Tüm Turlarımızda Covid19 Tedbirleri Alınmıştır

SİCİLYA 4 GECE

5 Gün

Tur Programı

Programı Gör

Destinasyon

En Uygun Fiyat Garantisi En İyi Hizmet !

Süre

5 Gün

Tur Kodu

Sicilya01

Rezervasyon Talep Formu

GRUPLARA ÖZEL İNDİRİMLER FIRSATI

5 Gün

699 €

349

Tur Programı Yazdır

 • 1Gün

  İstanbul - Catania - Palermo

  İstanbul Havalimanı THY kontuarı önünde siz değerli misafirlerimiz ile 05.00'te buluşma ve check-in işlemleri. THY’nin TK1393 sefer sayılı uçuşu ile 07.45’de Catania’ya hareket. Yerel saat 08.15'te Catania’ya varış.Dileyen misafirlerimizle Siracusa ekstra turumuza basliyoruz. Ünlü matematikçi Archimed'in yaşadığı kent olan Siracusa’da göreceğimiz yerler arasında meşhur Aretusa Çeşmesi, Katedral, Diana Çeşmesi, Apollon Tapınağı bulunmaktadır. Sonrasinda Palermo panoramik şehir turu. Turumuzda, Politeama Meydanı, Quattro Canti Meydanı, Via Roma ve Via Liberta caddeleri, görülecek yerler arasındadır. Tur sonrasında otele hareket, check in işlemlerinin ardından serbest zaman. Geceleme otelimizde.
  Siracusa Turu: 45 Euro / Çocuk: 25 Euro

 • 2Gün

  Palermo

  Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz rehberiniz tarafından ekstra olarak düzenlenecek olan Trapani, Erice, turumuza katılabilirler.Ekstra turlara kayıt yaptıran misafirlerimiz ile rehberimizin daha önce belirttiği saatte tam günlük gezimize başlıyoruz. Otelden hareket ederek surları, avlulu taş evleri ve sokaklarıyla tipik bir ortaçağ şehri olan Erice’de yapacağımız gezi sonrası Trapani güzergahında devam ediyor, yolumuzun üzerinde bizi nefis görsel şov ve etkileyici manzarası ile selamlayan tuz rezervlerinden sonra bu harika liman şehrine giriş yapıyoruz. Şehir Sicilya’nın dokusundan çok Avrupa şehirleri gibidir. San Lorenzo Katedrali gezi duraklarımızda nefis fotoğraflar çekebileceğimiz bir noktadır. Trapani’de kıyıda küçük tekneler, kalemle çizilmiş az katlı şirin evler, Ege’den insan figürlerine benzeyen neşeli yüzler çıkıyor karşınıza. Tur sonrası otele dönüş.
  Trapani, Erice Turu: 80 Euro / Çocuk: 45 Euro

 • 3Gün

  Palermo - Catania

  Sabah kahvaltısının ardından otelden çıkış işlemlerimizi tamamlayıp, Catania’ya hareket ediyoruz. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Cefalu & Messina turuna katılabilirler. Gezimizde Tiran Denizi kıyısında yer alan şirin balıkçı kasabası Cefalu’da 12.yüzyıl tarihi katedral, balıkçılar kapısı ve şehrin özgün sokaklarında geçireceğimiz vakit ardından, Messina’ya geçiyoruz, İtalya ana karasını Sicilyadan ayıran avrupanın en önemli boğazı olan Messina boğazını panaromik olarak görüntüledikten sonra Duomo Katedralinde yapacağımız ziyarette, muhteşem foroğraflar çekebilirsiniz. Tur sonrası Katanya’ya varıyoruz. Varışın ardından otelinize transfer. 
  Cefalu & Messina Turu: 45 Euro / Çocuk 25 Euro

 • 4Gün

  Catania

  Sabah kahvaltısı sonrası serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz rehberiniz tarafından ekstra olarak düzenlenecek olan Savaco, Taormina, Castelmola turumuza katılabilirler.Ekstra turlara kayıt yaptıran misafirlerimiz ile rehberimizin daha önce belirttiği saatte tam günlük gezimize başlıyoruz, Savaco, Castelmola, Taormina turumuzda, dünyaca meşhur “Baba” filminin çekildiği yerleri göreceğiz. Ardından Bar Vitelli, San Michele Kilisesi,  göreceğimiz yerler arasında. Film gibi sokaklardan geçtikten sonra Sicilyanin sirin ortacag kasabasi olan Castelmola’ya geciyoruz, kendinizi ortacag’da bir film sahnesinde gibi hissedeceginiz bu muhtesem turumuzda dogal guzellikler, barok mimari ve ortacag renkleriyle bezenmis turumuz,   Iyon Denizi’nin incisi ve Sicilya’nın en güzel kıyı kenti olan Taormina’ya hareket ederek devam ediyor. Kıyaslanamaz güzellikteki, manzarasına doyamayacağınız Tauro Dağı’nın eteğinde bulunan; sokak ve caddeleriyle, hediyelik eşya satan dükkanlarıyla çok beğeneceğiniz bu şirin kenti ziyaret ettikten sonra turumuz sona eriyor. 
  Savaco, Taormina, Castelmola Turu: 65 Euro / Çocuk: 45 Euro

 • 5Gün

  Catania - İstanbul

  Sabah kahvaltısının ardından otelden çıkış işlemlerimizi tamamlıyoruz, ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz rehberiniz tarafından ekstra olarak düzenlenecek olan Etna turumuza katılabilirler.Ekstra turlara kayıt yaptıran misafirlerimiz ile rehberimizin daha önce belirttiği saatte Etna yanardağına hareket, Bu turumuzda Etna’ya doğru ilerlerken bitki örtüsü ve manzarası ile bizi kucaklayan Etna dağının muhteşem fotoğraflarını çekme imkanını buluyoruz. Avrupa’nın en yüksek aktif volkanik dağına çıkarken yolumuz üzerinde olan 1800 metre yüksekliğindeki 2. krater Silvestri’yi göreceğiz. Üzerinde duman tüten kaya parçalarını hatıra olarak almayı unutmayın! Sonrasında Etna yanardağının lavlarından oluşmuş olan bölgede fotoğraf çekebileceğimiz bir sürü güzel manzara eşliğinde turumuza devam ediyoruz.Tur sonrası Catania’ya geçiyoruz. Rehberimiz tarafından verilecek serbest zaman ardından, Catania havalimanına geçerek, bilet, bagaj ve pasaport işlemleri sonrası Türk Hava Yolları'nın TK1396 sefer sayılı uçuşu ile saat 15.50’de İstanbul’a hareket ediyoruz. Yerel saate göre 20.10'da İstanbul Havalimanı'na varış. 
  Etna Turu: 40 Euro / Çocuk: 25 Euro

  Konaklanacak Oteller

  4* Oteller
  Palermo - 4* San Paolo Hotel vb.
  Catania - 4* Art Hotel vb.

 • !

  Dahil Hizmetler

  • Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile İstanbul - Catania - İstanbul arası ekonomi sınıfı uçak biletleri (Tüm Türkiye ve Kıbrıs'tan iç hat bağlantı uçuşları için müşteri temsilcilerimizden bilgi alabilirsiniz.)
  • Belirtilen otel kategorisinde 4 gece kahvaltı dâhil konaklamalar
  • Havalimanı-otel-havalimanı ve şehirlerarası transferler
  • Panoramik şehir turları
  • Profesyonel Türkçe rehberlik hizmetleri
  • TÜRSAB zorunlu mesleki sigortası (65 yaş ve üzeri misafirlerimize sürprim uygulanır.)
 • !

  Dahil Olmayan Hizmetler

  • Vize ücreti ve servis bedeli
  • Seyahat sağlık sigortası 
  • Yurt dışı çıkış harcı bedeli
  • Konaklama vergisi (Kişi başı günlük 1,50-2,50 Euro olup oteller tarafından tahsil edilir, tutarlar değişiklik gösterebilir.)
  • Programlarda belirtilen ekstra turlar (Tur ödemeleri turun 1. günü rehbere nakit ve Euro olarak yapılmalıdır. Çocuk yaşı 12 ve altıdır. 4 yaş altı ücretsizdir. Turlarda ören yeri girişleri ve öğle yemekleri opsiyoneldir, ücretlere dahil değildir.)