DEVIN – DOSPAT- BANSKO – SOFYA - PLOVDİV TURU - VİZE DAHİL

OTOBÜS İLE
  • DEVIN – DOSPAT-  BANSKO – SOFYA - PLOVDİV TURU - VİZE DAHİL:
  • DEVIN – DOSPAT-  BANSKO – SOFYA - PLOVDİV TURU - VİZE DAHİL:
  • DEVIN – DOSPAT-  BANSKO – SOFYA - PLOVDİV TURU - VİZE DAHİL:
  • Sadece Tatilob'da
  • Vize Dahil Program
  • Merkezi Otellerde Konaklama İmkanı

ŞOK PROMOSYON

DEVIN – DOSPAT- BANSKO – SOFYA - PLOVDIV TURU

SABAH KAHVALTISI VE AKŞAM YEMEĞİ DAHİL

VİZE DAHİLDİR

TUR PROGRAMI

Yazdır  

1.

Gün
İSTANBUL- DEVIN 1 gün programını görmek için tıklayınız

Belirlenen noktada saat 00:30 da buluşma ve hareket. Kapıkule sınır kapısına geçiyoruz. Gümrük ve pasaport işlemlerinin ardından Devin'e doğru harekete ediyoruz. 

Turumuzun ilk günü Devin’ deki maden suyunun faydalarından yararlanabileceğimiz SPA otelimize yerleştikten sonra serbest zaman. Akşam yemeğimizi balkan ve Avrupa mutfağı yemekleriyle meşhur “Persenk” restoranında saat 19:30’da katılarak gerçekleştireceğiz. Canlı müzik ve eğlence programı yemeklerimize bambaşka bir tat katacaktır. 

Konaklama Devin'de otelimizde sağlanacaktır.

2.

Gün
DEVİN - BANSKO 2 gün programını görmek için tıklayınız

Hotelimizde yapacağımız kahvaltıdan sonra saat 09:30’da otelimizden eşyalarımızla ayrılıyoruz. Turumuzu ünlü kayak merkezi Bansko’yu ziyaret etmek üzere yola koyuluyoruz. Yolda rehberimizin anlatacağı hikayeler ve enteresan tarihi bilgilerle, Bulgaristan Türklerinin yaşadığı iki köyden geçiyoruz Grohotno ve Borino. Manzarası inanılmaz güzel olan Dospat gölüne acılan Restoran „Panorama‘da“ öğlen yemeğimizin ardından bol bol fotoğraf çektikten sonra, istikamet Bansko olmak üzere yola devam ediyoruz. Kış sporların merkezi olan Bansko’da bilgi turu yapılıdıktan sonra otelemize yerleşiyoruz. Otelimizin ve Bansko’nun sunduğu yararlardan faydalana bilmemiz için serbest zaman. Akşam yemeğinizi otelde yaptıktan sonra, kış döneminde cıvıl cıvıl olan Bansko gece hayatını tanımak isteyenlere bunu yapma şansı verilecek.

Konaklama Bansko'da otelimizde sağlanacaktır.

3.

Gün
BANSKO – SOFYA – PLOVDİV 3 gün programını görmek için tıklayınız

Sabah kahvaltımızdan sonra, Bankso’ya bu seferlik veda ediyor, Sofya yoluna koyuluyoruz. Bulgaristan’ın başkenti olan Sofya tarihi ve mimari zenginliği ile, çağdaş ve modern hayatına özel altyapısıyla, Bulgaristan’ın sosyal, bilim, politika ve ekonomi hayatının ana damarı olmasına ek, Bulgaristan tarihinin önemli anlarını fotoğraflara değil de binalara, heykellere, sokakların, caddelerin meydanların ismine kazımış gibi. Soyada göreceklerimiz yerler arasında:

• Vitosha Caddesi: Sofya şehrinin en işlek ve kalabalık caddelerinden Vitosha Caddesi, görülmesi gereken yerlerden biri. Vitosha Caddesi yemek, alışveriş ve eğlence için sıklıkla turist akınına uğruyor.

• Sveta Petka Kilisesi: 11. yüzyılda inşa edilen Sveta Petka Kilisesi'nde Bulgarların milli kahramanı Vasil Levski'nin mezarı bulunuyor.

• Alexander Nevski Katedrali: Sadece Sofya’yla kalmayıp Bulgaristan’ın en gösterişli mimari yapılarından olan Alexander Nevski Katedrali'nin muhteşem bir atmosferi bulunuyor. 45 metre yüksekliğindeki yapı, adını 13. yüzyılda yaşamış olan Rus prensinden alıyor.

• Banyabaşı Cami: Sofya şehir merkezinde yer alan Banyabaşı Cami, Avrupa'nın en eski dini yapılarından biri olarak dikkat çekiyor. Osmanlı İmparatorluğu döneminde Mimar Sinan tarafından tasarlanan Banyabaşı Cami, geniş kubbesi ve yüksek minaresiyle şehrin atmosferine başka bir hava katıyor.

• Sofya Arkeoloji Kompleksi: Roma döneminden kalan amfi tiyatro, hamam gibi tarihi kalıntıların yer aldığı Sofya Arkeoloji Kompleksi’nde arkeolojik eserler incelenebiliyor.

• Ivan Vazov Tiyatrosu: 1904 yılında neolitik biçiminde inşa edilen Ivan Vazov binası, ülkenin en eski tiyatro salonu olarak varlığını koruyor.

• Ulusal Sanat Galerisi: Bulgaristan’ın köklü kültürünü sanat eserleriyle keşfetmek için Ulusal Sanat Galerisi ziyaret edilebiliyor.

• Doğa Tarihi Müzesi: Milyonlarca yıllık eserlerin sergilendiği Doğa Tarihi Müzesi, Avrupa'nın en önemli bilim müzelerinden biri olarak biliniyor. Müzede kuş, böcek koleksiyonlarının yanında mineraller, fosiller ve deniz canlıları da incelenebiliyor.

• Ulusal Kültür Sarayı: 1981 yılında açılan Ulusal Kültür Sarayı, çeşitli kültür organizasyonlarına ev sahipliği yapıyor. 15 bin metrekarelik özel sergi salonunda fuar etkinliklikleri düzenleniyor.

• Sofya Üniversitesi: 1888 yılında kurulan Sofya Üniversitesi, 15 fakülteye sahip olup ülkenin en eski yüksek öğretim kurumu olarak dikkat çekiyor. Eşşiz mimarisiyle dikkat çeken yapı, ülkenin en önemli tarihi yapılarından biri olarak öne çıkıyor.

• Borisova Gradina: Adını Çar III. Boris'ten alan park, yeşil alanlara önem veren Sofya şehrinin bir başka temiz hava alanı olarak biliniyor. Parkın içerisinde ulusal ve uluslararası spor etkinliklerine ev sahipliği yapan Bılgarska Armia ve Levski stadyumları bulunuyor.

Sofya'yı gezdikten sonra, Bulgaristan’ın ikinci büyük şehrine yola koyuluyoruz- Plovdiv (Filibe). Günlük programını otelimize yerleştikten sonra serbest zaman ve Bulgaristan’a bu turluk veda akşam yemekli eğlence programına katılarak, kapatıyoruz

Konaklama Filibe'de otelimizde sağlanacaktır.

4.

Gün
PLOVDİV - İSTANBUL 4 gün programını görmek için tıklayınız

Kahvaltıdan sonra otelden tüm eşyalarımızla ayrılıyoruz. Rehberimizin hazırladığı programı izleyerek ’’7tepe“ Filibe’yi 4000 yıllık tarihi ve günümüzde sunduğu modern yaşam koşullarını tanımak üzere tura başlıyoruz.

Göreceklerimiz arasında:

• Filibe Antik Roma Tiyatrosu Plovdiv : Filibe Antik Roma Tiyatrosu Plovdiv şehrinin günümüze ulaşan en eşsiz yapıtlarındandır. Tiyatronun inşasının 2. YY.’a dayandığı bilinmektedir. Yapının büyük bir kısmı dönemin izlerini korumaktadır.

Filibe Antik Roma Tiyatrosu Plovdiv: Filibe şehrinin tam ortasında yer alan bu tiyatro, gezi esnasında mutlaka ziyaret edilmesi gereken mekânlar arasındadır. Tiyatroda, günümüzde de tiyatro ve sanatsal faaliyetler icra edilmektedir. Yapının büyüleyici görüntüsüne hayranlık duymak elde değil. Antik Roma Tiyatrosu, Roma mimarisinin dikkat çeken yapıtlarından biri olarak karşımıza çıkar.Roma döneminin en güzel eserlerinden biri olarak karşımıza çıkan Filibe Antik Roma Tiyatrosu, 7000 kişi kapasiteli devasa bir mekandır. Roma İmparatoru Trajan tarafından yaptırılan Antik Tiyatro, Bulgaristan’daki en özel yapılar arasındadır.

• Roman Forum: Türk tarihine ait çok şey bulabileceğiniz şehirde Roma tarihi ile de önemli izler bulabilirsiniz. Aynı zamanda şehirdeki Ramada Otel’in bulunduğu bölgede Roma döneminin kamu ve ticaret merkezlerinin yer aldığı Roman Forum’u gezebilirsiniz.

• Knez Alexander Caddesi: Şehir trafiğine kapalı olan caddede alışveriş ve eğlence merkezlerini gezebilirsiniz. Plovdiv’de gece hayatı genelde bu Cadde üzerindeki mekanlarda gece geç saatlere kadar devam eder. Caddeden Old Town’a doğru yürürken mimari yapısı ile dikkat çeken birçok yapı ile karşılaşırsınız.

• Muradiye Camii ve Cuma Camii: Osmanlı Devleti’nin Balkanlarda önem verdiği yerleşim yerlerinden olan Filibe, Osmanlı mimarisinin yaygın olarak görüldüğü bir yerdir. Cuma Camii, ya da diğer adı ile Muradiye Camii, şehir 1. Murat tarafından fethedildikten sonra inşa edilmiştir. Muradiye Camii -9 kubbeli olarak inşa edilen cami, şehrin en ihtişamlı yapılarından biridir. Cami, halen aktif olarak da kullanılmaktadır.

• Plovdiv Old Town (Eski Şehir) :Eski Şehir olarak isimlendirilen bölge size, Türkiye’deki Safranbolu’yu anımsatacaktır. 2004 senesinde UNESCO tarafından koruma altına alınan bölgede Etnoğrafya Müzesi, eski konak ve kiliseleri görebilirsiniz.

• Nebet Tepe: Eski Kent bölgesinde yürürken karşınıza Nepet Tepe çıkar. Söz konusu tepede M.Ö. 7. YY.’dan beri yaşamın olduğu düşünülmektedir. Plovdiv Filibe’ye kuşbakışı bakmak istiyorsanız bu tepeye mutlaka çıkmalısınız. Bu tepeden Filibe’de yer alan muhteşem yapıtları seyredebileceğiniz gibi Meriç Nehri’nin heybetli akışına da şahit olabilirsiniz.

• Şahabettin İmaret Camii Filibe’de inşa edilmiş bir diğer cami de Şahabettin İmaret Camii’dir.

II Murat döneminde yapılan camiye II Bayezid tarafından bir de imaret bölümü eklenmiştir. Günümüzde imaret bölümü aşevi olarak hizmet vermektedir.

Turdan sonra öğlen yemeyi molası ve alışveriş yapma zamanı verilecek. Plovdiv (Filibe) den saat 16:00’da ayrılıyor, İstanbul’a yola koyuluyoruz. Kapitan Andreevo ve Kapıkule sınır kapılarından geçtikten sonra, normal trafik şartları altında 4 saatlik bir yolculuk gerçekleştirdikten sonra, misafirlerimizi almış olduğumuz noktalarda bırakarak turumuzu sonlandırıyoruz.


DAHİL OLANLAR:
*Otobüs ile ulaşım
* Yerel profesyonel Türkçe rehberlik hizmetleri
* Otelde alınacak olan 3 sabah kahvaltısı, 3 akşam yemeği
*Programda belirtilen panoramik şehir turları.
* Tüm otoban check-point ve otopark ücretleri* Şehir Vergileri
* Gümrük Vergileri
* Programda belirtilen panoramik şehir turları.
* Araç içi su ikramı
* Vize dahildir

HARİÇ OLANLAR:
* Müze ve ören yeri giriş ücretleri.
* Otelde alınan ekstralar.
* Tüm kişisel harcamalar
* Öğle yemekleri
* Şöför ve rehber bahşişleri
* Yurtdışı çıkış harcı* Yurtdışı seyahat sağlık sigortası
Sigorta yapılması zorunludur. Acentemiz tarafından bu hizmet sağlanılmaktadır.
Sigorta bedeli 20 €'dur.


YORUMLAR

İlk yorumu siz yapınAKTİVİTE DETAYLARI
AKTİVİTE KODU:
#424
LOKASYON:
Bulgaristan
ULAŞIM
Otobüs   
İPTAL POLİTİKASI:
İptal ve iade şartları

TARİH VE FİYATLAR

349

4 Gün

​Bu program hakkında bilgi istiyorum
Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak formu doldurunuz.


En kısa zamanda bilgi gönderilecektir.

SORULARINIZ İÇİN TIKLAYIN

DEVIN – DOSPAT- BANSKO – SOFYA... ve diğer hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki bilgilerimizden bize ulaşabilirsiniz.

ÖZENLE SEÇİLMİŞ TURLAR