Tüm Turlarımızda Covid19 Tedbirleri Alınmıştır

EKSPRESS BALKAN

4 Gün

Tur Programı

Programı Gör

Destinasyon

Yunanistan-Makedonya-Bulgaristan

Süre

4 Gün

Tur Kodu

balk

Rezervasyon Talep Formu

GRUPLARA ÖZEL İNDİRİMLER FIRSATI

4 Gün

129 €

79

Tur Programı Yazdır

 • 1Gün

  İstanbul - Kavala

  Gezimizin ilk günü belirlenen yerlerden hareket ile Tekirdağ üzerinden İpsala sınır kapısına varışımızı  gerçekleştiriyoruz. Pasaport ve gümrük işlemlerinin tamamlanması ardından Dedeağaç, Gümülcine ve İskeçe üzerinden Kavala'ya varışımızı gerçekleştiriyoruz.

 • 2Gün

  Kavala - Selanik - Üsküp

  Kavala’ya varışımız ardından sabah kahvaltısı ve enfes Kavala kurabiyelerinin tadına bakmak için mola veriyoruz. Kahvaltı molası sonrası eşsiz güzelliği ile dikkat çeken Kavala sahillerinde kısa sureli bir fotoğraf molası verip Selanik’e doğru yola çıkıyoruz.Selanik’e varışımıza müteakip panoramik şehir turumuza başlıyoruz. Yapacağımız panoramik şehir gezimizde, Kordon, Beyaz Kule, Döner Kule, Fuar, Selanik Kalesi, Osmanlı ve Bizans eserlerini görüyoruz. Yunanistan’ın en büyük kilisesi olan Aya Dimitros Kilisesi ve şu an Türk konsolosluğunun da bahçesinde bulunduğu Ulu Önder Atatürk'ün evini ziyaret ettikten sonra Üsküp’e doğru yola çıkışımızı gerçekleştiriyoruz.Varışımız ardından Üsküp şehir turumuza başlıyoruz; Yahya Kemal Beyatlı'nın doğduğu şehir olan Üsküp'ü tanıtan yarım günlük panoramik bir tur yapacağız. Gezilecek yerler arasında Eski Tren Garı, Üsküp doğumlu hayırsever Rahibe Teresa'nın anıtı ve evi, Taş Köprü, Kale, Osmanlı döneminden kalma Eski Şehir, Çarşı ve Osmanlı'nın Balkanlar'daki en güzel mimari mirasları arasında yer alan Mustafa Paşa, Sultan Murad ve Gazi İsa Bey Camileri, Davud Paşa Hamamı, Kapan, Sulu ve Kurşunlu Hanlar bulunmaktadır. Konaklama Üsküp' teki otelimizde

 • 3Gün

  Üsküp

  Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısı sonrası tam gün serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz tekne turu dahil Tetova - Ohrid turuna katılabilirler.Otel önünden Balkanların İncisi Ohrid’e hareket. Yol üzerinde Tetova (Kalkandelen)’da duruyoruz. Alaca Camii ve İpek Yolu üzerinde Kanuni’nin vezirlerinden Sersem Ali Baba tarafından 16.yüzyılda kurulan 500 yıllık Hacıbektaş Harabati Baba Tekkesi’ni ziyaret ediyoruz. Ziyaretlerimiz sonrası kısa süreli yolculuk ardından Ohrid’e varış. Yürüyerek yapacağımız bu turumuz esnasında Tarihi Çınar Meydanı, Aziz Bogorodica Kameusko, Aya Sofya Kiliseleri (dışarıdan), Ohrid'li Aziz Klemeus Heykeli ve Meydanı, müze olarak kullanılan Eski Türk Konakları, Roma döneminden kalma Antik Tiyatro, Aziz Panteleimon Kilisesi görülecek yerler arasındadır. Şehir turumuz sonrası Ohrid Gölünde şehri farklı bir şekilde tanıyabileceğimiz tekne turunu gerçekleştiriyoruz. Tekne turu ve serbest zaman sonrası Üsküp’e hareket. Geceleme otelimizde.Dileyen misafirlerimiz ekstra düzenlenecek olan Makedon Gecesi turuna katılabilirler.
  Tetova - Ohrid Turu: 45 Euro
  Makedon Gecesi: 30 Euro

 • 4Gün

  Üsküp - Sofya - İstanbul

  Sabah kahvaltı sonrası Üsküp’ten Sofya’ya doğru hareket ediyoruz. Dileyen misafirlerimiz ekstra düzenlenecek olan, eşsiz güzelliği ile bilinen Matka Kanyonu turuna katılabilirler.Yaklaşık 4 saat sürecek olan yolculuğun ardından Sofya’ya varıyoruz. Panoramik şehir turumuz esnasında görülecek yerler arasında Balkanların en büyük kilisesi olan Alexsander Nevski Katedrali, Milli Kütüphane, Sofya Üniversitesi, Eski Kraliyet Sarayı, Neo klasik stilinde yapılmış olan Milli Bulgar Tiyatrosu, Arkeoloji Müzesi, Eski Sofya - Sendika şehri, Rotonda Kilisesi bulunmaktadır. Daha sonra meclis binasının yanından yürüyerek Sofya Heykeli’ne panoramik bakış ve fotoğraf molası sonrası şehrin simgesi olan Banya başı camisini ziyaret ediyoruz.Ziyaretlerimiz ve serbest zaman sonrası İstanbul’a hareket ediyoruz. Svilengrad sınır kapısındaki pasaport ve gümrük işlemlerinin ardından Edirne üzerinden İstanbul’a ulaşıyor ve bir sonraki turumuzda buluşmak üzere vedalaşıyoruz.
  Matka Kanyonu Turu: 10 Euro

 • !

  Dahil Hizmetler

  Lüks araçlar ile ulaşım

  Yerel profesyonel Türkçe rehberlik hizmetleri

  2 gece belirtilen kategori otellerde konaklama ve sabah kahvaltısı

  Bazı şehirlerde alınan mecburi yerel rehberlik hizmetleri

  Tüm otoban check-point ve otopark ücretleri

  Şehir vergileri

  Gümrük vergileri

  Programda belirtilen panoramik şehir turları

  Araç içi limitli su ikramı

  TÜRSAB zorunlu sigortası

 • !

  Dahil Olmayan Hizmetler

  Çok girişli Schengen vize ücreti ve servis bedeli

  Seyahat sağlık sigortası

  Yurt dışı çıkış harcı bedeli

  Müze ve ören yeri giriş ücretleri

  Otelde alınan ekstralar

  Tüm kişisel harcamalar

  Kavala’da verilen molada alınan kahvaltı

  Öğle ve akşam yemekleri

  Şoför ve rehber bahşişleri

  Not: Pasaportunda Kuzey Kıbrıs damgası bulunanlar Yunanistan'a giremezler.