• Eko Karadeniz Batum Turu: Karadeniz Bölgesi’nin zenginliği, kültürü, köklü geçmişi ve misafirperver halkı, yemekleri, folklor dansı, dünya çapında bu bölgeyi popüler bir seyahat noktası haline getiriyor. Karadeniz turumuzda hepsini yaşayıp ilk fırsatta tekrar gelmek isteyeceksiniz..
  • Eko Karadeniz Batum Turu: Karadeniz Bölgesi’nin zenginliği, kültürü, köklü geçmişi ve misafirperver halkı, yemekleri, folklor dansı, dünya çapında bu bölgeyi popüler bir seyahat noktası haline getiriyor. Karadeniz turumuzda hepsini yaşayıp ilk fırsatta tekrar gelmek isteyeceksiniz..
  • Eko Karadeniz Batum Turu: Karadeniz Bölgesi’nin zenginliği, kültürü, köklü geçmişi ve misafirperver halkı, yemekleri, folklor dansı, dünya çapında bu bölgeyi popüler bir seyahat noktası haline getiriyor. Karadeniz turumuzda hepsini yaşayıp ilk fırsatta tekrar gelmek isteyeceksiniz..
Karadeniz Bölgesi’nin zenginliği, kültürü, köklü geçmişi ve misafirperver halkı, yemekleri, folklor dansı, dünya çapında bu bölgeyi popüler bir seyahat noktası haline getiriyor. Karadeniz turumuzda hepsini yaşayıp ilk fırsatta tekrar gelmek isteyeceksiniz..

EKO KARADENİZ BATUM TURU
(4 Gece 5 Gün)
(3 Gece Otel Konaklamalı)

TUR PROGRAMI

Yazdır  

1.

Gün
1 gün programını görmek için tıklayınız

Belirtilen noktalarda buluşmamızın ardından Karadeniz Batum turumuz için gece yolculuğumuza başlıyoruz.

2.

Gün
2 gün programını görmek için tıklayınız

Gerekli molalar sonunda Ordu’ya varıyor ve Boztepe’den Ordu ve Karadeniz’in muhteşem manzarasını eşliğinde ikramımız olan yöresel köy kahvaltımızı yapıyoruz. Teleferikle Boztepe’den indikten sonra sahil yolu boyunca hareket ederek Giresun Kalesi’ni ve Karadeniz’in imara uygun tek adası olan Giresun Adası’nı da fotoğraflayarak Trabzon’a hareket ediyoruz. Trabzon merkezde bulunan Atatürk’ün Köşkünü ve 13.yy Bizans kilisesi Ayasofya Camisini gezdikten sonra Trabzon’da Kazaziye sanatı hakkında bilgilendiriliyor ve alışveriş imkânı sunuyoruz. Bıçaklarıyla ünlü Sürmene’de bir bıçakçıyı ziyaret ettikten sonra otelimize hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.Konaklama: Rize veya Ayder Yaylası

3.

Gün
3 gün programını görmek için tıklayınız

Otelimizde alacağımız kahvaltımız ardından pasaporta ihtiyaç olmadan sadece kimliğimizle Sarp Sınır Kapısından Batum’a geçiyoruz. Batum’da Saint Andrew heykelinin heybetine tanıklık ettikten sonra; Gonio Apsaros Kalesi’nin panoramik olarak görüyoruz. Kafkasların mitolojik yüzünü gösteren Medea Heykeli’ni görüp, sonrasında Piazza Meydanı’na gidiyoruz, Tiyatro Meydanı’nda, Altın renkli Poseidon Heykeli’ni görüp fotoğraf molası veriyoruz. Dünyadaki 14 yazı sisteminden biri olan Gürcü Alfabesini görebileceğimiz Alfabe Kulesi ve aşkları filmlere ve kitaplara konu olan Ali ve Nino Heykeli’ni görüp Avrupa meydanında şehri tanımak için serbest zaman sunuyoruz. Ardından kentin heyecan verici köşelerinden olan ünlü Batum Botanik Bahçesi’nin seyir terasından Batum’u ve botanik bahçesinin fotoğrafladıktan sonra dileyen misafirlerimizin yüzme molası verebileceği; dileyenlerin alışveriş ve yürüyüş yapabileceği muhteşem Boulevard‘da gidiyoruz. Ardından otelimize geri dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

Dileyen misafirlerimiz fırtına vadisinde ekstra organizasyonlara katılabilirler.

1.Tur Seçeneği: Zilkale, Çat Vadisi ve Palovit Şelalesi turu (Ekstra): Çamlıhemşin’den bineceğimiz minibüslerimiz ile bol bol eğleneceğimiz ve göreceğimiz muhteşem bir tura başlıyoruz. Fırtına Vadisi’ni oluşturan önemli vadilerden olan Çat Vadisi’ne giriş yapıyoruz. İlk olarak Orta Köyü’nden geçerek SEVDALUK dizisi ve diğer birçok yapımın çekimlerinin de yapıldığı ve eski adı Çinçiva olan Şenyuva Köyü’nü görüyoruz. Burada vadi içerisinde onlarcası olan Taş Köprülerden, geniş ve uzun olanlarından birinde fotoğraf molası vereceğiz. Bu bölgede bulunan ve ülkemizin en yaşlı konakları olan Fırtına konaklarının arasından Çat Vadisi’nin vahşi doğasında yükselen Zilkale’ye doğru yola çıkıyoruz. Zilkale’nin Kartal Yuvasını andıran görüntüsü sizi kendine hayran bırakacaktır. Deniz seviyesinden 750 mt. Çat Deresi’nden ise 100 mt. Yükseklikte bulunan Zilkale’de geçireceğimiz zamanda, hayatınızın en güzel fotoğraf karelerini çekebilirsiniz. Burada geçirdiğimiz güzel dakikaların ardından daha da yukarı tırmanıp, muhteşem manzarası ve yazı kışa çevrilen serinliğiyle ünlü Palovit Şelalesi’ne varıyoruz. Burada geçireceğimiz hoş dakikaların ardından Şenyuva Köyü’ne dönerek çay molası veriyoruz. Harika manzaraya karşı çaylarımızı yudumladıktan sonra minibüslerimize binerek Çamlıhemşin’e geri dönüyoruz.

2.Tur seçeneği: Fırtına Deresinde yaklaşık 1,5 saat süren hafif bir parkurda Rafting (Ekstra)

3.Tur seçeneği: Karadeniz’in yükselen trendi Zipline (Ekstra): Fırtına Deresi üzerinde yaklaşık 10 metre yükseklikte 350 metre uzunluğunda bağlanan çelik halatlar ile Fırtına Deresi'nin bir tarafından diğer tarafına geçip döneceğiniz ip aktivitesi yapılabiliyor.

Bu ekstra gezilerimizdeki unutulmaz anların ardından otelimizde hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.Konaklama: Rize veya Ayder Yaylası

4.

Gün
4 gün programını görmek için tıklayınız

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından dünyada korunma altındaki 200 Ekolojik bölgeden biri olan Fırtına Vadisi’ne yöneliyoruz. Burada dileyen misafirlerimiz heyecanlı bir rafting turu yapabilirler. Rafting molası sonrasında Ayder Yaylası’na hareket ediyoruz. Kalegon mevkiini ve Gelintülü Şelalesi’ni gördükten sonra Of ya da Çayeli’nde bilgilendirileceğimiz bir çay fabrikasını ziyaret ediyoruz. Ardından Uzungöl’un yolunu tutuyoruz. Burada Göl etrafında yürüyüş veya diğer aktivitelerden yararlanmak üzere bir serbest zaman sunduktan sonra ünlü kiremitli köprüde fotoğraf molası veriyoruz. Ardından otelimize hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.Konaklama: Trabzon veya Giresun

5.

Gün
5 gün programını görmek için tıklayınız

Otelimizde alacağımız kahvaltımız ardından yola çıkarak; Akçaabat’ta denize nazır çay keyfi yapıyoruz. Buradan fındığın memleketi Ordu’da fındık üretimi hakkında bilgilendirilip alışveriş yapabileceğimiz bir yerel fındık ürünleri mağazasını ziyaret ediyoruz. Terzi Fikri’nin memleketi Fatsa gördükten sonra Ünye ve Terme üzerinden Kurtuluş mücadelesinin başlangıç noktası olan Samsun’a ulaşıyoruz. Burada Bandırma Vapuru ve İlk Adım Anıtı gezdikten sonra dönüş yolculuğumuza başlıyoruz.

DAHİL OLANLAR:
- Konforlu Araçlar ile Ulaşım
- Otellerde 3 Gece Konaklama
- Otellerde 3 Sabah Kahvaltısı
- Otellerde 3 Akşam Yemeği
- Programda Belirtilen Çevre Gezileri
- Batum Turu
- Profesyonel Rehberlik Hizmeti
- Seyahat Sigortası

HARİÇ OLANLAR:
- Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri
- Öğle Yemekleri
- Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler
- Yurt Dışı Çıkış Harcı (150 TL)
- Ekstra Belirtilen Tüm Organizasyonlar
- Tüm Kişisel Harcamalar

YORUMLAR

İlk yorumu siz yapınAKTİVİTE DETAYLARI
AKTİVİTE KODU:
#65
LOKASYON:
Karadeniz
YEMEK:
3 Sabah ve 3 Akşam Yemeği
ULAŞIM
Otobüs   
BULUŞMA:
20.00 İncirli Doğtaş Mobilya Önü 20.15 Mecidiyeköy Mado Önü 20.30 Kadıköy Evlendirme Dairesi Otoparkı Önü 20.50 Kartal Köprüsü Altı (Ankara Yönü) 21.10 Çayırova Mc. Donalds Önü 22.00 İzmit Halkevi Önü
İPTAL POLİTİKASI:
İptal ve iade şartları

TARİH VE FİYATLAR

2.750TL

5 Gün

en düşük kişi başı

SORULARINIZ İÇİN TIKLAYIN

Eko Karadeniz Batum Turu ve diğer hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki bilgilerimizden bize ulaşabilirsiniz.