TATİLOB TURİZM SEYAHAT ACENTASI

Mertefe Turizm Gıda Dış Ticaret Ltd Şti

PLOVDİV - SOFYA - VARNA - BURGAS TURU - VİZE DAHİL

  • Sadece Tatilob'da
  • Merkezi Otellerde Konaklama İmkanı
  • Vize Dahil Program

ŞOK PROMOSYON

PLOVDİV - SOFYA - GABROVO - VELİKE TARNOVO - VARNA - BURGAS TURU

AÇIK BÜFE SABAH KAHVALTISI VE AKŞAM YEMEĞİ DAHİL

1 GECE MÜZİKLİ EĞLENCELİ PROGRAM

VİZE DAHİLDİR


TUR PROGRAMI


1 Gün | İSTANBUL - PLOVDİV- SOFYA

Belirlenen noktada saat 00:30 da buluşma ve hareket. Kapıkule sınır kapısına geçiyoruz. Gümrük ve pasaport işlemlerinin ardından Plovdiv'e doğru harekete ediyoruz.

Erken saatlerde Plovdiv'e varışın ardından şehir turumuza başlıyoruz. Avrupa’nın en eski şehirlerinden biri olan Plovdiv, Makedon, Trak ve Roma krallıkları döneminde tarihte hep farklı isimlerle yer almış, Osmanlı İmparatorluğu döneminde de Filibe ismini almıştır. Burada yapacağımız şehir turunda; Cuma Camii, Sveta Bogoroditsa Kilisesi, antik tiyatro ve eski Plovdiv görülecek yerlerdir. Şehrin en hareketli caddesi Batenberg’de alışveriş ve kişisel ihtiyaçlarınız için verilecek serbest zamanın ardından Bulgaristan'ın başkenti Sofya'ya hareket. Varışımızla birlikte Sofya şehir turumuza başlıyoruz. St. Nedelya Kilisesi, Rus Kilisesi, Rotanda Kilisesi, Aya Sofya Kilisesi, parlamento, Sofya Üniversitesi, Aleksander Nevski Katedrali, başbakanlık turumuzda görülecek yerler arasındadır. Ayrıca ulu önder M.Kemal Atatürk’ün yeniçeri elbisesi giyerek katıldığı balonun yapıldığı ordu evini de dışarıdan göreceğiz. Turumuzun ardından verilecek serbest zamanın bitiminde otelimize transfer ve odalara yerleşme.

Konaklama otelimizdedir.


2 Gün | SOFYA - GABROVO - (ETAR - ŞİPKA) VELİKO TARNOVO

Sabah uyandırma, odaların boşaltılması ve kahvaltının ardından Bulgaristan’ın tam merkezinde bulunan mizah başkenti Gabrovo’ya doğru yola çıkıyoruz. Şehre varışımızla beraber panoramik şehir turumuzu gerçekleştirdikten şehirde serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek Etar-Şipka turuna katılabilirler. Bu turumuzda ilk olarak Etar Açıkhava Etnografya Müzesi'ne gidiyoruz. Etar, Bulgaristan'ın ilk ve tek açık hava müzesidir. Müze, 1964 yılında halka kapılarını açmıştır. Etar'ı yıl içerisinde dünyanın dört bir yanından çok sayıda turist ziyaret ederek, Bulgar kırsal hayatı hakkında fikir sahibi olup, bölgenin tüm zanaatlarını bir zaman tünelinden geçercesine bir arada görebilmektedir. Devamında Şipka Anıtı’na tırmanmadan önce kilometrelerce ileride yeşilliğin binbir tonu içerisinde bizlere göz kırpan ünlü Altın Kubbeli Rus Kilisesini göreceğiz. 1877-78 Osmanlı-Rus savaşı sırasında zamanın Kuzey ve Güney Bulgaristan’ını birbirine bağlayan 1326 metrede bulunan tek geçit olma özeliğine sahip Şipka’ya vardığımızda, burada gerçekleşen savaşın anısına dikilmiş olan anıtı 999 basamaktan oluşan tarihi taş merdivenlerden çıkarak ziyaret ediyoruz. Bu noktada görülecek manzaraysa nefes kesicidir. Bir tarafta alabildiğine uzanan Kazanlık Gül Ovası, diğer tarafta ise sonsuz Koca Balkan Dağları’nı göreceğimiz nokta turumuzun son durağıdır. Ziyaretimizin ardından Veliko Gabrovo'daki misafirlerimizi de alıp Veliko Tarnovo’ya doğru yola çıkıyoruz. Varışın ardından otelimize transfer sağlanacaktır.

Konaklama otelimizde sağlanacaktır.


3 Gün | VELİKO - TARNOVO - VARNA

Sabah uyandırma, odaların boşaltılması ve kahvaltının ardından Çarlar Şehri Veliko Tarnovo şehir turumuza başlıyoruz. Keskin dönemeçlerle ilerleyen Yantra Nehri’nin yamaçlarına zarifçe kurulan Bulgar Çarlarının eski başkentinin; Ortaçağdan beri bütün ihtişamı ile ayakta duran Tsarevets Kalesi, Sveta Gora ve Trapezitsa adlı üç ana burundan oluşan eski şehri, IV. Haçlı Seferi ordularını yenen Bulgarların, burada hapsettiği kumandan Baldwin’e ithafen anılan Baldwin Kulesi, Kırk Azizler Kilisesi ve Ulusal Müze panoramik olarak görülecek yerlerdir. Eski Türk-Osmanlı mimarisine örnek teşkil eden evlerin bulunduğu Gurko Sokağı ve halen yaşlı Türk ustaların el emeklerini sergiledikleri Samovodska Çarşısı’nı ziyaret edip Varna’ya doğru yola çıkıyoruz. Karadeniz sahillerinin incisi ya da Bulgaristan’ın İbizası olarak adlandırılan Varna’da panoramik şehir turumuzda; Roma Hamamı, Arkeoloji Kompleksi, Bazilika, Varna Katedrali, Saat Kulesi ve deniz parkı görülecek yerler arasındadır. Panoramik şehir turu sonrası kulüpler, barlar, kafeler ve restoranlarla süslü olan kordonda yürüyüş ve serbest zaman. Rehberimizin belirleyeceği saatte toplanma, otelimize transfer ve odalara yerleşme. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Bulgar Taverna Gecesi turuna katılabilirler.

Konaklama otelimizde sağlanacaktır.


4 Gün | VARNA - NESSEBAR - BURGAS - İSTANBUL

Uyandırma, odaların boşaltılması ve kahvaltının ardından Burgas’a doğru yola çıkıyoruz. Burgas’a varmadan önce, Karadeniz kıyısında anakaraya dar bir geçit ile bağlı olan bir yarımada üzerine kurulu, 1983 yılından beri Unesco Dünya Kültür Mirasları listesinde yer alan Nessebar Antik Kenti’ne geçiyoruz. Tarihi yarımadada bin yıldır varlığını koruyan Roma, Bizans ve ortaçağ kalıntıları ve Bulgar Kiliseleri bulunur. Kent 13. yy ve 14. yy’lardan kalma kiliseleri ile ünlü iken kiliselerin özellikle cephe tasarımları ile çekicidir. Buradaki turumuzun bitiminde Burgas’a hareket. Burgas’a varışın ardından panoramik şehir turumuzu yapıyoruz. Turumuzun sonunda mola ve bitiminde Istanbul’a doğru yola çıkıyoruz. Geç saatlerde Istanbul’a varış ile turumuz son bulmaktadır. Bir sonraki turda Tatilob ile görüşmek üzere. 


DAHİL OLANLAR:
*Otobüs ile ulaşım
* Yerel profesyonel Türkçe rehberlik hizmetleri
* Otelde alınacak olan 3 sabah kahvaltısı, 3 akşam yemeği
*Programda belirtilen panoramik şehir turları.
* Tüm otoban check-point ve otopark ücretleri* Şehir Vergileri
* Gümrük Vergileri
* Programda belirtilen panoramik şehir turları.
* Araç içi su ikramı
* Vize dahildir

HARİÇ OLANLAR:
* Müze ve ören yeri giriş ücretleri.
* Otelde alınan ekstralar.
* Tüm kişisel harcamalar
* Öğle yemekleri
* Şöför ve rehber bahşişleri
* Yurtdışı çıkış harcı* Yurtdışı seyahat sağlık sigortası
Sigorta yapılması zorunludur. Acentemiz tarafından bu hizmet sağlanılmaktadır.
Sigorta bedeli 20 €'dur.


İPTAL POLİTİKASI:
İptal ve iade şartları