece Oda Kahvaltı)
  Alan - Otel / Otel - Alan Transferi ve Şehirlerarası Transferler
  Panoramik Şehir Turları (Stockholm, Hamar, Oslo, Bergen )
  Rehberlik Hizmetleri (Türkçe)
  Zorunlu Seyahat Sigortası

 • !

  Dahil Olmayan Hizmetler

  Vize Ücreti 160 Euro
  Yurtdışı Çıkış Harcı
  Kişisel Harcamalar
  Ekstra Turlar
  Müze Ören Yeri Giriş Ücretleri
  Bahşişler
  Seyahat Sağlık Sigortası