VİZESİZ
  • Yılbaşı Özel Beyrut Turu 3 Gece Vizesiz:
  • Yılbaşı Özel Beyrut Turu 3 Gece Vizesiz:
  • Yılbaşı Özel Beyrut Turu 3 Gece Vizesiz:

Beyrut Turu

Türk Havayolları ile

Yılbaşı Özel

3 Gece 4 Gün

VİZESİZ

29 Aralık Hareket

4* The Parisian Plaza Hotel Vb. 

5* Radisson Blu Verdun Hotel Vb 

TUR PROGRAMI

Yazdır  

1.

Gün
ISTANBUL – BEYRUT 29 ARALIK 2023 1. gün programını görmek için tıklayınız

İstanbul Yeni Havalimanı dış hatlar terminalinde Türk Havayolları kontuarı önünde saat 05:00’te buluşma. Bagaj, bilet ve pasaport işlemlerinin ardından Türk Havayollarının TK830 seferi ile saat 07:55’te Beyrut’a hareket. Yerel saat ile 08:45’te varış ve alanda bizlerin bekleyen aracımız ile şehir turumuz başlıyor. Güvercin Kayalıkları, Solider meydanı, Eski Saat Kulesi, Hamra Bölgesi ve 1853’de inşa edilen Büyük Saray görülecek yerler arasındadır. Turumuzun ardından otelimize transfer ve otele check in işlemleri. Geceleme otelimizde.

2.

Gün
BEYRUT 30 ARALIK 2023 2. gün programını görmek için tıklayınız

Otelde alacağımız sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Dileyen misafirler Baalbeck-Anjar & Ksara turuna katılabilir. (85 USD) Turumuz Beyrut’a 85 km mesafede bulunan tarihi Baalbeck şehri ile başlıyor. Venüs, Jüpiter ve Bacchus adına adanmış üç tapınak ve devasa sütunlar. Antik çağın sırlarla dolu bilim dünyası, modern bilimin ulaşamadığı veriler. Yaklaşık 2 bin tonluk işlenmiş bu sütunları kim koydu? Sorusunun cevapsızlığında, tarihten günümüze uzanan gizemiyle dünyanın en büyük tapınak şehri Baalbeck’i gezdikten sonra Anjar kasabasına hareket ediyoruz. Beyrut 58 km mesafede bulunan bu kasaba Halife El – Velid Ibn Abdel Malek tarafından 8.yy da yaptırılmıştır. Kasabanın güçlü surları içinde kalıntılar, üç saray, pazarlar, iki hamam ve bir cami bulunmaktadır. Turumuzun son bacağı Ksara. 1857 yılında Cizvit rahipleri tarafından kurulan bir yerleşim yeri olan Ksara’nın en önemli özelliği burada üretilen şaraplardır ki, bu şaraplar tüm dünya tarafından tanınır. Turumuzun ardından otelimize transfer ve serbest zaman. Geceleme otelde.

3.

Gün
BEYRUT 31 ARALIK 2023 3. gün programını görmek için tıklayınız

Otelde alacağımız sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Akşam dileyen misafirlerimiz ile Yılbaşı Özel Yemekli ve sınırsız içecekli (Alkolü-Alkolsüz) Lübnan Gecesi turuna katılabiliriz. (220 USD). Yerel lezzetleri tatma şanssınızın olacağı, eğlenceli, şovlu ve dansözlü bu geceyi kaçırmamanızı tavsiye ederiz. MUTLU YILLAR DİLERİZ!

4.

Gün
BEYRUT – ISTANBUL 01 OCAK 2024 4. gün programını görmek için tıklayınız

Otelde alacağımız sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz Jeita Mağarası & Byblos Şehri ve Harissa Tepesi turumuza katılabilirler.(85 USD) Turumuz Beyrut’a 20 km mesafede bulunan Jeitayı ziyaret ederek başlıyor. Bu mağara Dünyanın 7 harikası için aday gösterilmiş olup, Dünya üzerindeki en güzel mağaralardan biridir. Daha sonra Dünyanın en eski şehirlerden biri olan ve tarihi M.Ö 5000 yıllara dayanan Byblos şehri ile gezimiz davam etmektedir. Burası belirtilen bilgilere göre Truva savaşçısı olan Fenikeli Cronus tarafından, Fenike’nin ilk şehri olarak kurulmuştur. Bu açıdan Dünyanın en eski şehirlerinden biri olarak gösterilmekle beraber, UNESCO’nun Dünya Mirasları listesinde yer almaktadır. Son olarak gezimiz Beyrut’a 26 km uzaklıkta bulunan ve deniz seviyesinden yaklaşık 600 mt yükseklikte olan Harissa tepesiyle devam etmektedir. Harissa, Lübnan’daki hac noktalarından bir tanesi. Burayı Hristiyan hacılar için en önemli yapan şey 1908 yılında açılışı yapılan Lübnan’ı izleyen Meryem Ana heykeli. Jounieh Körfezini ve uçsuz bucaksız Akdeniz’i keyifle izleyeceğiniz bu turu kaçırmamanızı tavsiye ederiz. .Daha sonra rehberimizin belirleyeceği saatte havalimanına transfer. Pasaport, bagaj ve bilet işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları’nın TK 827 seferi ile 21:15’te İstanbul’a hareket. 00:20’de İstanbul Yeni Havalimanına varış ve turumuzun sonu.

DAHİL OLANLAR:
• Türk Havayolları tarifeli seferi ile İstanbul(İstanbul HL)- Beyrut -İstanbul(İstanbul HL)- arası uçak bileti
• Belirtilen kategorideki otellerde 3 gece konaklama
• Sabah kahvaltıları
• Alan- Otel- Alan transferleri
• Beyrut Şehir Turu
• Profesyonel Türkçe rehberlik hizmetleri

HARİÇ OLANLAR:
• Yurtdışı Çıkış Harç Pulu
• Seyahat Sigortası
• Her türlü otel ekstraları ve kişisel harcamalar
• Şehir ve otel vergileri
• Opsiyonel turlar
• Müze Giriş Ücretleri

YORUMLAR

İlk yorumu siz yapınAKTİVİTE DETAYLARI
AKTİVİTE KODU:
#WT
LOKASYON:
Beyrut
YEMEK:
Oda Kahvaltı
ULAŞIM
Uçak   
İPTAL POLİTİKASI:
İptal ve iade şartları
EKSTRALAR

Yukarıdakiler aksi belirtilmedikçe isteğe bağlıdır ve tur operatörüne ödenecektir.
EK HİZMET VE SERVİSLER
40 EUR
Seyahat Sağlık Sigortası (Tüm Dünya) ()

TARİH VE FİYATLAR

599

4 Gün

​Bu program hakkında bilgi istiyorum
Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak formu doldurunuz.


En kısa zamanda bilgi gönderilecektir.

SORULARINIZ İÇİN TIKLAYIN

Yılbaşı Özel Beyrut Turu 3 Gece... ve diğer hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki bilgilerimizden bize ulaşabilirsiniz.

ÖZENLE SEÇİLMİŞ TURLAR