OTOBÜSLÜ BÜYÜK BALKAN TURU- VİZE DAHİL

EN İYİ FİYAT
  • OTOBÜSLÜ BÜYÜK BALKAN TURU- VİZE DAHİL :
  • OTOBÜSLÜ BÜYÜK BALKAN TURU- VİZE DAHİL :
  • OTOBÜSLÜ BÜYÜK BALKAN TURU- VİZE DAHİL :
  • OTOBÜSLÜ BÜYÜK BALKAN TURU- VİZE DAHİL :
  • OTOBÜSLÜ BÜYÜK BALKAN TURU- VİZE DAHİL :
  • OTOBÜSLÜ BÜYÜK BALKAN TURU- VİZE DAHİL :
  • Sadece Tatilob'da
  • Merkezi Otellerde Konaklama
  • Vize Dahil Program

 KOSOVALI BÜYÜK BALKAN TURU

EKSTRA TUR YOK – HER ŞEY DAHİL !!!!

KOSOVA GİRİŞ ÜCRETİ DAHİL!

 MATKA KANYONU – BLAGAJ TEKKESi
PROGRAMLARI DAHİL 
Medeniyetlerin, Kültürlerin ve İnançların,
Buluşma Noktasında Balkanların Kalbine Yolculuk
Tarih ve Medeniyetlerin Buluşma Noktası.

Makedonya – Kosova – Arnavutluk – Karadağ
  Bosna Hersek – Sırbistan – Bulgaristan

VİZE DAHİLDİR!!


TUR PROGRAMI

Yazdır  

1.

Gün
İstanbul – Sofya - Belgrad 1 gün programını görmek için tıklayınız

00:30 ‘da belirlenen noktadan hareketle ,Kapıkule sınır kapısına varışımızı gerçekleştiriyoruz. Pasaport ve gümrük işlemlerini takiben Sofya'ya yolculuğumuz başlıyor.


Haskova harmanlı Plovdiv üzerinden Sofya’ya ulaşıyoruz. Şehir merkezinde serbest kahvaltı molası sonrası Sofya panoramik şehir turumuza başlıyoruz. Panoramik şehir turumuz esnasında görülecek yerler arasında Balkanların en büyük kilisesi olan Alexsander Nevski Katedrali , Milli kütüphane, Sofya Üniversitesi, Neo klasik stilinde yapılmış olan yapılar Arkeoloji müzesi, Rotonda Kilisesi MahmutPaşa Camii, Sveta Nedelya Kilisesi, Banyabaşı Camii, Parlamento ve Rus Kilisesinin yanı sıra Mustafa Kemal Atatürk’ün Sofya’da askeri ataşelik yaptığı dönemde Yeniçeri kıyafetiyle katıldığı balonun düzenlendiği Orduevi’ni görüyoruz. Kente adını veren Ayasofya Kilisesini ve Sofya Heykeli’ne panoramik bakış ve fotoğraf molası, sonrası şehirden ayrılıyor Sırbistan’a geçiş yapıyoruz.Aleksinac üzerinden Morava Vadisi boyunca ilerleyip Nish üzerinden Avrupa’nın en eski kentlerinden biri olan ve Balkanların vazgeçilmez kenti Sırbistan’ın başkenti Belgrad’a ulaşıp otelimize yerleşiyoruz.

Konaklama ve akşam yemeği Belgrad’daki otelimizde.

Akşam Yemeği: Otelimizde alınacak olup ,tur ücretine dahildir.

Konaklama: Belgrad


2.

Gün
Belgrad – Saraybosna 2 gün programını görmek için tıklayınız

Otelde alınan kahvaltının ardından Belgrad şehir turumuza başlıyoruz. Genel Kurmay Binaları, Sırbistan Parlamentosu, Eski Saray, Terazi Çeşmesi, Cumhuriyet Meydanı, Ulusal Müze ve Milli Tiyatro görülerek yapılacak şehir turumuzun ardından, yürüyüş turumuza başlıyoruz. Öğrenci Meydanı, Bayraklı Camii, Leopold ve zindan Kapıları, Kale Meydanı, Tuna ve Sava Nehirlerinin birleştiği noktada bulunan Büyük Savaş Adası, Sokollu Mehmet Paşa Çeşmesi, Damat Ali Paşa Türbesi, İstanbul Kapısı ve Açıkhava Silah Müzesi gezilerimiz sonrasında Knez mihailova caddesinde kısa bir serbest zaman sonrasında Belgrad’dan ayrılıp Sabac ,Vlasenica ve Zvornik üzerinden Bosna Hersek ülkesine giriş yapıp başkent Saraybosna’da bulunan otelimize yerleşiyoruz.

Sabah Kahvaltısı: Otelde açık büfe olarak alınacak olup tur ücretine dahildir.

Akşam Yemeği: Yöresel Restaurant’da Boşnak Köftesi . Tur ücretine dahildir.

Konaklama: Saraybosna


3.

Gün
Saraybosna – Mostar – Medjugorje – Poçitel 3 gün programını görmek için tıklayınız

Otelde alacağımız kahvaltı sonrasında Saraybosna şehir turumuza başlıyoruz. Asırlar boyunca Balkanlar'ın kültür başkentliğini yapmış, 1914'te Avusturya-Macaristan Veliahdı Arşidük Franz Ferdinand'ın Sırplar tarafından burada öldürülmesi üzerine Birinci Dünya Savaşı'nın çıktığı yer olmuş, 1992 savaşında ise Sırp, Hırvat ve Boşnakların kendi aralarındaki yıkıcı savaşları sonucu büyük tahribata uğramış, fakat güzelliğini halen büyük ölçüde koruyan Saraybosna'da panoramik şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. Turumuz esnasında meşhur Başçarşı, tarihi Osmanlı hanı Morica Han, şehrin dinsel kozmopolitliğini yansıtan Katolik Katedrali, Sinagog, Hüsrev Bey ve Ferhadiye Camileri, 1914'te Franz Ferdinand suikastinin gerçekleştiği Latin Köprüsü, Eski Kütüphane, şehrin 40 yıllık Avusturya-Macaristan yönetimi sırasında oluşmuş ve batı tarzı binalarını görebileceğiniz turumuzu tamamlayarak Mostar'a hareket. Mostar varışı öncesi Blagay tekkesi Blagay turunu gerçekleştiriyoruz.(Fiyata Dahil). 600 yıllık geçmişe sahip, Bosna-Hersek'i oluşturan iki parçadan biri olan Hersek'in en büyük şehri Mostar'ı tanıtan yürüyüş turumuzda; 1557'de Mimar Sinan'ın öğrencilerinden Mimar Hayreddin'in inşa ettiği, ancak 1992'de Hırvat topçu ateşiyle yıkılan, daha sonra 2004'te Türkiye'nin de büyük desteğiyle orijinal malzeme ve dönemin inşa teknolojisiyle yeniden yapılan, UNESCO Dünya Mirası Listesi'ndeki Mostar Köprüsü, Kuyumcular Çarşısı, Koska Mehmed Paşa Camii, Eski Hamam ve dönemin tipik Osmanlı evini yansıtan Müslüm Bey Konağı ardından aslına uygun restore edilmiş Türk izlerini taşıyan tarihi Türk köyü Poçiteli’yi ziyaret. Osmanlı İmparatorluğu'nun sınırdaki karakol köyü konumundaki, Unesco Dünya Mirasları Listesi'nde yer alan Poçitel, 1471 yılında Osmanlı İmparatorluğu'na geçmiş ve elden çıktığı 1878 yılına kadar stratejik önemini korumuştur. Osmanlı mimarisinin en güzel örneklerinden biri olan köyde çok güzel fotoğraflar çekebilirsiniz. Otelimize doğru yola çıkıyoruz.

Sabah Kahvaltısı: Otelde açık büfe olarak alınacak olup tur ücretine dahildir.

Akşam Yemeği: Otelimizde alınacak olup , tur ücretine dahildir .

Konaklama: Trebinje


4.

Gün
Kotor – Budva – İşkodra 4 gün programını görmek için tıklayınız

Otelde alacağımız kahvaltımızın ardından, Eski Yugoslavya'yı oluşturan üç ana devletten biri olan, Katolik mezhebini benimsemiş olması ve daha çok Adriyatik Sahili'ne hakim coğrafyası sebebiyle, Karadağ ülkesine yolculuk. Güzel manzaralar eşliğinde tarih boyunca coğrafi şartlarından dolayı Osmanlılar tarafından ele geçirilemeyen Kotor'a varıyoruz. Surlarla tahkim Kotor şehrindeki yürüyüş turumuzda, birçok tarihi yapının yanı sıra Deniz Kapısı, Silah Meydanı, Tarihi Saat Kulesi, Utanç Sütunu, Beskuca Sarayı, Pima Palata, Aziz Triphon Kilisesi, “Dedikodu” Çeşmesi (Karampana), Aziz Nikola ve Aziz Luka Kiliselerini, eski kentin önemli meydan ve malikânelerini göreceğiz. Kotor turumuzun ardından, Budva’yı Panoramik olarak görerek balıkçıların yerleşim alanı olan bir adanın kamulaştırılması ve sonrasında Singapur’lu bir multimilyardere satılması ile günümüzde Jet Sosyetenin tatil yeri olan, muhteşem St Stefan’ı panoramik olarak tepeden görebileceğiniz bir mola veriyoruz. Ardından Arnavutluk ülkesine geçiyor kıyısında kurulduğu göl ile aynı adı taşıyan ve 435 sene süren Osmanlı döneminde Osmanlı ordusunun önemli üslerinden biri olan İşkodra' ya ulaşıyoruz. Kenti panoramik olarak gördükten sonra otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

Sabah Kahvaltısı: Otelimizde alınacak olup , tur ücretine dahildir.

Akşam Yemeği: Otelimizde alınacak olup , tur ücretine dahildir.

Konaklama: İŞKODRA


5.

Gün
İşkodra – Prizren – Üsküp 5 gün programını görmek için tıklayınız

Otelde alacağımız sabah kahvaltısının ardından, Kosova ülkesi geçişi takiben muhteşem mimarisi ve sokaklarında Türkçe kelimeleri duydukça bizleri kendisine hayran bırakacak olan Sempatik kent Prizren şehrine varış. Ülkede Türk nüfusunun en yoğun olduğu otantik şehir Prizren’de şehir turuna başlıyoruz. Şadırvan meydanı, Bayraklı Camii, Sinan Paşa Camii, Hamam, Tarihi Prizren Köprüsü(Taş köprü) ve Halveti Dergahı ziyaretleri sonrası öğle yemeği için serbest zaman. Buluşma sonrası panoramik olarak Başkent Priştine’yi görerek kuzey Makedonya ülkesine geçiş yapıp Başkent Üsküp’e ulaşıyoruz. Yahya Kemal Beyatlı'nın doğduğu şehir olan Üsküp panoramik turumuzda; Eski Tren Garı, Üsküp doğumlu hayırsever Rahibe Teresa'nın anıtı ve evi, Taş Köprü, Kale Surları, Osmanlı döneminden kalma Eski Şehir, Çarşı ve Osmanlı'nın Balkanlar'daki en güzel mimari mirasları arasında yer alan Mustafa Paşa, Sultan Murad ve Gazi İsa Bey Camileri, Davud Paşa Hamamı, Kapan, Sulu ve Kurşunlu Hanlar dış mekan anlatımları ile gezilecek yerler arasında bulunmaktadır. Serbest zaman ve buluşmanın ardından otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

Sabah Kahvaltısı: Otelimizde alınacak olup , tur ücretine dahildir.

Akşam Yemeği: Rehberin belirleyeceği yerde ekstra yöresel yemekler ve müzik eşliğinde Makedon Gecesi .Fiyata DAHİL !!!!

Konaklama: ÜSKÜP


6.

Gün
Üsküp – Matka – Ohrid 6 gün programını görmek için tıklayınız

Otelde alınan kahvaltının ardından eşsiz güzelliği ile bilinen Matka Kanyonu turunu gerçekleştiriyoruz (Fiyata Dahil) Güzergahımız üzerinde ülkenin 3. Büyük şehri ve Arnavut nüfusunun en yoğun olduğu Tetova (Kalkandelen) şehrini ziyaret ediyoruz. İki kız kardeşin banisi olduğu Alaca Camii ve İmarethanesini ziyaret ediyoruz. Ziyaretimiz sonrası devam eden yolculukla Ohri’ye ulaştığımızda Osmanlı’nın Balkanlardaki önemli üslerinden biri olmuş, Ohridlilerin ‘‘Tanrı cenneti çamurdan yaparken, bir parça kopup Ohrid in üzerine düşmüş’’ tanımlaması ile ünlü tarihi OHRİD şehrinde yürüyüş turu yapıyoruz. Aziz Klemeus Heykeli ve Meydanı, Ayasofya Kilisesi, Kiril Alfabesini bulan Kiril ve Methodi kardeşlerinin heykelleri, Asırlık Çınar Ağacı, Ali Paşa Camii, Halvetiye Tekkesi, Bizans dönemi Meryemana Kilisesi, Hacı Turgut Camii görerek gezimizi tamamlıyor ve Türk Çarşısı’nda serbest zaman veriyoruz. Bu esnada meşhur sedef - inci takılardan alışverişler yapabilirsiniz. Gezilerimiz sonrasında otelimize yerleşme.

Sabah Kahvaltısı: Otelimizde alınacak olup , tur ücretine dahildir.

Akşam Yemeği: Otelimizde alınacak olup , tur ücretine dahildir.

Konaklama: OHRID


7.

Gün
Ohrid – Sveti Naum – Bitola – Sofya 7 gün programını görmek için tıklayınız

Otelde alınan kahvaltının ardından Ohrid gölünün doğduğu yer olup, muhteşem manzaralara ev sahipliği yapan ve bizlere kendisini hayran bıraktıracak olan St.Naum Turunu gerçekleştiriyoruz. Dileyen misafirlerimiz burada sabah kahve keyfini yapabilir, dileyen misafirlerimiz yürüyüşlerini gerçekleştirebilir dileyenlerimizde sandal turu veya kilise kompleksini gezebilir. Turun ardından Resneli Niyazi’nin memleketi olan Resne üzerinden geçerek ahmet niyazi beyin sarayını otobüsten görerek, Manastır (Bitola)’ya hareket ediyoruz. Varışımız sonrası Şirok Sokak, İshak Camii, Yeni Camii, ve gezinin en duygusal anlarını yaşayacağımız Atatürk'ün mezun olduğu Askeri İdadi'yesi yer almaktadır. Manastır ziyaretimiz ardından, Sofya’ya hareket ediyoruz.. Akşam konaklama otelimizde.

Sabah Kahvaltısı: Otelimizde alınacak olup , tur ücretine dahildir.

Akşam Yemeği: Otelimizde alınacak olup , tur ücretine dahildir.

Konaklama: Sofya


8.

Gün
Sofya – Plovdiv – İstanbul 8 gün programını görmek için tıklayınız

Sabah kahvaltımız ardından Filibe’ye doğru yolculuğumuza başlıyoruz. Yaklaşık 2 saat sürecek yolculuğumuzun ardından şehir turumuza başlıyoruz. 4000 yılık geçmişe sahip bir kent olarak; günümüzün modern binaları ve eski çağların mimarisini birleştiren güzel bir şehirdir. Kentte en çok ilgi çeken yer şüphesiz Nebet tepe mevkiinde yerleşik “Eski Plovdiv” adında şehrin en eski bölümü üzerinde bulunuyor. Görülecek yerler arasında şimdilerde Etnografya Müzesi olarak hizmet veren Argır Kuyumcuoğlu’nun evi, Plovdiv’e özel en mükemmel simetrik ev örneği ve orijinal ev düzenlemesiyle, bu günümüzde her türlü kültüler faaliyetlere ev sahipliği yapmakta olan Balabanov Evi ve Georgi Mavridi`nin evi, Eski Roma çağından kalma Roma Amfi Tiyatrosu, Roma Stadyumu, Hisar Kapı, Kaleiçi Mahallesi ve Hindliyan Müzesi, Türk mimarisiyle oldukça ilgi çeken Cuma Camii, Plovdiv`in en eski kiliselerinden Aya Konstantin, Elena ve Aya Nedelya kiliseleri Eski Roma çağından kalma Antik Amfitiyatro, Türk mimarisiyle oldukça ilgi çeken Djumaya camisi görülmeye değer yerler arasındandır. Alışveriş ve şehri dilediğinizce gezebilmeniz için serbest zaman. Serbest zaman sonrası Türkiye’ye hareket ediyoruz. Akşam saatlerinde varılacak Kapıkule sınır kapısındaki pasaport, gümrük işlemleri ve free shop alışveriş molasından sonra Türkiye ye giriş yapıyoruz. Çorlu yolu üzerinden ilerleyerek İstanbul başlangıç noktalarına varış ile program sonu. 

DAHİL OLANLAR:
• Otobüs ile ulaşım
• Bulgaristan vizesi
• 7 Gece Otel Konaklama
• 4* Otellerde alınan Sabah kahvaltısı (7) ve Akşam yemeği (7)
• Profesyonel Türkçe Rehberlik Hizmetleri
• Üsküp , Ohrid , Tiran , Budva , Kotor , Mostar , Belgrad , Sofya ,St.Naum Panoramik Şehir Turları
• Manastır Turu, Matka kanyonu turu, Prizren Turu, Blagay Turu
• Kosova giriş ücreti
• Yöresel Restuarant’da Makedon Gecesi
• Yöresel Resturant’da Boşnak Köftesi
• Bazı şehirlerde alınan mecburi yerel rehberlik hizmetleri
• Tüm otoban check-point ve otopark ücretleri
• Gümrük Vergileri
• Programda belirtilen panoramik şehir turları.HARİÇ OLANLAR:
• İlk gün yolda alacağımız Sabah kahvaltısı
• Tüm öğle yemekleri
• Tüm içecekler
• Müze ve Ören yeri giriş ücretleri
• Otelde yer alan mini bar ve ekstra harcamalar
• Seyahat ve Sağlık Güvence Paketi
• Yurtdışı Çıkış Harç Pulu


YORUMLAR

İlk yorumu siz yapınAKTİVİTE DETAYLARI
AKTİVİTE KODU:
#OB6
LOKASYON:
Balkanlar
YEMEK:
7 Akşam Yemeği , 7 Sabah Kahvaltısı
ULAŞIM
Otobüs   
İPTAL POLİTİKASI:
İptal ve iade şartları

TARİH VE FİYATLAR

649

8 Gün

​Bu program hakkında bilgi istiyorum
Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak formu doldurunuz.


En kısa zamanda bilgi gönderilecektir.

SORULARINIZ İÇİN TIKLAYIN

OTOBÜSLÜ BÜYÜK BALKAN TURU- VİZE... ve diğer hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki bilgilerimizden bize ulaşabilirsiniz.

ÖZENLE SEÇİLMİŞ TURLAR