Tüm Turlarımızda Covid19 Tedbirleri Alınmıştır

PERU BOLİVYA ŞİLİ

11 Gün

Tur Programı

Programı Gör

Destinasyon

Peru - Bolivya - Şili

Süre

11 Gün

Tur Kodu

PER200

Rezervasyon Talep Formu

GRUPLARA ÖZEL İNDİRİMLER FIRSATI

11 Gün

3,449 €

2,449

Tur Programı Yazdır

 • 1Gün

  İSTANBUL-PARIS- LIMA

  İstanbul  HAVALİMANINDA   Tatilob kontuarında yetkilileri ile  02:05 ‘de buluşma. Bilet ve pasaport işlemlerinden sonra AIR FRANCE HAVA YOLLARI ile PARIS  üzerinden LIMA  (PERU) Saat 05:05 ‘de uçuşumuz başlıyor. Akşam üzeri  PERU nun başkenti LİMA  varışımızı saat 19:40 takiben özel aracımız ile otelimize transfer olacağız.
  Geceleme otelimizde CASA ANDINA STANDARD MIRAFLORES HOTEL 4*

 • 2Gün

  LIMA[ PERU ] ‘’ KRALLAR ŞEHRİ ‘’

  Sabah kahvaltıyı takiben ,  şehir turumuzu  yapmak için otelden ayrılıyoruz; ..Burası LIMA..diğer ismi ile Kralların şehri..Şehrin tarihi ve antik dokusunun olduğu ;eski caddelerinin yer aldığı tarihi şehir merkezine geçiyoruz; Ana Meydan ,Plaza San Martin, HükümetKonağı, Santa Domingo Kilisesi ve altındaki dehlizlerde yer alan , eski mezar odaları ´´ Catacomb´´.. Miraflores ve Aşıklar Parkı göreceğimiz yerlerden bazıları…ÖĞLE YEMEĞİ yerel bir restoranda alınacaktır. Peru kültüründe önemli bir yeri olan MUSEO ORO DEL PERU (  Altın Müzesi ) ziyaretini yapacağız. İçerisinde tarihi koleksiyonları barındıran çok özel bir müze olan altın müzesini ziyaretini tamamladıktan  sonra , Miraflores bölgesine  dönüyoruz ve serbest saatlerimiz  başlıyor.Geceleme otelimizde.

 • 3Gün

  LİMA- CUSCO 07:00 08:30 uçuş

  Sabah erken saatlerde  otelimizden ayrılıyoruz,  LİMA havalimanına geçeceğiz , burada Peru Yerel hava yolları ile PERU ‘nun eski başkenti ve tarihi kadim mekanı CUSCO  ya uçuşumuzu yapacağız.[  Cusco ,deniz seviyesinden 3000 m yükseklikte olan bir yerleşim yeridir, yüksek irtifalı yerleşim yerlerinin bu geziden başladığı noktadır]Varışımızı  takiben  otelimize  transfer  edileceğiz  ,  kısa bir  dinlenmenin ardından öğleden sonra Cusco şehir turumuz olacaktır..Eski Katedral meydanı, Cuzco Yerel Marketi görülecek yerler arasındadır. Turumuz  sonrası serbest  saatler  AKŞAM YEMEĞİ ve geceleme  otelimizde.   
  CASA ANDINA KATHEDRAL HOTEL 3*

 • 4Gün

  MACHU PICCHU 

  Sabah kahvaltısını takiben trenle tam günlük inka Medeniyetinin beşiği Öğle Yemekli Machu Picchu turumuz başlıyor. Yolcluğumuzun belli bir bölümü trenle kalan kısmı ise otobüsle gerçekleşecektir. İnanılmaz anıtların yakınına kadar giderek hayranlıkla, şaşkınlık arası bir gün geçireceksiniz. Ollantaytambo ( Kutsal Vadi ) yolu Cuzco merkezden özel aracımızla  geçiliyor, burada  istasyona ulaşıp PERURAIL  firmasının Lüx trenleri ile  Aqua Calientes  (Machu Pichu ) istasyonuna  ulaşıyoruz,  dönüşümüzde aynı  rota  üzerinden olacaktır.Öğle yemeğimizi turumuz esnasında alacağız. Akşam saatlerinde Cuzco’ya dönüş ve geceleme otelimizde.

 • 5Gün

  CUZCO-PUNO [ TİTİKAKA GÖLÜ ]

  Kahvaltının ardından,karayolu ile Puno  şehrine hareket ediyoruz. Yol güzergahımız boyunca  fotoğraf molalarımız olacaktır, bunların en önemlisi  LARAYA GEÇİDİ 4400 m yaklaşık rakımda olan ve  güzergahımızdaki en yüksek noktayı temsil etmektedir, And dağları yolunu takip ederek ilerleyeceğiz,köylerden geçeceğiz, güzergahımız üzerinde ihtiyaç molası vereceğiz.Öğleden sonra PUNO ya varışımızı  takiben , otelimize yerleşiyoruz, ve  TİTİKAKA  GÖLÜ  üzerindeki İnka kültürünü temsil eden UROS ADASI  tekne turumuzu yapacağız, sazlık evler ve  eski yaşamın izlerini taşıyan çok ilginç bir yer olarak  bölgede bilinen bir  noktadır.Turumuz sonrası  otelimize  dönüyoruz. ve  AKŞAM YEMEĞİ   ve  geceleme otelimizde.
  HOTEL REAL INN PUNO 3*

 • 6Gün

  TIWANAKU – LAPAZ [ BOLİVYA ]

  Kahvaltının ardından,karayolu ile LAPAZ a hareket ediyoruz.Bugün kara yolu üzerinde hudut geçişi işlemlerimizi yapacağız, Peru’dan çıkış Bolivya ‘ya giriş prosedürlerimizi bitireceğiz, sınır noktasında, araç değişimi olacağı için Peru sınırına geldiğimiz araçta lütfen eşyalarınızı bırakmayınız. Yolculuğumuz yaklaşık 5 saat  sürecektir . Güzergahımızda TIWANAKU antik kenti ziyareti yapılacaktır. Öğle yemeğini Tiwanaku da küçük bir yerel restoranda alıyoruz.  La paz  şehrine  varışımızı  takiben ,  La paz  şehir merkezinde  San Francisco Kilisesi ve CADILAR PAZARI  denilen sokakları göreceğiz,Şehre 1 saat mesafedeki  Ay Vadisi  gezisi yapacağız. Daha sonra otelimize yerleşiyoruz, Geceleme otelimizde.
  LA  CASA BUTIK HOTEL 4*

 • 7Gün

  LAPAZ- ARICA ( ŞİLİ ) ‘’ Pasifik ve ÇÖL ‘’

  Bu sabah erken saatlerde Lapaz’dan ayrılıyoruz, GÜNEY bölgesine ŞİLİ’ye geçeceğiz, karayolu ile yapacağımız yolculuğumuz 7,5 saat sürecektir.Bolivya Şili hudutu AND dağları zirvelerinde yer alıyor Kara hududundan geçiş işlemlerimizi pasaport kontrollerini yapacağız. ŞİLİ’ye aynı otobüs ile devam edeceğiz. Sınırı geçtikten sonra ilk molamız Chungara Gölü kıyısında olacak, bölgenin en yüksek göllerinden birisi olan bu coğrafyada, güzel manzaralara şahit olacaksınız. ARICA merkeze doğru ilerliyoruz, Dağ yollarından aşağıya doğru akan bu kara yolu, ulaştığı  Çöl düzlükleri ATAKAMA ÇÖLÜ nün başladığı bölgelerdir. Şili ‘ye en Kuzeyinden başkenti Santiago’ya kadar kaplayan dev çöle ATACAMA  diyoruz, en az yağış alan, sert taş, yer yer kumluk olan bu çölün bir bölümünden geçerek ilerliyoruz.Arica merkeze ulaştıktan sonra , şehrin Manzara noktası olan, tepeye çıkacağız buraya MORRO DE ARICA  ismi verilmiştir , kuş bakışı Pasifik Okyanusu kıyısındaki bu küçük şehir izliyoruz, bir yanı Okyanus bir yanı Çöl..  Uzun ve yorucu bir günün sonunda otelimize yerleşiyoruz, geceleme otelimizde.AKŞAM YEMEĞİ yerel restoranda ;  
  HOTEL PAN AMERICANA  3*

 • 8Gün

  ARICA-SANTIAGO DE CHILIE 08:25 11:00 UÇUŞ

  Sabah yola çıkıyoruz, havalimanına geçiyoruz.Santiago uçuşumuzu yapmak üzere hazırlıklarımızı  tamamlıyoruz. Santiago’ya  geçiyoruz, Santiagoya varışta hemen şehir turuna başlayacağız. Tur esnasında Parlemento Binası, PLAZA DE ARMAS , Katedral Meydanı,görülecek yerler arasındadır. Ve  TELEFERİK (FUNIKULER) ile  şehrin en Yüksek noktasına çıkıp güzel bir  manzara izleyeceğiz. Bu bölgeye Bella Vista  semti denilmektedir. Yine turumuz esnasında, Cenro Marcado , yerel eski pazarı ziyaret ediyoruz. Öğle yemeğimizi  yerel bir restoranda alacağız , Tur bitimi otele dönüş serbest zaman.Geceleme otelimizde.
  SANTIAGO HOTEL CENTRO 3*

 • 9Gün

  VALPARAISO ve VINA DEL MAR TURU

  Sabah kahvaltı sonrasında güzel bir turumuz var., Nobel ödüllü şair Pablo Neruda’nın yaşadığı , sanatçılar,bohemler ve romantikler için önemli bir şehir olan ; Şili’nin okyanus kıyısında bulunan Pasifiğin İncisi olarak anılan butik şehri Valparaiso’ya düzenleyeceğimiz gezi başlıyorŞehir merkezine 2,5 saat mesafede olan , Vina del Mar  şehrini  görüyoruz .ÖĞLE YEMEĞİ yerel restoranda alınacaktır.  Bu ziyaretimiz esnasında  zamanımız el verirse  Dünyaca ünlü ŞİLİ ŞARAPLARI  ve üzüm bağlarını ziyaret edeceğimiz bir molamız olacak,Turumuzun sonunda yeniden otelimize   dönüyoruz. Geceleme otelimizde.

 • 10Gün

  Mart SANTIAGO CHILE -PARİS

  Bu sabah otelimizde alacağımız  kahvaltı sonrası , havalimanına geçiyoruz, ve KLM HAVA YOLLARI   tarifeli uçuş ile geri  dönüş yolculuğumuz başlıyor. Geceleme uçakta

 • 11Gün

  PARİS -ISTANBUL’ a varış

  Biraz yorgun ama Anılarla dolu turumuzun sonu…

   
  ÖNEMLİ AÇIKLAMA /UYARI :  

  TURUMUZ GÜZERGAHI ÜZERİNDE YÜKSEK RAKIMLI BÖLGELER MEVCUTTUR.

  Bu tura katılmak isteyen misafirlerimizden Kalp Damar Problemi olanlar Nefes Darlığı Çekenler , Her türlü tedavisi devam edenler ve bünyesi ile alakalı muhtemel endişesi olanlar için seyahat öncesi doktorlarından görüş almaları şiddetler tavsiye edilir. Turumuz  Programı  doğal  akışı içinde  yaşanması olası ,  zorlanma  ve bazı rahatsızlıkların sorumluluğu  misafirin  kendi bilgi ve onayı altında, sorumluluğu  kendisindedir. Bu tarz  rahatsızlıkları  mevcut  yolcularımızın bu programa katılmaları tavsiye edilmez.

  TURUMUZDA  SABAH KAHVALTILARI TÜM OTELLERİMİZDE  MEVCUTTUR.

  ÖĞLE  VE AKŞAM YEMEKLERİ PLANLAMASI  PROGRAM İÇERİSİNDE YAZILDIĞI YERDE  DAHİLDİR.

  TUR GÜZERGAHI VE TUR  AKIŞ SAATLERİNE UYGUN OLARAK ;  SİZLER İÇİN PLANLANLANMIŞ VE  ORGANİZE  EDİLİP PROGRAMA DAHİL EDİLMİŞTİR. Önemli uyarı : Sabah-Öğle  yapılacak erken uçuşlarda ve kara yolculuklarında  alınacak kahvaltılar ve Öğle yemekleri  paket halinde olabilir

 • !

  Dahil Hizmetler

  İstanbul-LIMA-SANTIAGO -Istanbul arasında AIR FRANCE/KLM Hava Yolları ile yapılacak ekonomi sınıfı uçuşlar ve 20 kg serbest bagaj taşıma hakkı.
  LAN ,TAM Havayolları ile LIMA/CUSCO ARICA/SANTIAGO arası yapılacak uçuşlarda ekonomi sınıfı uçak biletleri
  Lüks araçlarla Havalimanı-otel-Havalimanı transferleri
  Lüks araçlarla şehir turları
  Lima şehir turu
  Tüm Otellerde Sabah Kahvaltıları
  Programda Belirtilen Öğle Yemekleri [ 5 ÖĞLE YEMEĞİ ]
  Programda Belirtilen Akşam Yemekleri [ 3 AKŞAM YEMEĞİ ]
  Macchu Pichu Lüks tren bileti /
  Macchu Pichu ören yeri gezisi
  Uros Adası tekne gezisi(TİTİKAKA GÖLÜ )
  Tiwanaku Antik kent gezisi /
  Ay Vadisi ziyareti
  Santiago de Chile şehir turu
  TÜM ÖRENYERİ,MÜZE GİRİŞ BİLETLERİ
  Türkçe Operasyon ve Rehberlik Hizmeti(İSTANBUL ÇIKIŞLI )
  3/4 ve butik otellerde standart oda kahvaltı konaklama
  Seyahat sigortası ( Seyahat Başlangıcından Bitimine kadar geçerlidir)

 • !

  Dahil Olmayan Hizmetler

  Kişisel harcamalar
  Yurt dışı çıkış harcı 50 TL
  Programda belirtilmeyen yerlerde öğle ve akşam yemekleri ile yemeklerde alınan alkollü alkolsüz içecekler
  Tüm yerel servis tipleri (Tüm yerel rehberler ,Tüm Otobüs şoförleri Türk Tur lideri, restoranlardaki garsonlar içindir.) 100 € kişi başı alanda toplanılacaktır.
  Program içerisinde ziyaret edilecek mekanların sıralaması ;
  Tur kalkış ve varış tarihlerindeki gün değişiklikleri (+2 ve -2 gün) gibi gerekli hallerde; yerel AKIŞI düzenleme hakkı ürün sağlayıcı acentaya aittir.