Tüm Turlarımızda Covid19 Tedbirleri Alınmıştır

Meksika Merida Tulum Cancun Küba Turu

10 Gün

Tur Programı

Programı Gör

Destinasyon

En Uygun Fiyat Garantisi En İyi Hizmet !

Süre

10 Gün

Tur Kodu

Mek020

Rezervasyon Talep Formu

GRUPLARA ÖZEL İNDİRİMLER FIRSATI

10 Gün

1,799 €

1,399

Tur Programı Yazdır

 • 1Gün

  İstanbul - Paris - Mexico City

  İSTANBUL 3.Havalimanı Dı şhatlar gidiş terminali Tatilob  standında saat 02:15’de görevli personel ile buluşma. Bagaj ve pasaport işlemlerini takiben AIR FRANCE Havayollarının tarifeli seferi ile PARİS e yolculuğumuz başlıyor. Paris havalimanında uçak değiştiriyoruz, kısa bir beklemeyi takiben,  Meksika ‘nın başkenti Mexico City ‘ye doğru yolculuğumuz  başlıyor, varış saatimiz 16:20, varışımızı takiben alanda özel aracımız ve yerel rehberimiz eşliğinde şehir merkezine geçiyoruz. Otelimize yerleşiyoruz. Akşam dileyenler için EXTRA tur.Geleneksel kıyafetleri ile Mariachi sokak müzisyenlerinin toplandıkları Garibaldi Meydanı´nda yemekli show. (60€ - Yemek+Show +2 yerli içki dahil )
  Geceleme otelimizde. OTELİMİZ  : IBIS HOTEL REFORMA 3*  vb

 • 2Gün

  Mexico City

  Sabah erken saatlerde otelimizde kahvaltımızı  alıyoruz..Daha sonra şehir turumuza başlıyoruz. ŞEHİR TURUMUZUN BAŞLAMASI..(YARIM GÜNLÜK)Meksika´nın başkenti ve en büyük şehri. Anâhuac´ın yüksek platolarından birinde, 2.250 m yükseltide bulunan federal yönetim bölümünün merkezi.Aztekler döneminde “Ulu Tenochtitlan”; İspanyol sömürgesi döneminde “saygıdeğer ve asil emperyal şehir”; gösterişli evler ve yapılarının bolluğu ile “Saraylar şehri” gibi değişik isimlere layık görülen Meksiko City günümüzde 20 milyona dayanmış nüfusu ile adeta baş döndürücü bir metropol ünvanına kavuşmuş. Sabah, Mexico City’nin UNESCO tarafından Dünya Mirası Listesine alınan tarihi merkezinin turu :Zocalo olarak bilinen dev Anayasa Meydanı; bir Aztek tapınağının yerine inşa edilen Metropolitana Katedrali; ünlü sanatçı Diego Rivera’nın Meksika tarihini anlatan duvar resimlerinin bulunduğu Palacio Nacional Hükümet Sarayı..Ardından, Chapultepec Parkı´nın girişinde bulunan ve Orta-Amerika kültürlerine ışık tutan Meksika Ulusal Antropoloji Müzesi´ni ziyaret. Zengin antropolojik, etnografik ve arkeolojik koleksiyonlar barındıran müzenin baş eseri şüphesiz dünyaca ünlü ve Aztek Takvimi olarak bilinen dairesel Güneş Taşı´dır.Turumuzun bitiminde otelimize dönüş.
  Öğleden sonra  EXTRA TUR   Teotivakan Piramitleri turu (ÖĞLE  YEMEKLİ tur-  85€)
  Meksiko City’den 40 km. mesafede bulunan Teotihuacan’a hareket.   UNESCO tarafından Dünya Mirası Listesi´ne alınan Teotihuacan antik şehrinin keşfi. “Tanrıların Yeri” anlamına gelen Teotihuacan, Yeni Dünya’nın en eski şehri olup aynı zamanda Kolomb öncesi Mezo-Amerika’nın gelmiş geçmiş en büyük şehri ve din merkeziydi. Arkeolojik Park gezisinde Teotihuacan’ın en büyük yapısı Güneş Piramidi; Ay Piramidi; Ölüler Yolu; büyük Tanrı “Tüylü Yılan” a ithaf edilen QuetzalcoatlTapınağı;KelebeklerSarayı´nı görebilirsiniz.Turumuz öğle yemekli olacaktır. Tur  bitimi şehire geri  dönüyoruz.Geceleme otelimizde.

 • 3Gün

  Mexico City - Merida - Tulum

  Sabah çok erken saatlerde otelimizden ayrılacağız.(Not : Çok erken saatlerde otellerde Tam kahvaltı hazır edilemediği için Paket yada Kahve servisi alınacaktır ) sonrası   havalimanına geçiyoruz  MERIDA   uçuşumuz saati  06:30,   varışımız  08:25,  özel aracımız ile  havalimanında buluşuyoruz. MERIDA şehir merkezine ilerliyoruz. Mayan World Museum of Mérida Müze ziyareti yapacağız.(Salı günleri kapalıdır) MAYA DÜNASI Müzesi iehrin en iyi koleksiyonlarının MAYA kültürünün sergilendiği müzedir. Ziyaretimizden sonra istikametimiz CHICHEN ITZA MAYA ANTİK  KENTİ olacaktır. Merida kent merkezine 132 km mesafede yer alan bu önemli MAYA UYGARLIĞI  açık hava müzesine yolculuğumuz yaklaşık 1,5 saat sürecektir. ÖĞLE YEMEĞİ servisini yerel bir restoarnda bölgede alacağız. UNESCO tarafından Dünya Mirası listesine alınan ve 300 hektarlık bir alanı kaplayan ChichenItza antik kentine doğru yola çıkış. Burada 700-900 yıllar arasında büyük bir Maya topluluğu gelişerek alanın güney bölgesi yapılarının çoğunu inşa etmiş. Ancak, orta bölgede yer alan ve toplam 365 basamak ile Maya takvimini simgeleyen ve Tüylü Yılan Tanrısına ithaf edilen Kukulkan Piramidi; jaguar ve kartal motifleriyle süslenmiş Savaşçılar Tapınağı; Maya dünyasının en büyük örneği olan “Juego de Pelota” top oyun sahası gibi ana yapıların tasarımı açıkça bir Toltek etkisi taşımakta. Bu etkileşimle ilgili üç teori ortaya konulmakta: Toltek’lerin Orta Meksika’daki başkenti Tula Maya’ların egemenliğinin altına geçmiş olabilir; Toltek’lerChichenItza’yı istila etmişolabilirler; veya geniş ölçüde tüccarlık yapan Maya’larToltek’lerden etkilenmiş olabilirler. Gezimiz güzergahında, bu önemli yapıların yanı sıra, salyangoz şeklinden dolayı “Caracol” denilen ve ören yerinin en eski yapısı olan gözlemevi; yağmur tanrısı ChacMool’a kurban edilen bedenlerin atıldığı sanılan kutsal kuyu “Cenote” de bulunmakta.Turumuz sonrasında TULUM kasabasına ilerliyoruz.Geceleme TULUM  bölgesinde otelimizde olacaktır. Hotel Holistika Tulum 3*

   

 • 4Gün

  Tulum - Cancun

  Bu sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası TULUM ANTİK ŞEHRİ ziyareti yapacağız. MAYA UYGARLIĞINA ait deniz kıyısıda yer alan , Liman şehri olarak bilinen , Tulum antik kenti ziyaretimizi yapacağız, Park girişi sonrası ; yürüyüş yolunu takip ederek; Antik Kale(Tapınak) Castillo ‘ya kadar geçiyoruz. Ziyaret sonrası yeniden aynı parkuru geri yürüyeceğiz ve aracımıza ulaşacağız.Otobüsümüz ile CANCUN ‘a doğru yola devam ediyoruz. Yaklaşık 2,5 saat sobra Cancun’a ulaşıyoruz. Merkeze yakın otelimize yerleşiyoruz. Geceleme otelimizde.Otelimiz : CRYTAL URBAN CANCUN 3*

 • 5Gün

  Cancun - Havana

  Öğle saatlerinde rehberimizin belirleyeceği saatte otelimizden hareket ederek Havalimanına transfer olacağız.Yerel havayolları ile Havana’ya uçuşumuzu gerçekleştireceğiz. Akşam saatlerinde varış..Alanda karşılama ve  CASA PARTICULAR-  KÜBA  PANSİYON TİPİ ÖZEL EVLER e  geçiyoruz. [ kişi grup sayılarına  göre  odalarımız  tek bina da  olmayacaktır, aynı cadde-semt  dahilinde, rehberimiz ilgili  dağıtmayı yapıyor- Bazı evler Müstakil Binalarda bazen Apartman dairesi konseptinde oluyor – Havana da kahvaltı servisleri  seçilmiş özel restoranda hep birlikte gruba  veriliyor ] ÖĞLEDEN SONRA  ŞEHİR TURUMUZ VAR.HAVANA ŞEHİR TURU - ÖĞLE  YEMEKLİ  TUR Etkileyici tarihinin yanında dünya savaşlarından çok az zararla çıkmış ve ilk inşaa edildiği haliyle kendini korumuş, 50li ve 60lı yılların Amerikan arabalarının sıkça görülebildiği, İspanyol mimarisinin etkileyici örneklerine sahip Havana’yı tanıtmaya yönelik Havana Şehir Turu’nu gerçekleştiriyoruz. San Cristobal de la Habana'dan ismini alan Havana, İspanyollar tarafından kurulmuştur. Şehir turumuz modern Havana’dan başlıyor, artdeko ve modern mimarisi ile karışık Vedado Bölgesi'nden geçilerek dünyaca ünlü Devrim Meydanı'na doğru ilerliyoruz... Modern Havana’dan Eski Havana’ya 15 dakkika uzaklıkta zaman durmuş gibi kolonyal tarzı meydanları ve binaları karşımıza çıkıyor. Ünlü Capitol binasına uğryarak tarihi merkezine devam edeceğiz. Plaza de Armas, Plaza de la Catedral, Plaza Vieja ve Plaza de San Francisco de Asiz adım adım yürünerek eski sokakları gezecek ve çamaşır asılmış kırık dökük balkonlardan bizi izleyen ağzı purolu yaşlılar bizlere el sallayacak. Bol bol fotoğraf çekebilirsiniz. En değerli fotoğraflarınız siyah beyazlar olacak, kendinizi zamanında yolculuk yapmış gibi hissedecekseniz... La Bodeguita del Medio ve Floridita Bar’ı ünlü Ernest Hemingway'i hatırlatacak.. Bolero, Chachalar, Maraka ritmi içimizden doğacak... UNESCO’nun sit alanları listesinde yer alan başkentin eski şehrini kolaylıkla bir müzik cenneti denilebilmektedir. Bir turistin Havana’da hemen hemen gideceği her kafede, sokakta, barda, otelde ve restoranda, canlı müzik gruplarına rastlaması mümkündür. Öyle ki, insan bazen kendi ülkesinde dinleme olanağını bulduğu kaliteli Latin grupların çokluğu karşısında şaşırmakta ve o zaman müziğin bir Kübalı için hayatın vazgeçilmezlerinden olduğunu daha iyi anlamaktadır. Yağlı boya tablolar ve el işleri pazardan satın alabilirsiniz…geceleme evlerde.

 • 6Gün

  Cienfuegos - Trinidad - Santa Clara

  Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası  serbestgün..Arzu edenler için  EXTRA TUR.( 100 € Bu turumuz 1 Gece konaklamalıdır-Bu konaklamalar Küba kültürünü en yakından yaşabileceğiniz CASA PARTICULAR yani EV konaklamasıdır Bugün ilk olarak  UNESCO  dünya mirası listesindeki CIENFUEGOS  kentini ve meydanı ve eski Tiyatroyu ziyaret edeceğiz. ÖĞLE YEMEĞİ yerel restoranda  alınacak.Daha sonra  Trinidad şehrine devam ediyoruz.Trinidad şehir turumuzu yapacağız. Tarihi sokaklarında yürüyeceğiz.PlazaMayor,ROM müzesi ziyaret edeceğiz, Canchánchara Barda özel yöresel kokteylden tadacağız,turumuzun sonunda otelimize geçiyoruz.

 • 7Gün

  Santa Clara - Havana

  Sabah çok erkenKahvaltı  sonrası  saat 07:30 da SantaClara ‘ya Yolculuğumuz  başlıyor., merkezi Küba’nın başkenti hareket..  Plaza Ernesto Che Guevara , CHE müzesi  ziyaretimizi yapacağız.. Burası ,hergün yüzlerce kişinin ziyaretine geldiği yerdir.SANTA CLARA  kent merkezini , tarihi  zırhlı tren meydanını ziyaret ettikten sonra  Havana ‘ya  döneceğiz.  Geceleme havanada.Bu turumuzda 1 GECE CASA PARTICULARDBL ODA konakalama + 1 Öğle yemeği+ Tüm ziyaretler  +Rehberlik Hizmeti Dahil  Kişi Başı  225 € dur.(1Gece/2Gün)

 • 8Gün

  Pınar Del Rio - Vinales Vadisi

  Kahvaltı sonrası Extra turumuz var ,  Arzu eden misafirlerimiz  için, öğle yemekli-tam gün Pinar del Rio-Vinales Vadisi turu Bu turumuzda önce tütün tarlaları gezecek, nasıl yetiştirildiği hakkında bilgilendirilecek ve sonra da Pinar del Rio'daki Puro Fabrikası'na gideceğiz. Los Jazmines tepesinden Vinales Vadisi’nin manzarası seyredildikten sonra öğle yemeğini El Palenque Restaurant'ta yiyeceğiz. Cueva del Indio mağarasının içindeki nehri sandalla gezerek geçtikten sonra Mural de la Prehistoria'da inanılmaz güzel doğada Leovigildo tarafından çizilmiş bir yağlı boya tablosu sizi bekliyor. Son olarak sürpriz bir yerli aile ziyareti yapılacaktır. Ardından Havana'ya geri dönüyoruz.
  Pinar del Rio-Vinales Vadisi turu ​Öğle yemekli-tam gün ( 100€ )

 • 9Gün

  Havana - Paris

  Bugün çıkış yapıyoruz..serbest saatlerimiz olacak , saat 17:30 da havalimanında olmamız gerekli ,bunun için Havalimanına transferimiz yapılıyor  ve AIR FRANCE  Havayolları ile PARIS  uçuşumuzu gerçekleştireceğiz. Geceleme uçakta.

 • 10Gün

  Paris - İstanbul

  PARIS havalimanına  ulaşıyoruz, alanda bekliyoruz,  uçuş saatimiz 22:35 İstanbul’a varış  sabah erken saatler . Bu gezimizin sonu… Bir Sonraki Tatilob organizasyonunda görüşmek dileğiyle

 • !

  Dahil Hizmetler

  AIR FRANCE Hava yolları ile ekonomi sınıfı  uçak bileti ve havalimanı vergileri

  [UÇUŞ SAATLERİ AYLIK OLARAK GÜNCELLENEBİLİR! BİLET KESİLMEDEN SAATLERİ TEYİD EDİNİZ]

  Programda belirtilen tüm turlar Tüm Transferler.

  2 gece Mexico City/ 1 Gece Tulum 1 Gece Cancun /4 Gece Küba Toplam: 8 Gece

  Programda belirtilmiş yemekler DAHİLDİR.

  MEXICO CITY ŞEHİR TURU

  CHICHEN ITZA TURU

  TULUM ANTİK ŞEHRİ

  MERIDA TURU

  HAVANA ŞEHİR TURU (YEMEKLİ)

  KÜBA- Havana’da EVLERDE KONAKLAMA -Kahvaltı servisi vardır.

  TÜM TRANSFERLER + Türkçe rehberlik hizmeti+ HAVANA +MEXICOCITY ŞEHİR TURU.

  Seyahat Sigortası ( Seyahat süresini kapsar)

 • !

  Dahil Olmayan Hizmetler

  Küba Vize ücreti (50 €) NOT: Yeşil pasaporta vize gerekmemektedir(36 USD)

  Programda açıkça belirtilmeyen yemekler. EXTRA TURLAR.

  MEKSIKA VİZESİ  ( Yeşil Pasaport sahipleri için 36 USD dir. Parmak izi alınarak 1 günde çıkartılmaktadır.  Normal Pasaport sahipleri ve de ABD vizesi olanlar Vizesiz seyahat ederler. Normal Pasaport sahipleri- için Online form doldurup 15 dk da giriş kağıdını şirketimiz temin etmektedir -Ücretsiz)

  Yurt dışı çıkış pulu (15 TL) 

  TURUMUZUN YEREL SERVISLER-REHBER KAPTAN GARSON İÇİN BAHŞİŞLERİ-

  Kişi Başı :80€ dur Bu ücret  Turun 1.günü çıkışta  Toplanır ve Küba ‘ya yollanır(grup ile birlikte)