Tüm Turlarımızda Covid19 Tedbirleri Alınmıştır

ROMANYA & BULGARİSTAN Tüm Geziler Dahil!

4 Gün

Tur Programı

Programı Gör

Destinasyon

Rusçuk-Sinaia-Varna

Süre

4 Gün

Tur Kodu

sar

Rezervasyon Talep Formu

GRUPLARA ÖZEL İNDİRİMLER FIRSATI

4 Gün

249 €

189

Tur Programı Yazdır

 • 1Gün

  İstanbul - Kapıkule

  Tatilob misafirlerimiz ile tur programında belirtilen hareket noktalarında buluşmamızın ardından, yol güzergahında gerekli molaları vererek Edirne - Kapıkule Kara Hudut Sınır Kapısına ulaşıyoruz. Burada gerçekleştireceğimiz çıkış işlemlerimizin ardından Bulgaristan’a giriş yapıyoruz.

 • 2Gün

  Kapıkule - Veliko Tarnovo - Şipka - Rusçuk

  Gece yolculuğumuzun ardından sabah yol güzergahımızda bulunan Stara Zagora (Eski Zağra) ve ünlü güller vadisinin bulunduğu şirin Kazanlık şehri üzerinden geçerek sabah saatlerinde kahvaltımızı yapacağımız Şipka tepesine ulaşıyoruz. Kahvaltı molamızın ardından Osmanlı-Rus savaşı esnasında çetin mücadelelere sahne olan Şipka tepesine çıkıyor ve buradaki savaş anıtını ziyaret ediyoruz.Şipka tepesini gezdikten sonra, Rönesans döneminde Gabrovo’nun yaşam tarzını ve bölgenin ekonomik geçmişini gösteren, Lazar Donkov öncülüğünde 1964 yılında hizmete açılan Bulgaristan’ın ilk ve tek açık hava müzesi olan Etar Etnografik Açık Hava müzesine ulaşıyoruz. Daracık Arnavut kaldırımlı yollarda ilerleyerek, müzenin içerisinde yer alan genelde 2 katlı şirin mi şirin evlerin her birinde farklı bir sanat dalı sergilenmekte. Geçmişte burada onlarca zanaat geliştirilmiş ve elde edilen ürünler birçok ülkeye satılıyormuş.Etar turumuz sonrası Bulgaristan’ın Bulgar Çarlarının başkenti olan ve çok iyi korunmuş tarihi şehir dokusu olan Veliko Tarnovo’ya hareket ediyoruz. Şehre ulaşmamızın ardından rehberimiz eşliğinde şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. Şehir turumuzun ardından misafirlerimize şehrin büyüleyici tarihi ve doğal dokusunu keşfetmeleri için ve öğle yemeği için serbest zaman veriyoruz. Dileyen misafirlerimiz surlarla çevrili tarihi şehri gezebilir ve manzaralı restoranlarda vakit geçirebilirler.Öğle yemeği ve serbest zamanın ardından rehberimizin belirleyeceği saatte ve noktada buluşarak Veliko Tarnova şehrinden ayrılıyor ve konaklama yapacağımız sahil şehri Ruse'ye (Rusçuk) doğru hareket ediyoruz. Tuna Nehri kıyısında kurulu ve Bulgaristan’ın 5. Büyük şehri olan Rusçuk’a ulaşmamızın ardından otele giriş ve yerleşme. Konaklama Ruse’ de bulunan otelimizde.

 • 3Gün

  Rusçuk - Bran - Braşov - Sinaia

  Sabah otelde alınacak kahvaltının ardından check out işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz ve odaları boşaltarak Tuna Nehri üzerinde bulunan “Dostluk Köprüsü”nden geçerek Romanya Giurgiu Kara Hudut Sınır Kapısına ulaşıyoruz. Buradaki pasaport ve gümrük işlemlerimizin ardından Transilvanya Bölgesine doğru hareket ediyoruz. Bölgeye varışımızın ardından, Romanya’nın en can alıcı noktası ve şatoları ile hafızalara kazınan “Transilvanya & Şatolar” turumuza başlıyoruz.Eşsiz doğal ve tarihi güzellikleri içinde barındıran turumuza ilk olarak, Avrupa’nın en güzel şatolarından biri olan “Peleş Şatosu” ziyareti ile başlıyoruz. Şatoyu gezdikten sonra kısa bir fotoğraf molası vererek Bran şehrine hareket ediyoruz. Bran şehrine ulaşmamızın ardından, Osmanlı Tarihinde “Kazıklı Voyvoda” olarak bilinen III.Vlad'ın Kont Drakula filmlerine konu olmuş ve vampir efsanesinin doğduğu gizemli “Drakula Şatosunu” ziyaret ediyoruz. Drakula Şatosu ziyaretimizin ardından serbest zaman. Misafirlerimiz, Romanya’nın en büyük açık hediyelik eşya satışı yapan mağazalara ve tezgahlara ev sahipliği yaptığı, hediyelikçilerden alışveriş yapabilir ve bölgeye özgü yöresel yiyecek ve içeceklerin tadına bakabilirler.Burada verilecek serbest zaman sonrası, tarihi güzellikleri ve kafeleri ile ünlü Braşov şehrine doğru hareket ediyoruz. Ortaçağ Alman Rokoko üslubunda inşa edilmiş tarihi yapıların yer aldığı bu güzel şehirde başlıca görülecek yerler; Kara Kilise, Şehir Surları, Korunmuş dar sokakları. Panoramik şehir turumuzun ardından misafirlerimiz şehrin meşhur restoranlarında vakit geçirmeleri adına serbest zaman veriyoruz. Serbest zamanın ardından Transilvanya bölgesinde yer alan otelimize hareket ediyoruz. Otele varış ve yerleşme.

 • 4Gün

  Sinaia - Bükreş - Deliorman - Varna

  Sabah otelde alınacak kahvaltının ardından check out işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz ve odaları boşaltarak “Doğu’nun Paris’i” olarak anılan Romanya’nın başkenti Bükreş’e doğru hareket ediyoruz. Yolculuğumuzun ardından, Bükreş şehrini yakından keşfetme fırsatı bulacağımız panoramik turumuza başlıyoruz. Başlıca görülecek yerler; Unirii Meydanı, Üniversite Meydanı, Havacılar Anıtı, Zafer Meydanı, Bükreş’in en ünlü caddesi olan Calea Victoriei, Roma Ateneumu, Devrim Meydanı, Kraliyet Sarayı, Atamız Mustafa Kemal Atatürk’ün heykeli, Bükreş Tarih Müzesi, Çavuşesku tarafından yaptırılan “Halk Evi” (Parlamento Sarayı) , Bükreş Eski Şehri, Zafer Takı, panoramik olarak görülecek yerler arasındadır.Bükreş şehir turumuzun ardından, 17. - 20. yüzyıl arasında inşa edilmiş otantik köy yapılarını içeren ve Romanya kırsal mimarisini sergilemek üzere seçilmiş ve ülkenin her bölgesinden getirilmiş köy evlerinin sergilendiği “Köyler Müzesi” turumuzu gerçekleştiriyoruz. Turumuzun ardından Bükreş’ten ayrılarak Giurgiu - Rusçuk Kara Hudut Kapılarındaki pasaport ve gümrük işlemlerimizi tamamlayıp Bulgaristan’a giriş yapıyoruz. Yol güzergahımız üzerinde Deliorman’ın yoğun Türk nüfusuna sahip Razgrad ve Şumnu şehirleri üzerinden Varna’ya ulaşıyoruz.Varna’ya ulaşmamızın ardından panoramik Varna şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. Panoramik şehir turu esnasında başlıca görülecek yerler; Roma Hamamı, Arkeoloji Kompleksi, Bazilika ve Katedral. Şehir turunun ardından konaklayacağımız otele varış ve yerleşme. Akşam dileyen misafirlerimiz ile ekstra olarak düzenlenecek olan Varna’nın en ünlü Otantik restoranında canlı müzikler eşliğinde Bulgar Gecesi turumuzu gerçekleştiriyoruz. Ekstra turumuzun ardından otele dönüş. Konaklama Varna’da bulunan otelimizde.
  Yemekli Bulgar Gecesi Turu: 40 Euro

 • 5Gün

  Varna - Nesebar - İstanbul

  Sabah otelde alınacak kahvaltının ardından, check out işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz ve odaları boşaltarak Bulgaristan’ın Turizm bölgesi olarak adlandırılan Sunny Beach’e doğru hareket ediyoruz. Panoramik olarak göreceğimiz Sunny Beach ardından, 1983 yılında UNESCO'nun Dünya Kültür Mirası Listesine girmiş, Karadeniz üzerinde yer alan tarihi ve şirin Nessebar’a doğru hareket ediyoruz.Nesebar’a ulaşmamızın ardından rehberimizin eşliğinde şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. Şehir turu kapsamında başlıca görülecek yerler; Bizans dönemi’nden kalma Eski Metropolitan Kilisesi(İ.S.6 yy), Pantokrator Kiliseleri (13-14 yy ), 18-19 yy. Bulgar Rönesans’ı döneminde inşa edilen tarihi Bulgar Evlerini görüyoruz. Şehir turumuzun ardından öğle yemeği için serbest zaman.Serbest zamanın ardından rehberimizin belirleyeceği saate ve noktada buluşarak, Burgas şehri üzerinden Dereköy Kara Hudut Kapısına doğru yolculuğumuza başlıyoruz. Ulaşmamızın ardından buradaki pasaport ve gümrük işlemlerinin ardından, Türkiye’ye giriş yapıyoruz. Yol güzergahında gerekli molalar verilerek İstanbul’a ulaşıyoruz. Misafirlerimizi tur programında yer alan noktalara (dönüş güzergahında) bırakıyor ve turumuzu sonlandırıyoruz. Bir sonraki tatilob organizasyonlarımızda buluşmak dileği ile.

 • !

  Dahil Hizmetler

  Lüks araçlar ile ulaşım

  Rusçuk (1 gece) & Sinaia (1 gece) & Varna (1 gece)  belirtilen kategori otellerde 3 gece kahvaltı dahil konaklama

  Program dahilinde turlar ve transferler

  Profesyonel Türkçe rehberlik hizmeti

  Gümrük vergileri

  Tüm otel ve şehir vergileri

  Tüm otoban, otopark ve check-point giderleri

  TÜRSAB zorunlu mesleki sigortası (65 yaş ve üzeri misafirlerimize sürprim uygulanır.)

 • !

  Dahil Olmayan Hizmetler

  Vize ücretleri ve servis bedeli

  Seyahat sağlık sigortası 

  Yurt dışı çıkış harcı bedeli

  Öğle yemekleri ve akşam yemekleri

  Otelde alınan ekstralar

  Ekstra turlar (tur programında yer alan yemekli programlar)

  Tüm kişisel harcamalar

  Müze ören yeri giriş ücretleri

  Şoför ve Rehber Bahşişleri