Tüm Turlarımızda Covid19 Tedbirleri Alınmıştır

Çin Turu Türk Havayolları İle

10 Gün

Tur Programı

Programı Gör

Destinasyon

Çin

Süre

10 Gün

Tur Kodu

Ç001

Rezervasyon Talep Formu

GRUPLARA ÖZEL İNDİRİMLER FIRSATI

10 Gün

3,449 €

2,449

Tur Programı Yazdır

 • 1Gün

  İstanbul - Pekin

  Saat 22:30’da  İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali’nde Tatilob kontuarın'da  buluşup siz değerli misafirlerimiz ile buluşmamızın ardından, Türk Hava yollarına ait TK 20 sefer sayılı saat 01:25 Pekin uçuşumuz için check inve bagaj işlemlerimizi tamamlıyoruz. Saat 01:25 de hareketimiz sonrası, Yaklaşık 9 saat 30 dakika sürecek yolculuğun ardından yerel saat ile 15.25’te Pekin’e varıyoruz. Varışımızın ardından Akşam yemeği için yerel restorana transfer. Yemek sonrası otelimize transfer oluyoruz. Konaklama Pekin otelimizde.

 • 2Gün

  Pekin

  Kahvaltının ardından Pekin şehir turuna başlıyoruz. Mao Zedong’un Çin Halk Cumhuriyeti’ni ilan ettiği, 1989 yılında tüm dünyayı sarsan protestolarla hafızalara kazınan Tiananmen Meydanı; UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan 980 ayrı binadan oluşan devasa ve büyüleyici Forbidden City yani “Yasak Şehir”i geziyoruz. Öğle yemeğimizi aldıktan sonra Cennet Tapınağını gezeceğiz. Gezi sonrası Hutong Turu yapacağız. Bu turumuzda geleneksel Çin Mahallesini bisikletle gezme imkânına sahip olacağız. Turun ardından özel Pekin Ördek menüsünden oluşan akşam yemeğimizi alacağımız restoranımıza gidiyoruz. Konaklama Pekin otelimizde.

 • 3Gün

  Pekin

  Kahvaltının ardından Çin’e özgü inci yetiştiriciliğine tanıklık edeceğimiz İnci Üretim Merkezi’ni ziyaret edeceğiz. Ardından Kunming Gölü kıyısında yer alan Muhteşem Yazlık Saray Bahçeleri gezilecektir. Dilerseniz uygun fiyata inci alma şansınız da olacak. Gezimizin ardından ile UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan, Orta Asya Türklerinin kuzeyden gelen istilalarını engellemek amacı ile milattan önce 220 yılında yapımına başlanan Çin Seddi gezisi için otelden ayrılıyoruz. Bu muazzam yapıyı gezdikten sonra öğle yemeğimizi alacağız.  Akşam yemeğimize kadar serbest zaman. Akşam yemeğimiz yerel restoranda, yemek sonrası otelimize geri dönüyoruz sonrasında serbest zaman ve geceleme otelimizde.

 • 4Gün

  Pekin - Xian

  Sabah otelimizden ayrılıyor tren istasyonuna transfer oluyoruz. Tren ile Çin tarihinin en eski ve en önemli şehirlerinden biri aynı zamanda Çin’in eski başkenti olan Xian’a hareket ediyoruz. Öğle yemeğimizi “lunch box” olarak trende alacağız. Varışta ardından Çin'in ilk imparatoru Shihuan’ın mezarını korumak için yapılmış , 20.YY’da ortaya çıkarılan en önemli arkeolojik kazılardan birisi olan  Terra Cota Savaşçıları olarak bilinen ‘’ Yeraltı Heykel Ordusu’’ müzesini gezeceğiz. “Pişmiş Toprak”  anlamına gelen ‘’ Terra Cota’’ müzesinde  göreceğiniz mezar ve heykeller 1987 yılında Unesco Dünya Kültür Mirası Listesine alınmıştır. Yerel restoranda alınacak akşam  yemeğinin ardından serbest zaman. Geceleme otelimizde. Arzu eden misafirlerimiz ekstra düzenlenecek olan Tang Dynasty Show’una katılabilirler.
  Ekstra Tang Dynasty Show: 60-$ ( Kişi Başı )

 • 5Gün

  Xian – Hangzhou

  Kahvaltının ardından Müslüman Mahallesi ve Büyük Cami ziyaret edeceğiz. Gezi ardından Öğle yemeğimizi lokal restaurantta aldıktan sonra Hangzhou’ya gitmek üzere hızlı trenimizde yerlerimizi alıyoruz.  Varışımızın ardından otelimize check-in işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz. Sonrasında yarınki Hangzhou turu için dinlenme ve serbest zaman.  Geceleme otelimizde.

 • 6Gün

  Hangzhou - Suzhou

  Sabah Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından ünlü Xihu Gölü'nde (Batı Gölü) yapacağımız tekne gezisi için hareket ediyoruz. Batı Gölü; şehir merkezinin hemen yakınında yer alan 60 km2 bir alan üzerine kurulu tapınak, bahçe ve mesire alanlarından oluşmaktadır. 2011 yılında UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi kapsamına alınan bu dev açık hava parkının, 5,6 kilometrekaresini bölgeye de adını veren Batı Gölü kaplamaktadır. Kendinizi cennette hissedeceksiniz.   Varışımızın ardından Otelimize check-in gerçekleştiriyoruz. Lokal restaurantta akşam yemeğimiz sonrası serbest zaman.  Geceleme otelimizde

 • 7Gün

  Suzhou - Şangay

  Kahvaltının ardından özel otobüsümüz İpek cenneti olarak bilinen Suzhou'ya hareket edeceğiz. Şehir güzel taş körüleri, pagodaları, Çin bahçeleri ve İpek endüstrisi ile ünlüdür. 900'lü yıllardan bu yana Çin İpek endüstrisinin en önemli merkezlerinden biri olan Suzhou 2500 yıllık bir tarihe sahiptir. Şehre varışımızın ardından Lingering bahçeleri, golden rooster gezilerimizi sonrası muhteşem manzaralara sahip bir göl ve kanal turumuzu tamamlayacağız. Öğle yemeğimizin ardından Çin'in en büyük şehri ve en önemli limanı olan Shanghai’a hareket ediyoruz. Shanghai’ye varışımızın ardından otelimize check-in gerçekleştiriyoruz. Akşam yemeğimizi yerel restaurantta aldıktan sonra serbest zaman. Geceleme otelimizde.

 • 8Gün

  Şangay

  Kahvaltının ardından Nanjing Road’u görüp, Shanghai’ın önemli dini yapıtlarından biri olan Zümrüt Buda Tapınağına hareket ediyoruz. Ardından kolonyal dönemde inşa edilen binaların, modern gökdelenlerle yan yana sahil boyunca sıralandığı The Bund bölgesini ve Asya’nın en yüksek, dünyanın en yüksek üçüncü televizyon binası olan Oriental Pearl TV Binasını gezip,  Çin Bahçelerine çok güzel bir örnek olan Yu Garden’a gidiyoruz . Öğle yemeğimizi yerel restoranda alıyoruz. Gezimizin ardından akşam yemeğimize kadar serbest zaman.  Akşam yemeğini yerel restoranda alıyoruz. Arzu eden misafirlerimiz rehberlerinin  Akrobasi Show’una katılabilirler. Geceleme otelimizde.
  Ekstra Akrobasi Show: 60-$( Kişi Başı )

 • 9Gün

  Şangay - İstanbul

  Kahvaltının ardından otelimizden check out işlemlerimizi gerçekleştirerek valilerimizi aracımıza alıyoruz. Sonrasında Xintiandi bölgesini ziyaret ediyoruz. Birbiri ardına sıralanmış şık dükkanlar ve kafelerin bulunduğu trafiğe kapalı caddede yürüyerek bir ziyaret gerçekleştiriyoruz. Sonrasında alışveriş yapma fırsatınıda elde edeceğimiz Taobao cheng ve Huangpu Nehri ve Nanjing Road gezilerini gerçekleştiriyoruz. Gezi sonrası Havalimanına transferimizi gerçekleştireceğiz. Bilet ve check in işlemleri sonrası İstanbul için hareket edeceğiz. Geceyi uçakta geçiriyoruz.

 • 10Gün

  İstanbul

  Yerel saat ile 05.20’de İstanbul Havalimanı’na varıyoruz. Bir dahaki Tatilob turumuzda görüşmek üzere sizlere veda ediyoruz.

 • !

  Dahil Hizmetler

  Türk Havayolları Tarifeli seferi ile İstanbul-Pekin / Shangai - İstanbul  gidiş – dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti

  Havalimanı vergileri

  Pekin’de 5* Otelde 3 gece konaklama

  Xian’da 5* Otelde 1 gece konaklama

  Guilin’de 5* Otelde 2 gece konaklama

  Shangai’da 5* Otelde 2 gece konaklama

  Sabah Kahvaltıları

  Tüm  öğle ve akşam yemekleri ( 1 Akşam yemeği Pekin Ördeği Menüsünden oluşmaktadır )

  Pekin’de Tiananmen Meydanı, Yasak şehir, Cennet Tapınağı gezisi

  Hutong Turu

  Çin Seddi turu

  Muhteşem Yazlık Saray Bahçeleri turu

  Zhujiajiao ‘’ Su Köyü’’ turu

  Shanghai “Huangpu Nehri” gezisi

  Shanghai’da  Zümrüt Buda Tapınağı, Yuyuan Bahçeleri, Bund Bölgesi gezileri

  Oriental Pearl TV Binası gezisi

  Pekin – Xian arası ekonomi sınıfı hızlı tren bileti

  Xian – Guilin arası ekonomi sınıfı uçak bileti

  Guilin – Shanghai arası ekonomik sınıf uçak bileti

  Havalimanı – Otel – Havalimanı arası transferler,

  Tüm şehirler arası transferler

  Türkçe Rehberlik Hizmeti

 • !

  Dahil Olmayan Hizmetler

  Yurtdışı çıkış fonu  (50 TL)

  Vize Ücreti

  Ekstra turlar

  Seyahat Sigortası

  Programda belirtilmeyen öğle ve akşam yemekleri

  Kişisel harcamalar

  Fazla bagaj ücretleri