Tüm Turlarımızda Covid19 Tedbirleri Alınmıştır

CATANİA TURU 3 GECE

4 Gün

Tur Programı

Programı Gör

Destinasyon

Catania

Süre

4 Gün

Tur Kodu

c1

Rezervasyon Talep Formu

GRUPLARA ÖZEL İNDİRİMLER FIRSATI

4 Gün

499 €

349

Tur Programı Yazdır

 • 1Gün

  İstanbul - Catania

  İstanbul Havalimanı THY kontuarı önünde siz değerli misafirlerimiz ile saat 04.15’de buluşma. Check-in işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları’nın TK1393 sefer sayılı tarifeli uçuşu ile saat 06.45’de Catania’ya hareket. Yerel saat ile 08.10’da Catania’ya varış. Bizi bekleyen aracımız ile yapacağımız panoramik tur sonrası dileyen misafirler rehberiniz tarafından düzenlenecek Siracusa & Noto turumuza katılabilirler.Ekstra turlara kayıt yaptıran yolcularımızla, rehberimizin daha önce belirttiği saatte, tam günlük Siracusa & Noto turumuza başlıyoruz. Sicilya’nın en ünlü Barok kasabalarından biri olan, 1693 yılında büyük bir depremle tamamen yerle bir olduktan sonra 18 yy.da yeniden ayağa kaldırılan Noto’da; Krallık Kapısı, Belediye Binası, Katedral ve kasaba meydanındaki yapıları görüyoruz. Noto’dan hareket ile 2005 Yılında UNESCO Dünya Mirası Listesi’ne alınan Siracusa’ya geçiyoruz. Ünlü matematikçi Archimed'in yaşadığı kent olan Siracusa’da göreceğimiz yerler arasında meşhur Aretusa Çeşmesi, Katedral, Diana Çeşmesi, Apollon Tapınağı ve Altın Kale bulunmaktadır. Buradan hareketle otelimize geri döneceğiz. (Tur esnasında 60 dakikalık, fiyata dahil tekne turu yapılacaktır.)
  Siracusa & Noto Turu: 85 Euro / Çocuk: 45 Euro

 • 2Gün

  Catania

  Sabah kahvaltısı sonrası serbest zaman, arzu eden misafirler rehberiniz tarafından düzenlenecek Savaco, Taormina, Isolo Bella turumuza katılabilirler.Ekstra turlara kayıt yaptıran yolcularımızla rehberimizin belirttiği saatte turumuza başlıyoruz, gezimizde dünyaca meşhur “Baba” filminin çekildiği yerleri göreceğiz. Ardından Bar Vitelli, San Michele Kilisesi, Cappucini Manastırı göreceğimiz yerler arasında. Film gibi sokaklardan geçtikten sonra Iyon Denizi’nin incisi ve Sicilya’nın en güzel kıyı kenti olan Taormina’ya hareket ediliyor. Kıyaslanamaz güzellikteki, manzarasına doyamayacağınız Tauro Dağı’nın eteğinde bulunan; sokak ve caddeleriyle, hediyelik eşya satan dükkânlarıyla çok beğeneceğiniz bu şirin kenti gezeceğiz. Buradan hareketle Isola Bella adasına geçiyoruz. Akdeniz’in incisi, Sicilya’nın rüya misali Isola Bella adasında yüzerek denizin ve muhteşem kumsalın tadını çıkartıyoruz. Akşamüzeri otelimize dönüş.
  Savaco, Taormina, Isolo Bella Turu: 85 Euro / Çocuk: 45 Euro

 • 3Gün

  Catania

  Sabah kahvaltısı sonrası serbest zaman, arzu eden misafirler rehberiniz tarafından düzenlenecek Etna turumuza katılabilirler.Rehberimizin belirttiği saatte hareket ederek Etna yanardağına çıkıyoruz. Avrupa’nın en yüksek aktif volkanik dağının 1800 metre yüksekliğindeki 2. krateri olan Silvestri’yi göreceğiz. Üzerinde duman tüten kaya parçalarını hatıra olarak almayı unutmayın! Sonrasında Etna yanardağının lavlarından oluşmuş olan bölgede fotoğraf çekebileceğimiz bir sürü güzel manzara eşliğinde Etna ve civarını geziyoruz. Daha sonra Catania’ya geçiyoruz, rehberimiz tarafından verilecek serbest zamanda balık pazarını geziyoruz, tarihi şehrin sokaklarında geziyoruz, alışveriş yapıyoruz. Mola ardından turumuz sona eriyor.
  Etna Turu: 50 Euro / Çocuk: 40 Euro

 • 4Gün

  Catania - İstanbul

  Sabah kahvaltısının ardından otelden çıkış işlemlerimizi tamamlıyoruz. Ardından Catania Havalimanı’na geçerek, bilet, bagaj ve pasaport işlemleri sonrası Türk Hava Yolları'nın TK1394 sefer sayılı uçuşu ile saat 09.10’da İstanbul’a hareket ediyoruz. Yerel saate göre 12.30'da İstanbul Havalimanı'na varış.

 • !

  Dahil Hizmetler

  • Türk Hava Yolları ile İstanbul / Catania / İstanbul arası ekonomi sınıfı uçak bileti (Tüm Türkiye ve Kıbrıs'tan iç hat bağlantı uçuşları için müşteri temsilcilerimizden bilgi alabilirsiniz.)
  • Havalimanı – Otel – Havalimanı transferleri
  • Panoramik Catania şehir turu
  • Belirtilen kategori otellerde toplam 3 gece oda-kahvaltı konaklamalar
  • Türkçe rehberlik hizmeti
  • TÜRSAB zorunlu mesleki sigortası (65 yaş ve üzeri misafirlerimize sürprim uygulanır.)
 • !

  Dahil Olmayan Hizmetler

  • Vize ücreti ve servis bedeli
  • Seyahat sağlık sigortası 
  • Yurt dışı çıkış harcı bedeli
  • Konaklama vergisi (Kişi başı günlük 1,50 - 2,50 Euro olup oteller tarafından tahsil edilir, tutarlar değişiklik gösterebilir.)
  • Programlarda belirtilen ekstra turlar  (Tur ödemeleri turun 1. günü rehbere nakit ve Euro olarak yapılmalıdır. Çocuk yaşı 12 ve altıdır. 4 yaş altı ücretsizdir. Turlarda ören yeri girişleri ve öğle yemekleri opsiyoneldir, ücretlere dahil değildir.)