Tüm Turlarımızda Covid19 Tedbirleri Alınmıştır

SOFYA PLOVDİV

3 Gün

Tur Programı

Programı Gör

Destinasyon

Sofya-Plovdiv

Süre

3 Gün

Tur Kodu

sf1

Rezervasyon Talep Formu

GRUPLARA ÖZEL İNDİRİMLER FIRSATI

3 Gün

169 €

99

Tur Programı Yazdır

 • 1Gün

  İstanbul - Edirne - Sofya

  Cuma akşamı belirlenen yerlerden hareketle, araç içi ikramları eşliğinde Çorlu - Edirne - Kapıkule karayolu takip edilerek Kapıkule Sınır Kapısı'na varış. Pasaport ve gümrük işlemlerini takiben Haskovo – Plovdiv - Sofya karayolu takip edilerek Sofya'ya yolculuk. 

 • 2Gün

  Sofya

  Sabah saatlerinde Sofya’ya ulaşıyoruz. Sabah kahvaltımızı ekstra ücret ödeyerek otelimizde aldıktan sonra panoramik şehir turumuza başlıyoruz. St. Nedelya Kilisesi, Rotanda Kilisesi, Rus Kilisesi, Aya Sofya Kilisesi, Aleksander Nevski Katedrali, Başbakanlık, Parlamento, Sofya Üniversitesi, NDK Ulusal Kültür Sarayı görülecek yerler arasındadır. Ayrıca Ulu Önder Atatürk'ün yeniçeri elbisesi ile katılmış olduğu ünlü balonun yapıldığı Ordu Evi'ni de görüyoruz. Şehir turu sonrası serbest zaman ve akşam konaklama otelimizde.Dileyen misafirlerimiz ekstra düzelenicek olan Sofya’yı panoramik olarak görebileceğiniz Teleferik ile Vitoşa Dağı turuna katılabilirler. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından ekstra düzenlenecek olan Yılbaşı Eğlencesine katılabilirler, leziz yemekler, müzik eşliğinde sınırsız eğlence. Geceleme otelimizde.
  Teleferik ile Vitoşa Dağı Turu: 15 Euro

 • 3Gün

  Sofya - Plovdiv (Filibe) - Edirne - İstanbul

  Sabah otelde alınacak kahvaltının ardından 09.00’da otelden hareket ederek iki saatlik yolculuk sonrasında Plovdiv'e geliyoruz. Bulgaristan'ın ikinci büyük kenti olan Plovdiv, uzun geçmişinde İslam-Türk kültürüne büyük hizmetler sunmuştur.4000 yıl önceden beri yaşamın devam ettiği şehirdir. Mükemmel modern ve eski çağların mimarisini birleştiren yerdir. En ilgi çeken yer olan, Eski Plovdiv adında şehrin en eski bölümü Nöbet Tepe üzerinde bulunuyor. Bizans, Yunan ve Osmanlı devletlerinin bıraktığı izleri, şehrin alışveriş merkezlerini, koruma altındaki eski şehri görme olanağımız olacak. Şehrin en hareketli alışveriş ve eğlence merkezi olan Batenberg Caddesi gezilecek. Argır Kuyumcuoğlu'nun evi (Etnografya Müzesi'ne çevrilmiş), Plovdiv'e özel en mükemmel simetrik ev örneği, Balabanov Evi (orijinal ev düzenlemesiyle, günümüzde her türlü kültüler faaliyete ev sahipliği yapıyor) ve Georgi Mavridi´nin Evi görülecek yerler arasında. Eski Roma çağından kalma Antik amfitiyatro - bir sonraki görülmeye değer yer. Djumaya Camisi, Türk mimarisiyle oldukça ilgi çeken eski yapıt. Plovdiv'in en eski kiliseleri de göreceğimiz yerler arasında - Aya Konstantin, Elena ve Aya Nedelya. Alışveriş ve şehri dilediğinizce gezebilmeniz için serbest zaman.Gezimiz sonrasında Türkiye’ye hareket ediyoruz. Akşam saatlerinde gümrük kapısına geliyoruz. Önce Bulgaristan daha sonra Kapıkule Türk Sınır Kapısı'ndaki pasaport, gümrük işlemleri ve freeshop alışverişinden sonra Türkiye'ye giriş yapıyoruz. Çorlu yolu üzerinden gece İstanbul’a ulaşarak, misafirlerimizi almış olduğumuz noktalarda bırakarak turumuzu sonlandırıyoruz.  

 • !

  Dahil Hizmetler

  Lüks otobüsler ile ulaşım

  Yerel profesyonel Türkçe rehberlik hizmetleri

  Belirtilen kategori otellerde 1 gece oda kahvaltı konaklama

  Programda belirtilen panoramik şehir turları

  Şehir vergileri

  Gümrük vergileri

  Tüm otoban,otopark ve check-point giderleri

  Araç içi su ikramı

  TÜRSAB zorunlu mesleki sigortası (65 yaş ve üzeri misafirlerimize sürprim uygulanır.)

 • !

  Dahil Olmayan Hizmetler

  Vize ücreti ve servis bedeli

  Seyahat sağlık sigortası

  Yurt dışı çıkış harcı bedeli

  Müze ve ören yeri giriş ücretleri

  Otelde alınan ekstralar

  Tüm kişisel harcamalar

  İlk gün sabah kahvaltısı

  Öğle ve akşam yemekleri

Galeri