Tüm Turlarımızda Covid19 Tedbirleri Alınmıştır

Havana-Varadero 9 Gün THY İle

9 Gün

Tur Programı

Programı Gör

Destinasyon

Havana Varadero

Süre

9 Gün

Tur Kodu

Hav02

Rezervasyon Talep Formu

GRUPLARA ÖZEL İNDİRİMLER FIRSATI

9 Gün

1,499 €

849

Tur Programı Yazdır

 • 1Gün

  İstanbul - Havana

  İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali’nde THY TATİLOB konturarı önünde saat 00.15'de buluşma. Check-in ve pasaport işlemlerinin yapılmasının ardından Türk Havayolları’nın TK183 sefer sayılı uçağı ile gece saat 02.05'de Havana’ya hareket ediyoruz. 13 saat 50 dakika sürecek yolculuğumuzun ardından yerel saat ile sabah 07.35’te Havana Uluslararası Jose Marti Havalimanı’na varıyoruz. Varışı takiben alandan hareketle şehir turuna başlıyoruz. Gezimiz esnasında Unesco Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Havana Eski Kenti, Malecon Bulvarı, Devrim Meydanı, Miramar ve kenti kuşbakışı olarak izleyebileceğiniz Morro Kalesi’ni göreceğiz. Öğle yemeğimizi yerel restoranda alıyoruz. Tur sonrası otelimize transfer. Konaklama Havana otelimizde.

 • 2Gün

  Havana

  Kahvaltının ardından tüm gün serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz extra olarak düzenlenecek olan "Benzersiz Havana Turu"  na katılabilirler. Bu turumuza 1958 yılının sonunda Küba devrimine kadar Amerika’dan ithal edilmiş, daha sonra konulan ambargoya istinaden bir daha ülkeye sokulma şansı olmayan ve günümüzde de aktif olarak kullanılmakta olan Eski Amerika arabaları ile başlıyoruz. Bu renkli araçlar ile Küba sokaklarında yapacağımız kısa bir gezi sonrası Küba’nın Picassos’u olarak da bilinen Jose Fuster’in, yaşadığı dönem boyunca dekore ettiği resimler, seramikler ve çizimler yoluyla dekore edip açık hava sergisine dönüşen mahallesini göreceğiz. Bu gezinin ardından ismini Fernando Hamel’den alan modern sanatçıların merkezi olan hamel sokağını göreceğiz. Ardından Havana’yı tepeden görebileceğimiz Küba’nın efsanevi kahramanı Che Guevara’nın evini ziyaret edeceğiz. Öğle yemeğimizi yerel restoranda alıyoruz. Yemek sonrası turumuza Havana’nın en keyifli caddelerinden birisi olan Prado caddesine geçiyoruz. Batista rejimi döneminde saray olarak kullanılmış devrim sonrasında da halkın hizmetine müze olarak açılan Devrim Müzesini gezeceğiz. Küba’nın en büyük müzesi olan Devrim Müzesinde, Küba bağımsızlık savaşı ve Küba Devrimi dönemlerinden kalma silahları, tanları ve eşyaları görebileceğiz. Tur sonrası otelimize dönüyoruz.Konaklama otelimizde.
  Benzersiz Havana Turu Kişi Başı: 85 €

 • 3Gün

  Havana

  Kahvaltının ardından tüm gün serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz bölgede düzenlenecek olan Vinales Vadisi ve Pinar del Rio turumuza katılabilirler.UNESCO Dünya Mirası listesinde bulunan ve dünyaca ünlü Küba purolarının tütünlerinin yetiştiği Vinales Vadisi’ne hareket ediyoruz. Yaklaşık 3 saat sürecek yolculuğumuzun ardından Vinales Şehir merkezini, tütün tarlalarını, yerel tütün çiftliğini ziyaret ediyoruz. Turumuzun devamında vadinin ortasında bulunan restoranda öğle yemeğimizi alıyoruz. Daha sonra Pinar del Rio’ya hareket ederek Küba purolarının resmi olarak üretildiği fabrikalarda puro yapımını ve kültürünü yakından tanıyacağız. Dileyen misafirlerimiz burada orijinal Küba purolarını satın alabilirler. Günün sonunda Vinales Vadisi’nin tamamına hakim bir manzaraya sahip tepede içeceklerimizi yudumladıktan sonra Havana'ya geri dönüyoruz. Tur sonrası otelimize döneceğiz. Konaklama otelimizde.
  Vinales Vadisi & Pınar Del Rio Turu Kişi Başı: 100 €

 • 4Gün

  Havana

  Kahvaltının ardından tüm gün serbest zaman.  Dileyen misafirlerimiz bölgede düzenlenecek olan son 20 yılını Küba’da geçiren ünlü yazar Ernest Hemingway turuna katılabilirler. Havana’ya 20 dakika uzaktaki küçük bir Küba balıkçı köyü olan;  ünlü romanı “İhtiyar Balıkçı ve Deniz”i yazdığı ve yazarın öğlen yemeklerini yediği Cojimar köyüne gideceğiz. ‘’Çanlar Kimin için çalıyor ‘’ romanından kazandığı para ile aldığı, Muhteşem La Vigia çiftliğindeki evi La Finca’yı, bugün Hemingway müzesini olarak kullanılan evini gezeceğiz. Öğle yemeğini yerel restoranda alacağız. Turun ardından otelimize transfer. Konaklama otelimizde.
  Hemingway Turu Kişi Başı: 60 €

 • 5Gün

  Havana

  Kahvaltının ardından tüm gün serbest zaman. Konaklama Havana otelimizde.
  Dileyen misafirlerimiz 1 gece Casa Particular adı verilen özel evlerde konaklamalı yapılacak olan Santa Clara – Trinidad – Cienfuegos turuna katılabilirler. Tura katılmayan misafirlerimiz özel transfer ile turun 6. gününde Varadero oteline gidecektir. Varadero’da bulunan personelimiz otele giriş esnasında tüm misafirlerimize yardımcı olacaktır. Katılmayan misafirlerimiz Havana 1 tam gün serbest zamanı olacaktır.

  Extra Santa Clara – Trınıdad – Cıenfuegos Otel Konaklamalı Turu Kişi Başı : 155 €
  Ekstra Tur Detayı

  Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrası, Küba’nın en güzel şehirlerinden olan Cienfuegos’a doğru yola çıkıyoruz. Öğlen yemeğimizi yerel bir restoranda yiyoruz. Yemek sonrası 1819 yılında Fransız yerleşimciler tarafından kurulan 2005 yılında UNESCO tarafından koruma altına alınmış bu güzel şehir Cienfuegos’u geziyoruz. Jose Marti Parkını parkı çevreleyen Tomas Terry Tiyatrosunu, Colegio de San Lorenzo devlet dairelerini göreceğiz. Şehri gezdikten sonra Trinidad’a doğru yola çıkıyoruz. Keyifli bir yolculuk sonrası Trinidad’a varış ve konaklama.

 • 6Gün

  Havana - Varadero

  Kahvaltının ardından Havana otelimizden çıkış işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz ve bizleri bekleyen özel aracımız ile Varadero’ya transfer oluyoruz. Varadero'ya varışımız ile birlikte otel giriş işemlerimizi gerçekleştiriyoruz. Kişisel aktiviteler ve alışveriş için serbest zaman. Geceleme otelimizde
  Trınıdad – Santa Clara - Varadero -  (5. Gün Ekstra Tur Devamı)
  Kahvaltı Sonrası Unesco Tarafından Koruma Altında Alınmış, Xvııı.-Xıx. Yüzyıllar Arasında Şeker Üretimiyle Zenginleşen, Kübalıların Gurur Duyduğu Günümüze Koloniyal Dönem Mimarisi Örnekleri İle Dünya Üzerinde En İyi Korunmuş Unesco Tarafından Dünya Mirası Listesine Alınan Trinidad Şehrini Yakından Tanıyacağız. Taş Sokaklarında Yürürken Eski Zamanlara Yolculuk Yaptığımızı Hissedecek, Trinidad’a Has Limon Suyu, Bal Ve Küba Rom’unun Karışımı Canchanchara İçerek Serinleyeceğiz.Turun Ardından Küba Devrim’inin En Önemli Cephesi Olan Ve Che’yi Efsaneleştiren Villa Santa Clara Şehrine Doğru Yola Çıkacağız. Öğle Yemeğimiz Sonrasında Şehir Turumuzda, Devrimin Önemli Liderleri Efsanevi Comandante Che Guevara Tarafından Ele Geçirilen Ve Batista Ordularının Neredeyse Tüm Cephanesini Taşıyan Zırhlı Tren Müze Parkını, Savaşın En Ateşli Kısmını Geçtiği Bugün Bile Eski Hilton Otelin’de Kurşun İzlerinin Görüldüğü Parque Vidal’i Görüp O Günleri Daha Yakından Hissedeceğiz. Küçük Bir Gerilla Grubunun Başında İken 9 Ekim 1967’de Bolivya’da Yaralı Olarak Yakalanıp İnfaz Edilen Ve 30 Yıl Sonra Cesedinin Getirilerek Defnedildiği Che Guevera’nın Mozolesini Ve “El Che” Nin Ünlü Veda Mektubunun Çivi Yazısı İle Yazılmış Anıtı İle Heykelini Göreceğiz. Santa Clara Gezimizden Sonra Varadero’ya Doğru Yola Çıkıyoruz, Otele Varış Ve Konaklama.

 • 7Gün

  Varadero

  Kahvaltının ardından tüm gün serbest zaman.  Dileyen misafirlerimiz günü değerlendirmek için extra turumuz olan Katamaran turuna katılabilirler. Katamaran Crucero del Sol turu için Marina’ya gidiş. Katamaranımzla hareket ederek Cayo Blanco adasına gidiyoruz. Burada deniz ve güneşin tadını beyaz kumların üzerinde palmiye ağaçlarının gölgesinde çıkartıyoruz. Öğle yemeğimizi deniz ürünlerinden oluşan (ıstakoz,karides vb) muhteşem bir açık büfeden alıyoruz.Gün boyunca ayrıca ücretsiz içeceklerle serinliyoruz. Yunuslarla yaklaşık 15 dakikalık interaktif bir karşılaşma, unutulmaz bir gezi ve mercan bariyerinde yüzme deneyimi. Otele geri dönüş. Geceleme otelimizde.
  Katamaran Turu Kişi Başı: 120 €

 • 8Gün

  Varadero

  Sabah kahvaltının ardından otelden çıkış işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz. Sonrasında bizleri bekleyen özel aracımız ile Havana Havaalanına transfer. Check-in ve pasaport işlemlerinin ardından Türk Havayollarının TK183 sefer sayılı uçuşu ile saat 09.35’te Istanbul Havalimanına hareket. Geceleme uçakta.

 • 9Gün

  İstanbul

  Yerel saat ile sabah 10:10’da İstanbul Havalimanına varış. Turumuzun sonu.

  Uçuş Detayları
  TK183 İstanbul Havalimanı - Havana 02:05 - 07:35 
  TK183 Havana - İstanbul Havalimanı 09:35 - 09:05 +1

 • !

  Dahil Hizmetler

  Türk Havayolları İle Gidiş Dönüş Uçak Biletleri
  Belirtilen Gemide Konaklama (4 Gece Havana'da Oda Kahvaltı Konaklama - 2 Gece Varadero'da Her şey Dahil Konaklama)
  Çevre Gezileri
  Alan - Otel / Otel - Alan Transferi ve Şehirlerarası Transferler
  Rehberlik Hizmetleri Tatilob Profesyonel
  Havaalanı Vergileri
  Zorunlu Seyahat Sigortası

 • !

  Dahil Olmayan Hizmetler

  Yurtdışı Çıkış Harcı
  Vize Ücreti
  Ekstra Turlar
  Kişisel Harcamalar
  Müze Ören Yeri Giriş Ücretleri
  Seyahat Güvence Paketi