Tüm Turlarımızda Covid19 Tedbirleri Alınmıştır

Portekiz Endülüs Turu

8 Gün

Tur Programı

Programı Gör

Destinasyon

Portekiz Sevilla Granada Cordoba

Süre

8 Gün

Tur Kodu

P001

Rezervasyon Talep Formu

GRUPLARA ÖZEL İNDİRİMLER FIRSATI

8 Gün

599 €

399

Tur Programı Yazdır

 • 1Gün

  İstanbul - Porto

  Yeni Havalimanı Dış Hatlar Terminali Tatilob kontuarı önünde 09:00'da buluşma. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerinden sonra TK1449 tarifeli seferi ile sabah 11:55'de Porto'ya uçuş. Yerel saate göre 14:50'de inişimizi takiben bizleri bekleyen özel otobüsümü ile panoramik Porto şehir turu için hareket. Şehir turumuzda; Bento İstayonu, Sao Francisco Kilisesi, Borsa Sarayı, Porto Katedrali, Liberdade Meydanı, Batalha Meydanı, şehrin en eski ve tipik yerleşim merkezi olan Riberia Bölgesi, Tore dos Clerigos Kulesi, şehrin en ünlü alışveriş caddesi olan Santa Catarina, Don Luis 1. Köprüsü, Arrabida Köprüsü, şehrin yeni ve modern bölgesi olan Boa Vista göreceğimiz yerler arasındadır. Tur bitimi otelimize hareket ve odalara yerleşme. Geceleme otelimizde. 

 • 2Gün

  Porto

  Sabah kahvaltı sonrası serbest zaman. Arzu eden misifirlerimiz için ekstra olarak düzenlenecek Guimares & Braga & Bom Jesus do Monte turuna katılma imkanı. Guimares hem mükemmel şekilde korunmuş, hem de tarihi Orta Çağ şehir merkezi olması nedeniyle 2001 yılında UNESCO Dünya Mirası listesine dahil edilmiştir. Ayrıca 2012 yılında Avrupa Kültür Başkenti olarak da seçilmiştir. Bir sonraki durağımız Bom Jesus do Monte’ye hareket ediyoruz. 1784-1857 yılları arasında Carlos Amarante tarafından neoklasik tarza çevrilmiş Bom Jesus Katedrali'nin önünde ki labirent olarak tabir edilen şaşırtmalı merdivenlerle aşağı inidikten sonra Braga’ya devam ediyoruz. Braga; Portekiz’in Kuzey Batı’sında kurulmuş, toplam nüfusu 190.000 olan bir şehirdir. Portekiz tarihinin bilinen en eski şehri olma özelliğine sahip Braga, 2000 yıl önce Romalılar tarafından inşa edilmiştir.Turumuz sonrası Porto’ya dönüş ve serbest zaman. Geceleme otelimizde.
  Guimares & Braga & Bom Jesus do Monte (55 Euro) 

 • 3Gün

  Porto - Fatıma - Lizbon

  Sabah kahvaltı sonrası odaları boşaltma ve Lizbon'a hareket. Yol üzerinde Hristiyanlar için önemli haç merkezlerinden olan Fatima'yı ziyaret ettikten sonra, Lizbon'a devam ediyoruz. Varışımıza istinaden yapılacak panoramik Lizbon şehir turumuzda; Jeronimus Manastırı, Belem Kulesi, Kaşifler Anıtı,  Rossio & Praca Do Commercio Meydanları,  Av. Liberdade (Özgürlük Bulvarı), Marquez Pompal Meydanı ve şehrin tepesindeki Sao Jorge Kalesi görülecek yerler arasındadır. Gezi sonrası otelimize hareket ve odalara yerleşme. Akşam dileyenler ile ekstra olarak Fado Gecesi Turu düzenlenecektir.Geceleme otelimizde.
  Fado Gecesi Turu (75 Euro)

 • 4Gün

  Lizbon

  Kahvaltı sonrası serbest zaman. Arzu edenler misafirlerimiz için ekstra olarak düzenlenecek Sintra & Cabo do Roca &  Cascais & Estoril turu katılma imkanı. Sintra dağının eteklerine kurulmuş olan Ay Tanrıçası anlamına gelen Sintra şehrini, ardından eşsiz manzarasıyla Cabo de Roca’yı, Atlantic Kıyısı'nda ki Cascais balıkçı kasabasını ve Estoril’i göreceğiz.Gezi sonrası otelimize geri dönüş ve serbest zaman. Geceleme otelimizde.
  Sintra & Cabo do Roca &  Cascais & Estoril turu (55 Euro)

 • 5Gün

  Lizbon - Sevilla

  Sabah kahvaltısı ardından odaların boşaltılması ve Sevilla'ya hareket. Varışımıza istinaden yapılacak panoramik Sevilla şehir turunda; Muvahhit’ler döneminden kalma eski Ulu Camii’nin yerine 15. yy da inşaa edilmeye başlanan katedral, Arap, Gotik ve Rönesans tarzı sarayların yanyana yükseldiği Krallık Malikanesi Alcazar, Altın Kule denilen 13.YY'dan kalma kale görülecek yerler arasındadır. Tur bitimi arzu eden misafirlerimiz için ekstra olarak Alcazar & Katedral turu  gerçekleşecektir. Sonrasında otelimize hareket, odalara yerleşme ve serbest zaman. Akşam arzu eden misafirlerimiz ile ekstra olarak düzenlenen muhteşem bir Flamenco Show  izlemek için otelden hareket. Gösteri sonrasında otele geri dönüş. Geceleme otelimizde.
  Alcazar & Katedral turu (35 Euro)
  Flamenco Show (45 Euro)

 • 6Gün

  Sevilla- Granada

  Sabah kahvaltı sonrası serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Ronda turu katılabiilirler. 500 bin yıl önce olan bir depremle ortadan ikiye ayrılmış, dev kanyonların üzerine kurulmuş; beyaz badanalı evlerin, dar sokakların bulunduğu Romantik Gezginler şehri Ronda; İspanya İç Savaşı sırasında savaş muhabiri olarak gelen ünlü yazar Ernest Hemingway, Amerikalı yönetmen Orson Welles, İngiliz ressam David Bomberg, Alman şair Rainer Maria Rilke’ye ilham kaynağı olmuş, İspanya’nın en eski ve tarihi Endülüs kasabalarındandır. Ronda'yı gezdikten sonra Sevilla'daki otelimize geri dönüş. Geceleme otelimizde.
  Ronda turu (40 Euro)

 • 7Gün

  Sevilla - Cordoba - Granada

  Sabah kahvaltısı ardından odaların boşaltılması ve Cordoba’ya hareket. Cordoba ‘ya varışta yapılacak olan panaromik şehir turumuzda; yapımına 785 yılında başlanan ve 987 de tamamlanan, Batı islam sanatının en etkili yapılarından biri olan Cordoba Camii ve Musevi Mahallesi görülecek yerler arasındadır. Verilecek kısa bir molanın ardından arzu eden misafirlerimiz ile ekstra Cordoba Camii turu  gerçekleştiriyoruz. Tur bitimi Granada'ya hareket ve varışımıza istinaden yapılacak panoramik Granada şehir turu sonrasında arzu eden misafirlerimiz için ekstra Al Hambra Sarayı Turu  gerçekleşecektir. (Saray ziyareti müsaitliğe bağlı olarak gerçekleştirilmekte olup, müsaitlik olmaması durumunda sadece bahçesi gezilecektir.)  Alhambra; Gırnata'ya hakim bir tepe üzerindeki düzlükte, savunma kalesi ve saray olarak yapılmıştır. Bu yüzden dışarıdan biraz hantal görünür. Fakat hantal kale duvarlarının içinde eşsiz güzellikte bir sarayla karşılaşılır. Duvarlarında kırmızı tuğla, damında kırmızı kiremit kullanıldığı için adına da Alhamra, yani "Kızıl" denmiştir. Tur sonrası otele hareket ve odalara yerleşme. Akşam arzu eden misafirlerimiz ile ekstra Sacromonte Çingene Mahallesi & Albaicin turu gerçekleştiriyoruz. Sacromonte'de, Dünya Kültür Mirası listesinde yer alan eski Çingene Mahallesi'nde bulunan doğal mağaralarda bir içecek eşliğinde Çingene Show'unu izliyoruz. Gösterinin ardından yine Dünya Kültür Mirası listesinde yer alan eski Müslüman Mahallesi Albaicin'ı gezintimizi gezerek turumuzu sonlandırıyoruz. Otelimize geri dönüş ve geceleme otelimizde.
  Cordoba Camii turu (80 Euro)
  Al Hambra Sarayı Turu (65 Euro)
  Sacromonte Çingene Mahallesi & Albaicin turu (40 Euro)

 • 8Gün

  Granada - İstanbul

  Sabah kahvaltı sonrası odaların boşaltılması ve rehberimiz tarafından belirtilecek saatte Malaga'ya hareket. Tüm grubun katılımı ile ekstra olarak düzenlenecek Malaga Turu katılma imkanı buluyoruz. Ünlü ressam Pablo Picasso’nun doğduğu şehir olan Malaga'daki turumuzda; Paseo de Parque (Park Caddesi), Plaze de la Merced, Cervantes Tiyatorosu, Puerto Marina (Liman) ve La Alcazaba ve Gibralfaro Kalesi göreceğimiz yerler arasındadır. Sonrasında Malaga Havalimanı'na hareket. Bilet, bagaj ve pasaport  işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları TK1304 tarifeli seferi ile saat 17:55'de İstanbul’a uçuş. Rahat ve konforlu bir uçuşun ardından saat 23:05'de Istanbul Yeni Havalimanı'na varış ve Tatilob ile gezimizin sonu.
  Malaga Turu (40 Euro) 

 • !

  Dahil Hizmetler

   Ekonomi Sınıfı Uçuşlar

   Havaalanı Vergileri

   Belirtilen Otellerde Konaklama 

   Alan - Otel / Otel - Alan Transferi ve Şehirlerarası Transferler

   Panoramik Şehir Turları

   Rehberlik Hizmetleri

   Zorunlu Seyahat Sigortası

   

 • !

  Dahil Olmayan Hizmetler

  50 TL Yurt dışı çıkış fonu (Seyahat tarihi öncesinde ilgili bankalara veya havalimanı Harç Pulu bankosuna yatırılmalıdır.)

  160 Euro  İstanbul Başvuru, 180 Euro İzmir - Ankara başvuru vize ücreti ve hizmet bedeli

  Seyahat Sigorta Poliçesi ücreti (10 Euro, 0-65 yaşına kadar geçerli ücrettir. 65-80 yaş arası olan prim oranlarını danışmanımızdan öğreniniz. Poliçe kapsamı dışında kalan vakalar ile ilgili satış danışmanınızdan bilgi formunu talep ediniz.)

  Ekstra turlar ve dahil olduğu belirtilmeyen öğünler

  Kişisel harcamalar